Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bayat Ekmek Kampanyası Yapan Yerler
  • Ana Sayfa » Haber
  • 18 Ocak 2013 - 15:39:16
Bayat Ekmek Kampanyası Yapan Yerler

Amasya ili Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Türkiyede üretilen günlük 120 milyon ekmekten tahmini 12 milyon adedinin çöpe gittiğini belirterek, bunu bir yıllık olarak hesap ettiğimizde tahmini 4,5 milyar ekmeğin çöpe gittini belirt ti. Rakamların büyüklüğüne dikkat çeken Başkan Özdemir, ‘Amasya ilinde ise günlük üretilen 65 bin adet ekmekten tahmini 6 bini maalesef çöpe gidiyor. Bu […]

Bayat-Ekmek-Kampanyasi-Yapan-Yerler Amasya ili Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Türkiyede üretilen günlük 120 milyon ekmekten tahmini 12 milyon adedinin çöpe gittiğini belirterek, bunu bir yıllık olarak hesap ettiğimizde tahmini 4,5 milyar ekmeğin çöpe gittini belirt ti.
Rakamların büyüklüğüne dikkat çeken Başkan Özdemir, ‘Amasya ilinde ise günlük üretilen 65 bin adet ekmekten tahmini 6 bini maalesef çöpe gidiyor. Bu israfın önüne geçmek için Hayatcan Derneğimizle birlikt e ‘Ekmek Nimettir Çöpe Atılmaz sloganıyla ‘Bayat Ekmek Toplama Kampanyası başlattık. Bu kampanya ile sene de 1 milyon liralık tasarruf bekliyoruz. Toplanan ekmekler, belediyemize ait hayVan ili barınağı ve ormanlardaki hayvanlara verilecektir.[r].
Bayat Ekmek Toplama Kampanyası Bahçeleriçi Mahallesinde yapılan törenle başlatıldı.
Projenin tanıtımı, Hayatcan Derneği ikinci el şubesinde yapıldı. Törene Başkan Özdemir, Başkan Yardımcısı ve Hayatcan Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Erdem ile ötek i yönetici ve çalışanlar katıldı.
Proje kapsamında çeşitli mahalle ve noktalara 100 adet bayat ekmek toplama kutusu konulacak. Bu kutularda toplanan ekmekler, her gün iki görevlendirilmiş tarafından bir araçla toplanacak. Belediye HayVan ili Barınağında bulunan kedi ve köpeklerle şehir çöplüğü civarındaki başıboş köpeklere, ayrıyetten kış aylarında ormanlık alanlarda özellikle karnın arkasından yiyecek bulamayan yaban hayvanlarına verilecek. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz