Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

BDP İçin Çarpıcı İddia
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:02:30
BDP İçin Çarpıcı İddia

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, birtakım BDP’li belediyeler tarafından Suriyeliler adına toplanan yardımların PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’ye sevk edil-diğini önplanasürerek, “Türkiye’den, özel olarak belirli bölgelerde BDP’li belediyeler tarafından halktan toplanan yardımlar, Suriye’de zorda kalan insanlara gönderilecek diye toplanıyor. Ama daha sonra PYD, PKK ve Apo bayrakları ile PYD’ye gönderiliyor. Bizim bu bildiklerimizi […]

BDP-icin-Carpici-iddiaBÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, birtakım BDP’li belediyeler tarafından Suriyeliler adına toplanan yardımların PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’ye sevk edil-diğini önplanasürerek, “Türkiye’den, özel olarak belirli bölgelerde BDP’li belediyeler tarafından halktan toplanan yardımlar, Suriye’de zorda kalan insanlara gönderilecek diye toplanıyor. Ama daha sonra PYD, PKK ve Apo bayrakları ile PYD’ye gönderiliyor. Bizim bu bildiklerimizi herkes biliyor. Ama nedense kimse konuşmuyor” diye konuş-tu.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kahramanmaraş’ta yardımcısı Remzi Çayır’ın, babasının cenaze törenine katıldıktan sonra Gaziantep’te partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Partililer ile bayramlaşan Destici, gazetecilere açıklamalarda tespit edil-di. Türkiye’deki birtakım grupların huzuru bozmak için yenide n dan harekete geçtiğini ifade eden Destici, “Türkiye’de birtakım gruplar yenide [r] n iç huzurumuzu bozma ile alaka-lı harekete geçtiler. son baharda yenide n bu hadiselerin başlayacağı ile alaka-lı bir takım istihbarat bilgilerinin alındığı söyleniyor. Bunun arkasında da batının organizatör şeklinde buradaki güçleri desteklediği, bir takım marjinal grupları desteklediği söyleniyor. Eğer batı Türkiye’nin için bu şekilde karıştırmaya devam ederse, Türkiye’nin mutlaka hem Avrupa Birliği’yle hem de başta Amerika olmak üzere ötek i batılı müttefikleri ile ilişkilerini gözden geçirmesi gerekir. Avrupa’da 10 binlerin üzerinde PKK terör örgütü üyesi var. On bini bırakın Türkiye’de on tane olsa Almanya ya daFransa’ya karşı eylem yapan terörist olsa acaba Avrupa bize hangi muameleyi yapar, hangi yaptırımları yapar?” diye konuş-tu.

YARDIMLAR PYD’YE GÖNDERiLiYOR

Konuşmasının devamında Suriye’ye sevk edi-len yardımlar ile alaka-lı konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BDP’li birtakım belediyelerin PYD’ye yardım topladığını önplanasürerek, şunları belirt ti: “Suriye meselesi 2 yıldır kanayan yara şeklinde sürüyor. 2 yıl öncesine baktığımız zaman Suriye’de daha yeni yeni olay iler başlamıştı ve yaşamını kaybedenlerin sayısı 100’ler ile ifade ediliyordu. O günlerde bizim hükümetimizin açıklaması neydi? ‘Suriye bizim iç işlerimiz ve biz gerekirse müdahale ederiz’ ama 2 se-ne geçti. ޞuanda Suriye’de ölenlerin sayısı 100 bini geçti ve Suriye’nin en ehemmiyetli şehirleri, merkezleri harap oldu. 2 milyondan fazla insan mülteci ve en ehemmiyetli islam eserleri yakılıp yıkılıyor. Siyasi şeklinde da en oldukça çok kaybeden ülke Türkiye, ekonomik şeklinde da en oldukça çok kaybeden ülke Türkiye, insani şeklinde da kaybeden Türkiye, islami şeklinde da kaybeden Türkiye. Madem bizim iç işlerimizdi o zaman neyi bekliyorsunuz? Türkiye’den, özel olarak belirli bölgelerde BDP’li belediyeler tarafından halktan toplanan yardımlar, Suriye’de zorda kalan insanlara gönderilecek diye toplanıyor. Ama daha sonra PYD, PKK ve Apo bayrakları ile PYD’ye gönderiliyor. Bizim bu bildiklerimizi herkes biliyor. Ama nedense kimse konuşmuyor.”

BBP’li Destici, 2 Türk pilotun Lübnan kaçırılmasının kabul edilemez olduğunu ifade ederek, Türkiye’nin sonucu düşeni yapması gerektiğini ifade etti. Konuşmasının arkasından Destici, Milliyetçi Hareket Partisi’nden partisine geçenlere rozet takıp, kentten ayrıldı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz