Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Batı Suriye Ve Mısırın Orta Çağa Dönmesini Mi Bekliyor?
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:16:00
Batı Suriye Ve Mısırın Orta Çağa Dönmesini Mi Bekliyor?

Batı Suriye ve Mısırın Orta Çağa dönmesini mi bekliyor?…TBMM insan Haklarını Komisyonu Başkanı Üstün, kimyasal silah saldırısına dair”Uluslararası toplumun hareketlenme zamanı gelmiştir. Bu zülme sessiz kalan batı Suriye ve Mısır’ın Orta Çağ’a dönmesini mi bekliyor” diye konuş-tu.TBMM insan Haklarını araştır-ma Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, ޞam’daki kimyasal silah saldırısına ilişkin, “Uluslararası toplumun bundan sonra hareketlenme […]

Bati-Suriye-Ve-Misirin-Orta-Caga-Donmesini-Mi-BekliyorBatı Suriye ve Mısırın Orta Çağa dönmesini mi bekliyor?…
TBMM insan Haklarını Komisyonu Başkanı Üstün, kimyasal silah saldırısına dair”Uluslararası toplumun hareketlenme zamanı gelmiştir. Bu zülme sessiz kalan batı Suriye ve Mısır’ın Orta Çağ’a dönmesini mi bekliyor” diye konuş-tu.
TBMM insan Haklarını araştır-ma Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, ޞam’daki kimyasal silah saldırısına ilişkin, “Uluslararası toplumun bundan sonra hareketlenme zamanı gelmiş ve de geçmiştir. Suriye’deki mazlum insanlar mutlaka zalim Esed rejimini devirecektir. Esed’in zülmüne sessiz kalan batı, acaba bu değişimi geçiktirerek Suriye ve Mısır’ın Orta Çağ’a [r] dönmesini mi bekliyor?” dedi.

ޞam’daki “katliamı” şiddetle kınayan Üstün, AA muhabirine verdiği demeçte, kimyasal saldırıyı “insanlık dışı” şeklinde nitelendirdi. “Saddam Hüseyin’in yatak odasına girip kimyasal silah arayanlar acaba bu saldırıdan sonra ne yapacaklar? Tepkileri nasıl olacak?” diye soran Üstün, şöyle söyledi:

“Saddam’ın kendi evinde kimyasal silah var deyip rapor tanzim eden ve bu nede n le barış ödülü alan Mısırlı Muhammed El Baradai yaşanan katliama ne diyecek? Batı, kendilerine önemli kırmızı çizgi çiziyor ama sonra bu kırmızı çizgiyi ev-vel kendisi çiğniyor. Batının Suriye’deki kırmızı çizgisi kimyasal silahtı. Açıkça görülüyor ki burada bir kimyasal silah kullanılmıştır. Görüntülerde de oldukça çok nettir. Çocuklar nefes alamayacak, baygın halde hastanelere getirilmiştir ve tüm dünyada bunu izlemiştir.

Uluslararası toplumun bundan sonra hareketlenme zamanı gelmiş ve de geçmiştir. Suriye’deki mazlum insanlar mutlaka zalim Esed rejimini devirecektir. Esed’in zülmüne sessiz kalan batı acaba bu değişimi geçiktirerek Suriye ve Mısır’ın Orta Çağ’a dönmesini mi bekliyor? Masum çoluk çocuğun sonucu böyle bir saldırı yapılabilir mi? Ne olacak? Ne yapacaklar şimdi? Böyle bir silah olmaz olsun. Batı, Ortadoğu ve Afrika’da sınırları cetvelle çizdi ama sadece bunu yapmakla kalmadı orada oluşturduğu suni devletlere bir de sömürgeyi devam ettirecek hükümetler rejimler kurdu. Suriye’de çarpık rejim ve hükümet var şimdi. Batının kurduğu bir sistem bu. Burada zulümle iktidar ile kalma içerisindelir. Zulümle iktidar olunmaz.” 

“Arap Baharı yeni başlıyor”

Ayhan Sefer Üstün, Arap Baharı’nın yeni başladığını belirterek, “Bunu bastırmaları ve geçiştirmeleri oldukça zor. özel olarak Ortadoğu’daki diktatör yönetimlerin telaşı bundan” diye konuş-tu. Bölge devletlerinin bu nede n le ses çıkarmadıklarını vurgulayan Üstün, “Mısır’daki darbeciye, zalime karşı ses çıkarmıyorlar çünkü orada da çarpık yönetimler var. Orada da halka dayanmayan yönetimler var. Oralarda da batının kurmuş olduğu sömürge düzeninin bir parçası var. Onun için sıranın kendilerine geleceğini düşündüklerinden dolayı böyle bir tavır sergiliyorlar” diye konuş-tu.
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz