Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Black Cake Duende Tango
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:59:26
Black Cake Duende Tango

Black Cake Duende Tango…11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında “Black Cake, Duende, Tango” üçlemesi gösteri sundu.Bodrum Kalesi Kuzey hendeğinde tertiplenen festivale, Bodrum’daki yerli ve yabancı turistlerler olmak üzere oldukça çok sayıda sanatsever katıldı. Festivali çerçevesinde ilk yabancı misafi r topluluk, Güney Kore’den Universal Ballet topluluğu oldu. Dünyaca üç koreografın, üç özgün performansından oluşan “Black Cake, Duende, Tango” üçlemesi […]

Black-Cake-Duende-TangoBlack Cake Duende Tango…
11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında “Black Cake, Duende, Tango” üçlemesi gösteri sundu.
Bodrum Kalesi Kuzey hendeğinde tertiplenen festivale, Bodrum’daki yerli ve yabancı turistlerler olmak üzere oldukça çok sayıda sanatsever katıldı.

Festivali çerçevesinde ilk yabancı misafi r topluluk, Güney Kore’den Universal Ballet topluluğu oldu. Dünyaca üç koreografın, üç özgün performansından oluşan “Black Cake, Duende, Tango” üçlemesi ile sanatseverlerle buluşan topluluk, insanoğlunun sesten [r] önceki evrensel anlaşma yolu olan beden dilinin Olağan dışı anlatımı ile seyirci karşısına çıktı.

“Black Cake” adını taşıyan ve siyahın saklayıcılığına sığınan insanlık hallerinin aktarıldığı eser, Hollanda Tiyatrosu’nun 30. kuruluş yılına özel oluşturulmuş bir çalışma. Hollandalı koreograf Hans van Manen’in, Çaykovski, Janacek, Mascagni ve Massanet’in müzikleri sonucu oluşturduğu koreografisi ile yaşam bulan çalışma, yaşamın her katmanında bir oldukça çok tadın barındığına dair ilgi çekici özel olarakr içeriyor. ikinci eser “Duende”, Claude Debussy’nin müzikleri üzerine, yine dünyaca ispanyol balet ve koreograf Nacho Duato koreografisiyle oluşturulmuş bir çalışma. “Duende” elfler, periler ve gece yaşayan oyuncakları anlatan düşsel bir dünyada geçiyor.

Üçüncü eser, “This is Your Life” ise Koreli koreograf Young Soon Hue’nun, Astor Piazzola müzikleri sonucu oluşturduğu bir çalışma. Eser, yaşam tarafından kategoRize ili edilmiş misafirin kendileri ile ve birbirleri ile yüzleşmelerini anlatıyor.

Yaklaşık 2 saat süren gösterileri tahmini 2 bin şa-hıs izledi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz