Başörtülüleri Böyle Fişlemişler

12 Ağu 2013 Pts 13:26
Bu haber 466 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Basortululeri Boyle Fislemisler Başörtülüleri Böyle Fişlemişler Jandarma istihbaratına bağlı görevlilerin, aldıkları emir doğrultusunda okullarda eşi başörtülü okul yöneticileri ile başörtülü öğretmenleri fişleyip kamera kaydı ile jurnallediği saptan-dı. ‘Jandarma’nın BÇG’si’ şeklinde nitelendirilen CÇG’nin başörtülülere yönelik yurt genelinde yaptığı fişlemelere dairsavcılık yakında suç duyurusunda bulunacak.

BÇG’DEN SONRA KURULDU

28 Şubat araştırması kapsamında tutuklu olan eski Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir’in kurduğu Batı Çalışma Grubu’nun lağvedilmesinin arkasından 2002 yılında Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde kurulan Cumhuriyet Çalışma Grubu’nun binlerce vatandaşı ‘irticacı’ adı altında fişlediği önplanasürülüyordu.
İSTİHBARAT OKUL ÖNÜNDE

CÇG’nin kurulma emri, 2007 yılında yapılan Cumhuriyet Mitingleri’nin de organizatörü olduğu iddia edilen ve Ergenekon davası kapsamında ağırlaştırılmış müebbet cezası alan eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur tarafından verildi.


.

28 Şubat post-modern darbesi sonrasında BÇG’nin yarım bıraktığı fişleme faaliyetlerini yürüten, miting organize eden ve değişik raporlar kaleme alan CÇG, sahada da aktif istihbarat çalışması yaptı. Dini hassasiyeti yüksek kamu görevlilerini fişleyen CÇG görevlileri okul yöneticileri ile öğretmenleri hedef alıyordu. CÇG’nin emirleri doğrultusunda harekete geçen Jandarma istihbarat görevlilerinin okul önlerinde başörtülü öğretmenleri kamera kaydına aldığı, eşleri başörtülü okul yöneticileri ile başörtülü öğretmenler hakkında istihbarat raporları yazdığı görül-dü. Ergenekon dosyasına da giren kamera görüntülerinin CÇG’nin fişleme çalışmasının ehemmiyetli bir ayağı olduğu belirtiliyor.
MERKEZ SAĞI TOPARLAYAN JANDARMA

Ergenekon mahkemesinin soruşturulmasını rica ettiği Şener Eruygur’un CÇG’sinin 2002’den 2007’ye kadar politikai tasarım etmeye yönelik faaliyetleri, kendi hazırladıkları slayt dosyasında şu ifadeler ile yer buldu:
AK PARTİ’YE KARŞI SEÇİM İTTİFAKI

‘Kişi, kurum, okul, STK, işyeri maliklerine yönelik fişleme çalışması, yüzlerce sivil toplum örgütünün Ulusal Birlik Hareketi adı altında birleştirilerek CÇG lehine faaliyetlerde bulunması için teşvik etmek. Psikolojik harekat amaçlı yurdun değişik yerlerinde Cumhuriyet Mitingi adı altında miting organize etmek. Merkez sağı toparlayabilir yeni oluşumlara destek vermek. Merkez sağda alternatif bir partinin güçlendirilmesi ve AKP’ye karşı seçim ittifakı yapılması için çalışmalar başlatmak. İrticai faaliyetlere karşı mücadele adı altında bilimsel bir sempozyum yapmak, irticai faaliyetler bakımındanbölgesel tehdidi ortaya koymak, il ve ilçelerin halinu netleştirmek, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerini yönlendirmek.’
İRTİCACI GÖRÜNCE KAYIT TUŞUNA BAS!

Okullarda başörtülü öğretmen ve idareci eşlerine karşı sürek avı başlatan Cumhuriyet Çalışma Grubu (CÇG), Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi içerisinde bulunan Karamağara İlköğretim Okulu’nda görevlendirilmiş öğretmen Yüksel S.’yi takibe aldı. Jandarma görevlileri, sözkonusu öğretmenin başörtülü bir şekilde görevliy-diğını belgelemek için okulun önünde kamera nöbeti tuttu. Bahçeye çıkan öğretmeni kayda alan ‘görevlilerin’, tuttuğu rapora bu görüntüyü ekleyip ‘Öğretmen Yüksel S.’nin okul binasından bahçeye çıkarken alınan gönürnüsü’ şeklinde not düştüğü görül-dü.
MÜDÜR ODASINA GİZLİ KAMERA

CÇG’nin görüntülü fişleme çalışması bunlar ile da sınır ile kalmadı. Bir okulda müdür şeklinde görev yapan Mehmet A.’nın eşi Saliha A.’yı kayda alan jandarma görevlileri bunu da raporlarda söyled i. Başörtülü Saliha A.’nın görüntüsünün üzeri numaralandırılarak raporlara yansıtıldı. Aynı okul müdürünün makam odasına da CÇG tarafından gizli kamera ve dinleme cihazı yerleştirildi. İstihbarat çalışmasının arkasından yazılan raporda müdür hakkında ‘İrticai faaliyetler yürüttüğü kanaatine varılmıştır’ denildi.
HİLAFET İÇİN ÖZEL ÖDENEK

CÇG, hilafetin kaldırılışının yıldönümünde tertiplenen bir programı da istihbarat için kullanmış. Dönemin Jandarma İstihbarat Daire Başkanı olan ve ‘Ergenekon’dan 22 se-ne 6 ay hapis cezası alan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz onayı ile sözkonusu programla alaka-lı istihbarat ödeneği çıkartıldı. 2004 tarihli belgede, harcamaların ‘özel istihbarat için kullanılacağı’na dair not ilgi çekiyor.

Kaynak: Yeni Şafak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Benzer Haberler

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü ünlü kaymakamla ilgili flaş detaylar… Gaziantep...

Yorum 
0
Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı çocukların borazan ve tenekeli kuş nöbeti… ޞırnak’ın...

Yorum 
0
Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan çağrısı… İstanbul...

Yorum 
0
Medipol Başakşehir İlk Peşinde

Medipol Başakşehir ilk peşinde… İstanbul ili –...

Yorum 
0
AKP İlçe Başkanı Partimin Önüne Biri Fındık Dökmüş Gelin Bu Adamı Temizleyin

AKP İlçe Başkanı Partimin önüne biri fındık dökmüş gelin...

Yorum 
0
Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol kenarında ağaca asılı gelinlik şaşırttı… Keşan-...

Yorum 
0
Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten çok önemli pasaport uyarısı… Yurtdışına...

Yorum 
0
Çocuğa Cinsel İstismara 19 Yıl Hapis

Çocuğa cinsel istismara 19 yıl hapis… Kayseri ili 3. Ağır...

Yorum 
0
HDP Alanya İlçe Eşbaşkanı Gözaltına Alındı

HDP Alanya İlçe Eşbaşkanı gözaltına alındı… HDP...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


Online Alışveriş Sahurda İkiye Katlandı

Online Alışveriş Sahurda İki...

Online alışveriş sahurda ikiye katlandı…Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu kliksa.com, Ramazan boyunca internet üzerinden...

Yasak Aşk Sitesi Hacklendi

Yasak Aşk Sitesi Hacklendi

Yasak aşk sitesi hacklendi…Evli kişilere çöpçatanlık hizmeti veren Ashley Madison internet sitesi, bilgisayar korsanları tarafından hack’lendi...

HDPli Adayın Eşi Ve Oğlu Suruçta Hayatını Kaybetti

HDPli Adayın Eşi Ve Oğlu Sur...

HDPli adayın eşi ve oğlu Suruçta hayatını kaybetti…Suruç ilçesi’nde bugün öğle vakitlerinde olan patlamanın acısı Bursa’ya...

İşini Beğenmeyen Yandı Hükümet Azaltacak

İşini Beğenmeyen Yandı Hüküm...

İŞKUR tarafından 3 kez iş önerildiği halde kabul etmeyenin sosyal yardımları kademeli şeklinde azaltılacak Hükümet tasarruf önlemleri çerçevesinde...

POPÜLER HABERLER

Nil Erkoçlar Pişman Oldu Mu

Nil Erkoçlar Pişman Oldu Mu

Tolga Karel, Rüzgar Erkoçlar’ın çocuk pişmanlığı yaşadığını...

Saat Tabirleri Şu Saatte Seni Düşünüyor

Saat Tabirleri Şu Saatte Seni Düşün...

Çift Saatlerin Anlamları; 01:01 > Seni Seviyor 02:02 > Senden Hoşlanıyor...

Nil Erkoçların Penisi Kaç Cm

Nil Erkoçların Penisi Kaç Cm

Nil Erkoçlar\’ın cinsiyet değiştirip erkek olmasından sonra herkesin...

İnternette Kendi Seks Görüntüsünü İzleyen Adam

İnternette Kendi Seks Görüntüsünü İ...

Trabzon da 44 yaşındaki O.F.S. bir kadın ile seks ilişkisinin görüntüsünü...

Daum İmzaladı

Daum İmzaladı

Bursaspor Takımı’un yeni Teknik Direktörü Christoph Daum, kendisini...

Nil Erkoçların Erkek Olma Nedeni

Nil Erkoçların Erkek Olma Nedeni

Oyunculuğa 10 yaşında reklam filmleri ile başlayan ve sonrasında birçok...