Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Suriye İçin Dünya Liderlerine Seslendi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:52:31
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Suriye İçin Dünya Liderlerine Seslendi

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Suriye için dünya liderlerine seslendi… Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetim Başkanı Fuat Okay, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Türk Temsilcisi Carol Batchelor ve UNICEF Türkiye Temsilcisi Ayman Abulaban AFAD’da tertiplenen basın toplantısında Suriye’ye yapılan yardımlar konusunda izah yaptı. Carol Batchetor, “Buradan dünya liderlerine çağrımız bu politik problemi [r] n çözülmesi […]

BM-Multeciler-Yuksek-Komiserligi-Suriye-icin-Dunya-Liderlerine-SeslendiBM Mülteciler Yüksek Komiserliği Suriye için dünya liderlerine seslendi…

Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetim Başkanı Fuat Okay, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Türk Temsilcisi Carol Batchelor ve UNICEF Türkiye Temsilcisi Ayman Abulaban AFAD’da tertiplenen basın toplantısında Suriye’ye yapılan yardımlar konusunda izah yaptı.

Carol Batchetor, “Buradan dünya liderlerine çağrımız bu politik problemi [r] n çözülmesi yönündedir.” diye konuş-tu.

Suriye’deki halin utanç verici olduğunu vurgulayan Carol Batchetor, “Ne diyeceğimi miyorum. Bugün bir milyon çocuk için çAğrı ilinde bulunacağız. Çağrımı yinelemek istiyorum. Bugün verilen desteğin kuvvetlenmesi, Türk desteğine güç verilmesi için BM şeklinde yinelemek istiyorum.” diye konuş-tu. Batchetor konuşmasında sıklıkla Türk hükümetine ve Türk misafirina Suriye’ye verdiği destek için teşekkürlerini sundu.

Unicef Türkiye Temsilcisi Ayman Abulaban da Suriye’deki çocuklar için yapılan yardımlardan bahsetmenin acı verdiğine değinerek, o da BM Mülteci Yüksek Komiserliği Türk Temsilcisi gibi Türkiye’ye, yaptığı insani yardımlar için teşekkür etti.

MÜLTECiLERiN YAKLAޞIK YÜZDE 52’Si 18 YAޞIN ALTINDA

AFAD Yönetim Başkanı Fuat Okay da Suriyeli mültecilerin tahmini yüzde 52’sinin 18 yaşın altında olduğunu ifade ederek, “Mültecilerden 0-1 yaş arasında olan 22 bin kişi, 2 ile 5 yaş arası 65 bin, 6-10 yaş arası 70 bin, 12 ile 18 yaş arası 93 bin toplamda 250 bine yakın çocuk var.” bilgisini verdi. Fuat Okay, Suriye’den gelen 200 bin şahsıın kamplarda kaldığını bildirerek, 300 bin şahsıın kamp dışında kendi imkanları ile Türkiye’de kaldığını açıkladı. Kamp dışında kalan 300 bin Suriyelinin kayıt altına almaya çalıştıklarını ifade eden Okay, 170 binin kayıt altına alındığını dile getirdi. AFAD Başkanı Suriye’de yaşanan içler acısı vakalara dikkat çekerek, hal böyle olunca yapılan hizmetlerin rakamsal verilerini konuşmanın anlamsız olduğunu dile getirdi. AFAD Başkanı Okay, şunları söyledi:

“Her gün acaba bugün yaralı mı gelecek, hava ambulansı mı gerek gibi kaygılar ile yaşıyoruz. bundan sonra bunun bir sonu gelmeli bunun sonunu faka t BM Güvenlik Konseyi’nin elinde. Bin 700’e varan ölülerden bahsediyoruz, kimyasal silahların kullanıldığından bahsediyoruz. Bu çocukları sizlerde gördünüz bir çocuğun can verirken nasıl titrediğini düşünün onun annesini babasını düşünün. Gece gündüz bu işler ile uğraşan bir insan şeklinde bir kez daha dile getirmek istiyorum. Uluslararası camia bunun vebalini hissediyor olmalı. Bugün onlar hissetmiyorsa yarın kendi çocukları hissedecek ve bunun hesabını onlar soracaktır.”

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz