Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Başbakana Mektup Yazdı Yola Çıktı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:54:30
Başbakana Mektup Yazdı Yola Çıktı

Başbakana mektup yazdı yola çıktı… BURSA’nın Gemlik ilçesi’nde Belediye Başkanlığı yapar iken ‘Görevini kötüye kullandığı’ gerekcesiyle hakkında devam eden araştırma kapsamında görevinden alınan Fatih Mehmet Güler, kaleme aldığı mektubu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırmak için bisiklet ile Ankara’ya gitmek üzere bugün Gemlik’ten yola çıktı.Gemlik’te 2009 yılında yapılan mahal-li seçimlere CHP’nin adayı şeklinde katılıp kazanan Fatih […]

Basbakana-Mektup-Yazdi-Yola-CiktiBaşbakana mektup yazdı yola çıktı…

BURSA’nın Gemlik ilçesi’nde Belediye Başkanlığı yapar iken ‘Görevini kötüye kullandığı’ gerekcesiyle hakkında devam eden araştırma kapsamında görevinden alınan Fatih Mehmet Güler, kaleme aldığı mektubu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırmak için bisiklet ile Ankara’ya gitmek üzere bugün Gemlik’ten yola çıktı.

Gemlik’te 2009 yılında yapılan mahal-li seçimlere CHP’nin adayı şeklinde katılıp kazanan Fatih Mehmet Güler hakkında, 2011 yılında ‘Görevi kötüye kullanma’ suçlaması ile adli araştırma başlatıldı. Güler araştırma kapsamında, 2011 sene-si Mart ayında, içişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı. Güler’in görevden alınmasından sonra, Gemlik Belediye Meclisi’nde yapılan tartışmalı [r] seçimlerin ardından, Başkan Vekilliğine AKP’li Üye Avukat Refik Yılmaz getirildi.

Fatih Mehmet Güler, göreve iade edilmesi için yaptığı bütü n başvurulardan neti-ce alamayınca kaleme aldığı mektubu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırmak için bugün bisiklet ile Gemlik’ten Ankara’ya gitmek üzere yola çıktı.

Giydiği tişörtün önünde, “Başbakan ‘Sandıkla gelen, sandıkla gider’ diyorsun. samimi misin?’, tişörtün arkasında ise, ‘Sandıkta seçilen Gemlik Bel.Bşk. 30 aydır hukuksuzca görevinden uzakta neden?’ yazıları bulunan Fatih Mehmet Güler’i, Atatürk Anıtı’nın önünden başlayan yolculuğuna, CHP Bursa ili Milletvekilleri Sena Kaleli ve ilhan Demiröz, CHP il Başkanı Metin Çelik ve partililer ile ailesi uğurladı.

Basın açıklaması yapan Güler, şimdiye kadar hakkında hüküm aldığı hiç bir davanın olmadığını belirtirken şöyle söyledi: “Yaptıkları darbe ile beni görevden aldılar. Görevime iade etmiyorlar. Hakkında, ‘rüşvet almak ve vermek, suç işlemek maksadı ile örgüt kurmak ve ihaleye fesat karıştırmak’ iddiaları ile dava açılan Bodrum Belediye Başkanı 100 gün hapis yattıktan sonra görevine iade edildi. Van ile Edremit ve Özalp ilçelerinin belediye başkanları, KCK davasında terör örgütü üyesi olmak suçundan tutuklandı. Tahliye olunca görevine başladılar. Bugün mahal-li seçim olsa belediye başkanı adayı olmamın önünde hiç bir engel olmamasına rağmen; 2009 mahal-li seçimlerinde toplumun iradesi ile sandıkta seçilerek kazandığım belediye başkanlığı görevini 30 aydır yapamıyorum. Eğer sandık demokrasinin namusu ise, Gemlik’te demokrasinin namusu kirletildi. Milli iradeye saygı duyulmadı. Sandıkla gelen, sandıkla gitmedi.” Fatih Mehmet Güler daha sonra bisikletiyle Ankara’ya gitmek üzere yola çıktı.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz