Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

BDP İle AK Parti İttifak Yapıyor Mu
BDP İle AK Parti  İttifak Yapıyor Mu

BDP Lideri Selahattin Demirtaş İstanbul ilinde konuştuBDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Barış süreci, barışın dili ve misafirin ölmeyeceği gençlerin birbirini öldürmeyeceği bir müzakere masasını desteklemeye devam edeceğiz” diye konuş-tu. Demirtaş, partisinin Kazlıçeşme’de tertiplediği Nevruz etkinliğine, İstanbul ili milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Sebahat Tuncel ile geldi. Nevruz Bayramı’nın bu se-ne [r] yeni bir dönemin, yeni […]

BDP-ile-AK-Parti--ittifak-Yapiyor-MuBDP Lideri Selahattin Demirtaş İstanbul ilinde konuştu
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Barış süreci, barışın dili ve misafirin ölmeyeceği gençlerin birbirini öldürmeyeceği bir müzakere masasını desteklemeye devam edeceğiz” diye konuş-tu.

Demirtaş, partisinin Kazlıçeşme’de tertiplediği Nevruz etkinliğine, İstanbul ili milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Sebahat Tuncel ile geldi.

Nevruz Bayramı’nın bu se-ne [r] yeni bir dönemin, yeni bir sürecin müjdesiyle geldiğini kaydeden Demirtaş, çözüm sürecine değindi.

Gelinen noktanın “kimsenin lütfu değil bir mücadelenin sonucu” olduğunu savunan Demirtaş, “Keşke bu günlere oldukça çok daha ev-vel gelseydik. Keşke binlerce on binlerce gencimiz evladımız yaşamını yitirmeden bu barış sürecini konuşarak, müzakere ederek çözme anlayışını geliştirebilseydik ama maalesef geç oldu” diye konuş-tu.

Kendilerinin sürekli “Öcalan ile imralı’da bir devlet heyetinin, Hükümetin de arkasında olduğu bir heyetin, resmi şeklinde görüşmesini en doğru yöntem” şeklinde farkettiklerini ve bunda ısrar ettiklerini ifade eden Demirtaş şöyle devam etti:

“Birileri bundan rahatsız oluyor. Tek bir çözüm önerisi dahi yapmadan sebe p Öcalan’la, PKK ile BDP ile görüşmeler oluyor diye feryat figan bağıranlar oluyor. Bazıları diyor ki Kandili dümdüz edelim. Yaptığı çözüm önerisine bakar mısınız? politikaçi misin, dozer operatörü müsün? Sen çözüm üret, çözüm. Ben onlara sormak istiyorum: Siz hiç Gabar’da, Cudi’de bir nöbet kulübesinde gece yarısı nöbet tuttunuz mu? Kandil’i dümdüz ederiz diyenler, kendilerini davet ediyorum. omuz hizasıuna G3’ü takıp gitsinler, bir gece Gabar’da nöbet tutsunlar bakalım, Kandil dümdüz oluyor mu olmuyor mu? Ankara’dan sallamak kolay geliyor tabi.”

“AKP ile ittifak yapmıyoruz”

“Kürtlerin talepleri, ezilenlerin talepleri, Alevilerin talepleri, tüm dillerin ve kültürlerin talepleri demokratik özgürlükçü bir anayasada inşa edilirse barışın ayakları yere basar. Yoksa barış bir uçan balon gibi elimizden kayar gökyüzünde kaybolur” ifadelerini kullanan Demirtaş, şunları söyledi:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • seyyal taner
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz