BDP nin Öldürülen PKKlı Kadınlarla İlgili Açıklama
Gönderen: admin Tarih: 10 Oca, 2013 At 10:31 AM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

BDP-nin-Oldurulen-PKKli-Kadinlarla-ilgili-Aciklama

BDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Gültan Kışanak, Paris’te Kürt kadın siyasetçileri PKK’nin kurucu kadrolarından Sakine Cansız, Fidan Doğan ile Leyla Söylemez’in bir suikas netices i öldürülmesini sert bir dille kınadı.
Demirtaş ve Kışanak, yaptıkları açıklamada, Fransa hükümetinden katliamı aydınlatmasını isterken, Kürtleri bulundukları her yerde protesto gösterileriyle suiakasti protestoya çağırdı.
‘NEFRETLE KINIYORUZ’
BDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Gültan Kışanak’ın açıklaması şu şekilde:
“Dün akşam vakitlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te Kürt Enformasyon bürosunda bulunan Kürt kadın siyasetçiler; Sakine Cansız, KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ile Leyla Söylemez’in vahşice katledilmiş olmasını nefretle kınıyoruz.
KÜRT HALKINA BAޞSAĞLIĞI
Bütün Kürt halkına başsağlığı diliyoruz. Fransa hükümetinin bu katliamı hiç bir tereddüde yer bırakmayacak şekilde derhal aydınlatmasını bekliyoruz.
Reklam Alanı
.
‘ANILARI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞiLiYORUZ’
Dünyanın her yerinde Kürde sadece ölümü reva görenler bilmelidir ki, halkımızın özgürlüğünün bedeli ne olursa olsun bunu ödemekten çekinmeyeceğiz. Hayatını halkının geleceğine adamış bu üç değerli Kürt kadın siyasetçinin anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.
Kadın özgürlük mücadelesinin de neferleri olan arkadaşlarımızın katillerinin gizlenmemesi, cinayetin üstünün örtülmemesi için halkımızı yer aldı ğı her yerde protesto gösterileriyle bu katliamı lanetlemeye ve Kürt halkının şehitlerini sahiplenmeye çağırıyoruz.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>