Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Birçok Besi Çiftliği Satılıyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:01:05
Birçok Besi Çiftliği Satılıyor

Birçok Besi Çiftliği Satılıyor…Sıfır faizli krediler ile kurulan çiftlikler kapanma noktasına geldi. oldukça çok sayıda çiftlik sahibi kredilerini ödeyemiyor.Ankara ili merkezli bir firmasın ise, mali zorluk içerisindeki çiftlikleri satın aldığı bildiril-di. ޞirketin sahibi Sedat Güleçyüz, 30’a yakın çiftlik sahibinin kendilerine teklifte yer aldı ğınu belirt ti. ޞimdilik 4 çiftlik satın aldıklarını anımsatan Güleçyüz, Avrupalı yatırımcılar […]

Bircok-Besi-Ciftligi-SatiliyorBirçok Besi Çiftliği Satılıyor…
Sıfır faizli krediler ile kurulan çiftlikler kapanma noktasına geldi. oldukça çok sayıda çiftlik sahibi kredilerini ödeyemiyor.
Ankara ili merkezli bir firmasın ise, mali zorluk içerisindeki çiftlikleri satın aldığı bildiril-di. ޞirketin sahibi Sedat Güleçyüz, 30’a yakın çiftlik sahibinin kendilerine teklifte yer aldı ğınu belirt ti. ޞimdilik 4 çiftlik satın aldıklarını anımsatan Güleçyüz, Avrupalı yatırımcılar ile ortaklığa gidebileceklerini aktardı.

2010 sonunda verilmeye başlayan [r] “sıfır faizli” krediler ile yüzlerce yeni çiftlik kuruldu. Bu tesisler için 3 milyar liralık kredi kullandırıldı. Lakin, girdi fiyatlarında önlenemeyen yükseliş, yurtdışında alınan hayvanların pahalı oluşu ve tecrübesizlikler, oldukça çok sayıda işletmeyi kapanma noktasına getirdi.

Hürriyet Dünyası’nın geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği mesele ile alaka-lı pek çok çiftlik sahibi, batak durumda olduklarını, çiftliklerini satmak rica ettiklerini ifade etmişti.

Sektörde ardı sıra negatif haberlerin geldiği bir süreçte Ankara ili merkezli Agroplus firmasınin, mali zorluk içerisindeki çiftlikleri satın almak için çalışmalar yürüttüğü anlaşıldı. ޞirketin Genel Müdürü Sedat Güleçyüz, 2 se-ne kadar öncesine kadar, sektörde güçlü bir tedarikçi şeklinde rol aldıklarını, 7 bin kadar damızlık düvenin ithalatını yaptıklarını belirt ti. Güleçyüz, getirdikleri hayvanların 30 kadar çiftliğe dağıttıklarını belirt ti.

SATILIK ÇiFTLiK FURYASI

Dağıttıkları hayvanlardan 1000 kadarının telef olduğunu anımsatan Güleçyüz, “Birçok çiftlikteki halin içler acısı. Hayvanlar yanlış beslemeden, tecrübesizlikten ölüyor” diye konuş-tu. Güleçyüzç, oldukça çok sayıda çiftliğin satışa çıkarıldığını “Herkes çıkmak istiyor” sözleri ile ifade etti. internet üzerinde satışa çıkarılan çiftlik sayısının 1000’e yakın olduğu anlaşıldı. icraburada.com sitesinin verilerine göre ise 10 çiftlik icradan satış için gün bekliyor.

ÇiFTLiKLER SATILIĞA ÇIKARILDI

Güleçyüz, sektörde işlerin kötüyü gittiğini ifade ederek “Sektörel iflas yaşanabilir” iddiasında tespit edil-di. Güleçyüz, mali zorluk yaşayan ve tecrübe sorunu

yaşayan pek çok çiftliğin olduğunu ifade ederek şimdiye dek 4 çiftliği satın aldıklarını belirt ti. Kimi durumlarda aldıkları çiftliklerin borçlarını üstlendiklerini, kimi durumda da anlaşdıkları bedel üzerinde ödeme yaptıklarını söyledi. Güleçyüz, Çorum ilinde 120 büyük baş 1000 küçükbaş hayvanın yer aldı ğı çiftliği satın aldıklarını belirt ti. Yine Elazığ ilinde 200 ve 600 büyük baş hayvanın yer aldı ğı iki çiftliği satın aldıklarını belirt ti.

Güleçyüz, 30’a yakın çiftliğin kendilerine teklifte yer aldı ğınu ifade ederek “Avrupalı firmalar ile temastayız. Aldığımız çiftliklerde onlar ile da ortaklık yapabiliriz. Türkiye bu meselede ehemmiyetli bir üs şeklinde görülüyor. Irak ve Körfez ülkelerine hayvan satışı için değerlendirilebilmek isteniyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Birçok Besi Çiftliği Satılıyor, 8.0 out of 10 based on 1 rating
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz