Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

BDPli Gruba Gazlı Müdahale
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:35:18
BDPli Gruba Gazlı Müdahale

ޞANLIURFA’nın Viranşehir ilçesi’nde, PKK’nın kuruluş yıldönümü olan 15 Ağustos’u kutlamak arzulayan BDP’li gruba polis, biber gazı ile müdahale etti.ޞanlıurfa BDP il Örgütü, PKK’nın kuruluş yıldönümü olan 15 Ağustos’u Viranşehir ilçesi’nde kutlamak rica etti. Kışla Mahallesi’ içerisinde bulunan BDP Viranşenir ilçe binası önünde toplanan kalabalık, müzikler eşliğinde halaylar çekerek Abdullah Öcalan’ın posterlerini astı. BDP binası çevresinde […]

BDPli-Gruba-Gazli-MudahaleޞANLIURFA’nın Viranşehir ilçesi’nde, PKK’nın kuruluş yıldönümü olan 15 Ağustos’u kutlamak arzulayan BDP’li gruba polis, biber gazı ile müdahale etti.
ޞanlıurfa BDP il Örgütü, PKK’nın kuruluş yıldönümü olan 15 Ağustos’u Viranşehir ilçesi’nde kutlamak rica etti. Kışla Mahallesi’ içerisinde bulunan BDP Viranşenir ilçe binası önünde toplanan kalabalık, müzikler eşliğinde halaylar çekerek Abdullah Öcalan’ın posterlerini astı. BDP binası çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan poli s ekibi ekipleri, kalabalığa [r] yaptıkları kutlamanın kanunsuz olduğu yönünde uyarıda tespit edil-di. Uyarılara rağmen dağılmayan BDP’li gruba polis, biber gazı ile müdahale etti. Müdahale esnasında gruptakiler, BDP binası ile ara sokaklara kaçarak dağıldı. Polis, asılan yasadışı posterleri yerinden kaldırdı. Müdahalenin arkasından gazetecilere açıklamada bulunan BDP Viranşehir ilçe Başkanı Halis Aktaş, yapılan gazlı müdahalenin Türkiye’nin hiçbir yerinde olmadığını belirterek, “Bu yapılan saldırı keyfi bir uygulamadır. Bu hiçbir şekilde kabul edilemez. Ortada hiçbir nede n ve sebe p yokken, poli s ekibi ekipleri, kadın, yaşlı, çoluk çocuk demeden kitleye gaz bombaları ile saldırdı. Bizler bu yapılan saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Başbakanı, müsteşarı, bakanı, Mısır’daki katliamı kınarken kendi vatanında bu hukuksuzluğu barbarlığı görmemezlikten gelmektedir. Buda çifte standarttır” diye konuş-tu.

Öte yandan poli s ekibi ekipleri, ilçenin değişik noktalarında önlemlerini sürdürüyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz