Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bekir Bozdağ Cemaat İçin Anket Yaptırmadık
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 10:23:50
Bekir Bozdağ Cemaat İçin Anket Yaptırmadık

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, hükümet ile Fethullah Gülen Cemaati arasında ‘muhabbet’in sürdüğünü belirt ti. Bozdağ, Radikal’den Ömer ޞahin’e yaptığı değerlendirmede, “Aramızdaki muhabbette bir azalma yok. Muhabbet olmasaydı Sayın Başbakanımız Türkçe Olimpiyatları finallerine gider miydi? Neredeyse tüm bakanlar finallere gitti. Yurtdışında gittiğimiz ülkelerde okulları ziyaret ediyoruz” diye konuş-tu. Hükümet ile Gülen Cemaati (Hizmet Hareketi) arasındaki […]

Bekir-Bozdag-Cemaat-icin-Anket-Yaptirmadik

 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, hükümet ile Fethullah Gülen Cemaati arasında ‘muhabbet’in sürdüğünü belirt ti. Bozdağ, Radikal’den Ömer ޞahin’e yaptığı değerlendirmede, “Aramızdaki muhabbette bir azalma yok. Muhabbet olmasaydı Sayın Başbakanımız Türkçe Olimpiyatları finallerine gider miydi? Neredeyse tüm bakanlar finallere gitti. Yurtdışında gittiğimiz ülkelerde okulları ziyaret ediyoruz” diye konuş-tu.
Hükümet ile Gülen Cemaati (Hizmet Hareketi) arasındaki ‘muhabbet’i bozma gayreti içerisinde olanlar yer aldı ğınu ve bu kişileri bildiklerini anımsatan Bekir Bozdağ, “AK Parti ile Hizmet arasında sıkın-tı oluşsun diye samimi gayret içerisinde olan şa-hıs ve çevreler var.[r]. Beyhude gayret içerisindeler. AKP de cemaat de fitne ateşi yakmak arzulayanlar i oldukça çok iyi tanır. Bunların niyet ve amaçlarını da biliyoruz” diye konuş-tu.
AK Parti’nin Gülen Cemaati’nin toplumdaki desteğini öğrenmek için anket yaptırdığı iddialarını da kesin bir dille yalanlayan Bozdağ, “Bu da pek oldukça çok iftiradan bir tanesi. Seçimler yaklaştıkça bu yöndeki tezviratların artacağını tahmin ediyorum” değerlendirmesinde tespit edil-di. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, gündemin ötek i konularına dairgörüşlerini de açıkladı:
ERGENEKON iNTiKAM DEĞiL CEZA DAVASIDIR
Ergenekon  Davası’nda cezalar ‘az – çok’ diyenler hangi deliller ile konuşuyorlar? Bu davanın en büyük talihsizliği gazete haberlerine göre davanın konuşuluyor olmasıdır. Bu dava kurgulama, siyasi dava şeklinde gösterilmek istendi. Bu siyasi bir dava değil, ceza davasıdır. Bu davayı siyasallaştıranlar da siyasi dava şeklinde göstermek arzulayanlar dir. Davanın ‘rövanş, intikam’ için açıldığını söylemek iftiradır. Hiçbir şey olmadığı halde verilmiş bir tutuklama kararı da yoktur. Bunu savunanlar aklımızla alay ediyorlar. Belirli deliller ile açılmış bir dava var. Ahkâm kesenlerin çoğu iddianameyi dahi okumamıştır.
 Benim gördüğüm fotoğraf şu: iP’li birtakım avukatlar, radikal sol grupların avukatları, ulusalcı çevreler bu davayı fikri tabanları için zemin yaptılar. Yargılama sürecinde mahkemeye hakaret yaptılar, ideolojik kaygılarını mahkemeye yansıttılar. Avukatlara sanıklar tarafından sebe p müdahale edilmediği anlaşılır gibi değil. Bu avukatlar, mahkemeye küfredeceklerine ikna çalışması yapsalardı daha faydalı olurlardı.
GENEL AFFI MUHALEFET UYDURUYOR
PKK ve Ergenekon – Balyoz tutukluları için genel af çıkarılacağı iddiası doğru değil. Gündemimizde yok. Seçimler yaklaşırken toplumu rahatsız edecek şeyler muhalefet tarafından piyasaya sürülüyor. Muhalefet kendi uydurduğu yalana daha sonra kendisi muhalefet ediyor.
HABERAL ADAY OLURSA OSMANLI TOKADI YER
Darbe teşebbüsü iddiası ile yargılanıp mahkûm olanların siyasi aktörlüğe soyunmaları doğru değil. Millet iradesiyle iktidara gelen bir partiye karşı millet iradesi dışında çözüm aramak en başta millete saygısızlıktır. Sayın Haberal’ın milletvekili adayı gösterilmesinin millet iradesine saygısızlık olduğunu önceden söylemiştim. (Haberal yeni bir siyasi hareketin öncüsü olursa) milli irade bunu taşımaz. Millet vakti gelince Osmanlı tokadını vurur.
‘CHP iP’NiN iPiNE SARILMIޞ’
CHP – iP ittifak görüşme ve iddiaları hakkında CHP’den yalanlama gelmedi. Gazeteye yansıyan habere göre Kılıçdaroğlu ‘nun buna ‘evet’ diye konuş-tuği oldukça çok açık. CHP, iP’in ipine sarılmış görülüyor. Marjinal fikirlerin peşinden gidiyor. Biz ittifakı milletle yaptık. Ne Ergenekon kardeşliği, ne ulusalcılar, Atatürk ‘ten geçinenler, iP’çiler milletle ittifak yapan AKP’nin sırtını yere getiremez.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz