Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bitkilerin Kraliçesi Safran
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:26:19
Bitkilerin Kraliçesi Safran

Yüksek tansiyondan solunum sistemi şikayetlerine ve alzheimer’a kadar pek çok hastalığa çare oluyor.Birçok rahatsızlığa iyi gelen safranın Güneybatı Asya’da yetişen Crocus Sativus bitkisinden elde edildiğini anımsatan Dr. Ömer Coşkun, “Bu nede n le dünyanın en pahalı baharatı şeklinde bilinir. Her safran bitkisinde maksimum dört çiçek bulunur ve her çiçek üç koyu kırmızı tepeciğe maliktir. Hasatta […]

Bitkilerin-Kralicesi-SafranYüksek tansiyondan solunum sistemi şikayetlerine ve alzheimer’a kadar pek çok hastalığa çare oluyor.
Birçok rahatsızlığa iyi gelen safranın Güneybatı Asya’da yetişen Crocus Sativus bitkisinden elde edildiğini anımsatan Dr. Ömer Coşkun, “Bu nede n le dünyanın en pahalı baharatı şeklinde bilinir. Her safran bitkisinde maksimum dört çiçek bulunur ve her çiçek üç koyu kırmızı tepeciğe maliktir. Hasatta elle toplanan [r] safranın yaprakları kurutulur. Safran elde etme amacı ile bitki yumruları kullanılır” diye konuş-tu.Dr. Ömer Coşkun, safranın bitkilerin kraliçesi olduğunu kaydederek şöyle söyledi: “Safran, toplum arasında sinir sistemi uyarıcısı, iştah açıcı, adet söktürücü, koku ve renk verici şeklinde kullanılır. Günde 176.5 mg safran tüketen kişiler, yüzde 55 oranında sağlıksız atıştırmalardan vazgeçer ve kilo kaybeder. Safran özü şenlerinin antikanserojen (kanser bastırıcı) antioksidan özel olarakre maliktir.Diyet ve stres, Genellde belirli hormon ve nörotransmitter seviyelerini bozabilir. neti-ce olarak; anormal beslenme ve diyet, stresi teşvik eder. Safran özü ise iştahı ve stresi düzenler, ayrıyetten beyindeki seratonin artışını sağlar.”Her se-ne dünyada 7.5 milyon insan yaşamını kanserden yitirdiğini hatırlatan Dr. Coşkun, şunları belirt ti: “Bitkisel özler, kanserden korunma ajanlarının gelişimi için temel kaynaklardan biri olmuştur. Safran özü tümörü küçültür ve tümör yayılmasını bastırır. Safranın bir başka yararı göz hastalıklarının ilerleyişini yavaşlatabilmesidir. Geleneksel toplum hekimliğinde safran kullanmak; ağrı, kötü sindirim, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, solunum sistemi hastalıkları ve alzheimer gibi pek çok rahatsızlıklara çare oluyor.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz