Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bin Bağış Bin Hayat
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:50:47
Bin Bağış Bin Hayat

Bin bağış bin hayat…Yeryüzü Doktorlarının yetersiz beslenme tanısı konan bebeklere tıbbi mama sağladığı ‘Bebekler Açlığa Dayanamaz kampanyasında binin sonucu anne ve bebeğe ulaşıldı.İstanbul ili – Yeryüzü Doktorları, ‘Bebekler Aç’lığa Dayanamaz’ kampanyası ile Nijer’de yaşayan binin üzerinde anne ve bebeğe yardım etmenin sevincini yaşıyor. Bağışlar ile 100 günlük tıbbi gıda temin edildi. Anne, Çocuk ve Beslenme […]

Bin-Bagis-Bin-HayatBin bağış bin hayat…
Yeryüzü Doktorlarının yetersiz beslenme tanısı konan bebeklere tıbbi mama sağladığı ‘Bebekler Açlığa Dayanamaz kampanyasında binin sonucu anne ve bebeğe ulaşıldı.
İstanbul ili – Yeryüzü Doktorları, ‘Bebekler Aç’lığa Dayanamaz’ kampanyası ile Nijer’de yaşayan binin üzerinde anne ve bebeğe yardım etmenin sevincini yaşıyor. Bağışlar ile 100 günlük tıbbi gıda temin edildi. Anne, Çocuk ve Beslenme Sağlığı Merkezleri tasarımı, kapsamında tıbbi yardım almadan beslenemeyecek duruma gelmiş bebekler ve bebekleri [r] ile birlik-te açlığın pençesine düşmüş annelere tıbbi gıda takviyeleri ve mamalar dağıtılıyor.

Birleşmiş Milletler’e göre şu an dünyanın bir numaralı sağlık proble-mi yetersiz beslenme. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre ise sene-de tahmini 10 milyon bebek 5 yaşına varamadan açlıktan ölüyor.

Yeryüzü Doktorları Nijer ve Somali’de açtığı 4 Beslenme Sağlığı Merkezi’nde (Nutrition Center) bugüne kadar on binlerce anne ve bebeğin ağır beslenme bozukluklarını tedavi etti. Merkezlerde tedavi edilerek normal kilolarına kavuşan anne ve bebekler bundan sonra doğal yollar ile beslenebiliyorlar. Somali’de durum düzelirken Nijer, Moritanya ve Yemen için aynı şeyleri söylemek güç. Yeryüzü Doktorları, 24 Ağustos’ta Moritanya’ya gidecek tasarım ekibi ile orada da bir Beslenme Sağlığı Merkezi açılması için çalışmalara başlıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz