Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Başbakan Yeni Burs Ücretlerini Açıkladı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Aralık 2013 - 23:13:10
Başbakan Yeni Burs Ücretlerini Açıkladı

Başbakan Erdoğan Antalya’da Toplu Açılış ve temel atma töreninde konuşuyor. Erdoğan, öğrenci burslarına dairönemli bir izah yaptı. Başbakan Erdoğan, 1 Ocak 2014’ten itibaren Lisans öğrencilerine verilen 280 TL’lik öğrenim kredisini 300 TL’ye çıkardıklarını söyledi. Yüksek lisans kredi miktarı 560 TL’den 600 TL’ye; Doktora öğrencilerine verilen kredi miktarını 840 TL’den 900 TL’ye yükseldi. YURT-KUR’da kalan öğrencilere […]

Basbakan-Yeni-Burs-Ucretlerini-Acikladi Başbakan Erdoğan Antalya’da Toplu Açılış ve temel atma töreninde konuşuyor. Erdoğan, öğrenci burslarına dairönemli bir izah yaptı.
Başbakan Erdoğan, 1 Ocak 2014’ten itibaren Lisans öğrencilerine verilen 280 TL’lik öğrenim kredisini 300 TL’ye çıkardıklarını söyledi. Yüksek lisans kredi miktarı 560 TL’den 600 TL’ye; Doktora öğrencilerine verilen kredi miktarını 840 TL’den 900 TL’ye yükseldi. YURT-KUR’da kalan öğrencilere yapılan 201 TL’lik yemek yardımı da 220 TL [r] oldu.Antalya’da bulunan Başbakan Erdoğan, Toplu Açılış ve 10 bin Kişilik Spor Salonu Temel Atma Töreni’nde konuştu. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: – 1 Ocak 2014 itibarı ile 1 milyon 452 bin öğrenciye Bursa ili ya da kredi vereceğiz. Lisans öğrencileri için aylık 280 lira olan Kredi Yurtlar Kurumu kredi ya da burs miktarını 300 liraya yükseltiyoruz. Lisans öğrencileri için 560 lira olan burs ya da krediyi aylık 600 liraya yükseltiyoruz. Doktora yapan öğrencilerin aldığı 840 lirayı da aylık 900 liraya yükseltiyoruz. 2002’ye oranla böylece öğrencilerin aldığı burs ya da kredi miktarını yüzde 567 oranında arttırmış oluyoruz. Yurtlarda olan öğrencilere 201 lira şeklinde ödediğimiz yemek katkı parasını 220 liraya yükseltiyoruz. – bundan sonra karyola sistemi her odada üç öğrenci banyoları odasında. Adeta beş starlı otel. Üniversite harçlarını da biz kaldırdık. Yurtlarda ücretsiz internet hizmeti sağlamaya başladık. Bugün Antalya’da tahmini 700 milyon yani eski rakamlar 700 trilyonların 75 kalem yatırımı hizmete alıyoruz. Akdeniz Üniversitemizde 10 deği-şik yatırımı bitirdik. Dünya ekonomik şeklinde zorlu bir süreçten geçiyor. Buna karşılık Türkiye her gün rekor üstüne rekorlar kırmak suretiyle yaşamını sürdürüyor. Turizmde büyük rekor kırıyoruz. se-ne sonunda 30 milyar doları aşarak rekoru aşacağız. Ne kadar turist geliyOrdu ili biliyor musunuz 13 milyon turist geliyordu. şimdi 36 milyon turiste ulaştık. Bu turistin üçte biri Antalya’ya geliyor. Antalya ili bizim için çok önemli. Bütün bunlar istikrarın eseri. İstikrar güven huzur olmazsa buraya turist gelmez. Çözüm süreciyle Türkiye’nin büyümesi çok deği-şik olacak. Bir yıldır gençlerimiz ölmüyor anneler babalar ağlamıyor. Her yerde insanlar huzur içinde kaygılanmadan umutla hayatlarını sürdürüyor. Antalya ili bu noktada kahramanlar diyarı, şehitler diyarı bir yıldır bu acıyı yaşamıyor. Daha fazla turistle kazancını artırıyor. Ne Antalya’nın ne ötek i 80 vilayetimizin başını önüne eğdirmeyeceğiz. CHP’yi biliyorsunuz Antalya’da bayrağımızı açar Hakkari’de bayrağımızı çıkaramaz. Ama biz burada da Hakkari’de de bayrağımızı çıkarırız. Tek millet diye konuş-tuk. Tek bayrak. Tek vatan. Burada kimse operasyona ameliyata cüret etmez. Ettiğini anda tüm güvenlik güçleri ile bizi bulur. Başka bir şey düşünülemez. Biz denizin altından da geçiyoruz dağları delerek de geçiyoruz”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz