Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

BMden Mısır İçin Kınama Yok
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:47:03
BMden Mısır İçin Kınama Yok

BM Güvenlik Konseyi’nin yüzlerce şahsıın yaşamını yit irdiği Mısır için yapılan toplantıdan sert mesaj çıkmadı. Toplantı sonrası kameralar karşısına geçen Arjantin temsilcisi, konuşması kısa olan kalınca kendi ülkesinin Mısır’la alaka-lı görüşlerini anlatmaya başladı. Bu durum gazeteciler arasında da şaşkınlık yarattı.BM Güvenlik Konseyi’nin Mısır toplantısından sert mesaj çıkmadı. Toplantı sonrası kameralar karşısına geçen Arjantin temsilcisi, konuşması […]

BMden-Misir-icin-Kinama-YokBM Güvenlik Konseyi’nin yüzlerce şahsıın yaşamını yit irdiği Mısır için yapılan toplantıdan sert mesaj çıkmadı. Toplantı sonrası kameralar karşısına geçen Arjantin temsilcisi, konuşması kısa olan kalınca kendi ülkesinin Mısır’la alaka-lı görüşlerini anlatmaya başladı. Bu durum gazeteciler arasında da şaşkınlık yarattı.
BM Güvenlik Konseyi’nin Mısır toplantısından sert mesaj çıkmadı. Toplantı sonrası kameralar karşısına geçen Arjantin temsilcisi, konuşması kısa olan kalınca kendi ülkesinin Mısır’la alaka-lı görüşlerini anlatmaya başladı. Bu durum gazeteciler arasında da şaşkınlık yarattı.

Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi Mısır’da 600’den fazla şahsıın yaşamını yit irdiği [r] müdahale sonrası basına kapalı olan bir toplantı düzenledi.

Toplantıya başkanlık eden Arjantin’in Daimi Temsilcisi Maria Kristina Perseval’i oturum sonrası basının karşısına geçti.

Konsey üyelerinin Mısır’daki ölümlerden üzüntü duyduğunu ifade eden Perseval, “Konsey üyelerinin 1. önceliği Mısır’daki şiddet olay ilerının durması ve tarafların itidalli davranmasıdır. tama mı bu. Toplantıda bunlar konuşuldu” diye konuş-tu.

Ancak yüzlerce şahsıın ölümüyle sonuçlanan olay iler ile alaka-lı BM toplantısından sert bir mesaj çıkmayınca izah da kısa olan oldu.

Bu durum Maria Kristina Perseval’i de rahatsız etmiş olabilir ki Arjantinli üye ülkesinin olay ilera bakışını anlatmaya başladı.

Perseval, şöyle söyledi: “Arjantin, 3 Temmuz’daki darbeyi kınamıştı. Ülkem pek çok şahsıın ölümüyle sonuçlanan bu zalimlikleri de kınamaktadır. Arjantin, Mısırlı görevlileri sivillere karşı gösterdiği şiddetten vazgeçmesi konusunda uyarmaktadır.”

Perseval’in BM Güvenlik Konseyi toplantısı sonrası konsey kararından oldukça çok kendi ülkesinin olay ilera tepkisinden bahsetmesi basın mensupları arasında da şaşkınlık yarattı.

Bir gazetecinin “Neden başkanlık ettiğiniz toplantıdan oldukça çok Arjantin’in konu ile alaka-lı görüşlerinizi aktardınız?” sorusu sonucu Perseval, “Konuşmamı ikiye böldüm. Öncelikle konsey başkanı şeklinde konuştum” diye konuş-tu.

BM Güvenlik Konseyi toplantısı Fransa, Britanya ve Avustralya’nın ortak talebi sonucu gerçekleşti.

Mısır’daki katliama dairGenel Sekreter Ban dün izah yayımlamış ve güvenlik güçlerinin meydanları boşaltması esnasında “yaşanan şiddeti” kınamıştı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz