Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bedensel Engelli Vatandaş Mısırdaki Katliamı Protesto Etti
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 08:03:21
Bedensel Engelli Vatandaş Mısırdaki Katliamı Protesto Etti

Taksim’de bedensel engelli vatandaş, Mısır’da darbe karşıtı gösteri yapanlara yönelik katliamı protesto etti. İstiklal Caddesi girişindeki tramvay yoluna üç tekerlekli motosikletiyle gelen bedensel engelli Bayram Tekeli, motosikletini tramvay yoluna park etti.Motosikletten inerek tramvay yoluna oturan Tekeli, Mısır’da darbe karşıtı gösteri yapanlara yönelik katliama tepki gösterdi. Çevredeki misafirin etrafına toplandığı Tekeli, gazetecilere yaptığı açıklamada, eylemi Mısır’da […]

Bedensel-Engelli-Vatandas-Misirdaki-Katliami-Protesto-Etti Taksim’de bedensel engelli vatandaş, Mısır’da darbe karşıtı gösteri yapanlara yönelik katliamı protesto etti.
İstiklal Caddesi girişindeki tramvay yoluna üç tekerlekli motosikletiyle gelen bedensel engelli Bayram Tekeli, motosikletini tramvay yoluna park etti.Motosikletten inerek tramvay yoluna oturan Tekeli, Mısır’da darbe karşıtı gösteri yapanlara yönelik katliama tepki gösterdi. Çevredeki misafirin etrafına toplandığı Tekeli, gazetecilere yaptığı açıklamada, eylemi Mısır’da katledilen demokrasi yanlılarına destek [r] vermek için yaptığını söyledi.Tekeli, darbe karşıtlarına direnmeleri çağrısında bulunarak, “Onların silahı varsa bizim Allah’ımız var. Allah rızası için direnin. Hiçbir zaman bir şeyden korkmayın sadece Allah’tan korkun. Müslümanlar korkak olursa, devamlı katledilirler. Allah’ın izniyle zaferi biz kazanacağız, Müslümanlar kazanacak. Şehitlerimiz var, o şehitler onların karşısına çıkacak” diye konuş-tu.Mısır’daki darbeyi “kanlı darbe” şeklinde niteleyen Tekeli, “Ne darbesi, darbenin kanlısı hem de Amerika buna ‘dur’ demiyor. Burada da olay iler oldu, Gezi direnişinde. Her gün yayımladı. Onları yayımlarken bu katliama sebe p ‘dur’ demiyor? Onları da yayımlasınlar, onları niye yayımlamıyor? Yazık, günah değil mi bu ülkeye? Müslümanlara yazık günah değil mi?” ifadelerini kullandı.Hükümetin ve muhalefetin birlik şeklinde katliama ‘dur’ demesini gerektiğini ifade eden Tekeli, katliam devam ettikçe eylemini sürdüreceğini söyledi.Açıklamanın arkasından poli s ekibi ekipleriin uyarısı üzerine eylemi sonlandıran Tekeli, motosikletine binerek ayrıldı. ayrıca, eylem nedeni ile bir süre aksayan tramvay seferleri, Tekeli’nin ayrılmasının arkasından normale döndü.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz