Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Başbuğ Tarih Sizleri Lanetle Anacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:40:08
Başbuğ Tarih Sizleri Lanetle Anacak

Ergenekon davası kapsamında verilen cezaları 6 sayfalık bir mektupla değerlendiren Genelkurmay eski Başkanı ilker Başbuğ, “Bizlere terörist diyenleri tarih lanetle anacaktır” diye konuş-tu.Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral ilker Başbuğ, “Hükümeti devirmeye teşebbüs” suçundan hakkında verilen müebbet hapis cezasını yorumladı. Kendisi ve silah arkadaşlarına yöneltilen suçlamaları “bir hakaret ve hiçbir şekilde kabul edilemez bir durum” şeklinde […]

Basbug-Tarih-Sizleri-Lanetle-AnacakErgenekon davası kapsamında verilen cezaları 6 sayfalık bir mektupla değerlendiren Genelkurmay eski Başkanı ilker Başbuğ, “Bizlere terörist diyenleri tarih lanetle anacaktır” diye konuş-tu.
Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral ilker Başbuğ, “Hükümeti devirmeye teşebbüs” suçundan hakkında verilen müebbet hapis cezasını yorumladı. Kendisi ve silah arkadaşlarına yöneltilen suçlamaları “bir hakaret ve hiçbir şekilde kabul edilemez bir durum” şeklinde nitelendiren Başbuğ, “Bizlere asılsız ve haksız iddialara dayanarak ‘darbeci’ damgasını vurmaya çalışanları da, [r] en az, bizlere ‘terörist’ demekten çekinmeyenler kadar tarih lanetle anacaktır” diye konuş-tu.

Emekli Orgeneral Başbuğ, Ergenekon davasının 5 Ağustos’ta görülen karar duruşmasında “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya ya dagörevlerini yapmasını kısmen ya datamamen engellemeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış, bu ceza daha sonra “iyi hal”den müebbet hapis cezasına çevrilmişti.

‘BUNLAR GÜÇLERiNi NEREDEN ALIYOR?’

Milliyet’e 6 sayfalık mektup yazan Başbuğ, “bundan sonra Türkiye’de yargı neredeyse devlet olmaktadır. Yargı o kadar güçlüdür ve önee çıkmaktadır ki; bir gün, 6 Haziran 2012 günü sayın Başbakan şöyle konuşmak zorunda kalmıştır: ‘Demek ki, bu madde, CMK 250. maddesi, haddinden fazla yetki doğuruyor ve adeta biz devlet içerisinde devletiz, havasına bu işi sokuyor. Yani, Devlet bilmiyor, faka t devlet içerisinde devlet olanlar biliyor.’ Bu tespit ile, ilerideki süreçte tüm özel görevli mahkemeler kaldırılıyor, ‘Balyoz’ ve ‘Ergenekon’ gibi davalara bakmakta olan mahkemeler ise görevlerine devam ettiriliyor. Neden? Gerçekten neden? Yargıda ‘devlet içerisinde devletiz’ havasında olanlar var. Bunlar, güçlerini nereden almaktadır?” diye konuş-tu.

Başbuğ sözlerine şöyle devam etti:

“Mahkemenin verdiği kararı bir kez daha izaha çalışalım: ‘1. Mehmet ilker Başbuğ, Ergenekon terör örgütü yöneticisidir. 2. Terör örgütü yöneticisi suçlaması ile açılan kamu davası düşmemiştir. Bu suçlamanın düşmesi mahkemenin beraat kararı vermesi ile gerçekleşebilir. 3. Mehmet ilker Başbuğ, terör örgütü yöneticisi olmasına rağmen, Yargıtay içtihatları dikkate alınarak, kendisine ayrıyetten bu suçtan da ceza verilmemiştir.’ Unutulmamalı ki, terör örgütü yöneticisi ya daüyesi gibi, herhangi bir şekilde iddia edilen Ergenekon terör örgütü ile ilişkilendirilemeyen kişileri, Ergenekon davası içerisinde tutamazsınız. Bu ötek i bir deyişle, ‘internet Andıcı’ davasının, Ergenekon davası dosyasından ayrılması demektir. Bu ise hiçbir zaman mahkemenin düşünüp, değerlendirip, kabul edebileceği bir durum olmamıştır.”

‘TARiH SiZi LANETLE ANACAK’

Hakkında yapılan yalan yanlış haberleri eleştiren Başbuğ, “Demokrasiye, asker-sivil ilişkilerine yaklaşımı, dünya görüşü, iç ve dış olay ilera bakışı bilinen; iddia edilen ‘irtica ile mücadele eylem planı’nın basında yer alması sonucu tereddüt etmeden araştırma açtıran, daha sonra ortaya çıkan ıslak imzalı olanı Jandarma Kriminal’a gönderen; bir şahsıın ve karargâhının; üzerinde tarih bulunmamasına rağmen bir ihbar mektubuna dayanarak iddia konusu planın Nisan 2009’da hazırlandığını kabul ederek ve üretilmiş bir dijital veriye dayandırılarak ilişkilendirilmeye çalışılması; her şeyden ev-vel bizlere yöneltilen bir hakarettir ve hiçbir şekilde kabul edilemez bir durumdur. Son günlerde çaresizlik içine düşen birtakım çevreler şahsımı da 28 ޞubat süreci ile ilişkilendirmeye çalışmaktadırlar. Yalan ve dolanla haber üreten bu kişiler, biraz araştırsalar, şahsımın 1995-1997 yılları arasında yurtdışında görevli, 1997-1999 yılları arasında da 2. KolOrdu ili Komutanlığı görevinde olduğumu öğrenebilirlerdi. Bizlere asılsız ve haksız iddialara dayanarak ‘darbeci’ damgasını vurmaya çalışanları da, en az, bizlere ‘terörist’ demekten çekinmeyenler kadar tarih lanetle anacaktır” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz