Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bitcoinin Yasallaşması Ve Vergi Alınması Gündemde
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:17:08
Bitcoinin Yasallaşması Ve Vergi Alınması Gündemde

Bitcoinin yasallaşması ve vergi alınması gündemde…Sanal para denildiğinde akla gelen ilk isim olan Bitcoin epey yol kat etti ve artan üretimden sonra Bitcoin üretim işiyle uğraşanların gelirleri epey azaldı yani eskisi kadar fazla ala-ka yok ama aksine bundan sonra daha fazla gündemi meşgul ediyor.Ara sıra yaşanan değer dalgalanmaları ve hack olay ilerından ötürü kimileri yatırım […]

Bitcoinin-Yasallasmasi-Ve-Vergi-Alinmasi-GundemdeBitcoinin yasallaşması ve vergi alınması gündemde…
Sanal para denildiğinde akla gelen ilk isim olan Bitcoin epey yol kat etti ve artan üretimden sonra Bitcoin üretim işiyle uğraşanların gelirleri epey azaldı yani eskisi kadar fazla ala-ka yok ama aksine bundan sonra daha fazla gündemi meşgul ediyor.
Ara sıra yaşanan değer dalgalanmaları ve hack olay ilerından ötürü kimileri yatırım için uygun görürken, bazıları uzak durmayı tercih ediyor. Artan kullanımdan sonra Bitcoin’in hükümetler nezdinde değerlendirildiğini de görüyoruz. Geçtiğimiz ay sonunda Tayland’da Bitcoin kullanmak yasadışı ilan edilmişti. Almanya’da durum deği-şik…Global finans pazarlarını etkilemeye başlayan Bitcoin’i [r] fark eden Alman hazinesi Bitcoin’i resmi şeklinde tanıdığını ilan etti. Alman gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung’a göre sanal para birimi yasallaştı ve hesap birimi şeklinde kabul edildi. Daha ev-vel yaşanan bir gelişmede, Fransız finans komitesinden Frank Schaeffler sanal parayı onaylamak için hazır olduklarını ifade etmişti. ilk kez mahal-li bir hükümet Bitcoin’i özel para şeklinde kabul etti.Bitcoin’in Almanya’da bu şekilde onay alması AB için ehemmiyetli bir işaret şeklinde kabul edilebilir. ötek i ülkeler de benzer yolda gidebilir. ayrıyetten işin kötüsü Bitcoin ile yapılan ticaretten yüzde 25’e kadar vergi kesilebileceği söyleniyor. ޞimdilik Bitcoin’i kişisel amaçlar ile kullananlar yani birbirine aktaranlar vergiden muaf. Böyle bir adım zaten bekleniyordu. Görüldüğü gibi vergi kaybını engellemek için atılan bir adım.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz