Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Başbakan Müslüm Gürsesin Borcunu Sildirdi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 4 Mart 2013 - 14:44:15
Başbakan Müslüm Gürsesin Borcunu Sildirdi

Müslüm Gürses’in hastaneye olan faturası hayli kabarmıştı. Özel hastanedeki tedavi faturasını Başbakan Erdoğan sildirdi.iNTERNETHABER – Müslüm Gürses’in 4 ay tedavi gördüğü Memorial Hastanesi’ne 1 milyon lira borçlandığı görül dü. Bu borcu sildiren isim ise Başbakan Erdoğan oldu. TATLISES’TEN MÜSLÜM GÜRSES iDDiASI Senaryo hastanenin aynen planladığı gibi gitti. Baba zaten 1 hafta evve l vefat etmişti. […]

Basbakan-Muslum-Gursesin-Borcunu-SildirdiMüslüm Gürses’in hastaneye olan faturası hayli kabarmıştı. Özel hastanedeki tedavi faturasını Başbakan Erdoğan sildirdi.
iNTERNETHABER – Müslüm Gürses’in 4 ay tedavi gördüğü Memorial Hastanesi’ne 1 milyon lira borçlandığı görül dü. Bu borcu sildiren isim ise Başbakan Erdoğan oldu. TATLISES’TEN MÜSLÜM GÜRSES iDDiASI

Senaryo hastanenin aynen planladığı gibi gitti. Baba zaten 1 hafta evve l vefat etmişti. Bununla ilg i [r] lı menajerinin de haberi vardı.

Haberin devamı…

MÜSLÜM GÜRSES 1 HAFTA evve l Mi ? iDDiAYA CEVAP

MÜSLÜM GÜRSES

Geçirdiği bypass ameliyatı sonrası 4 aydır yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Müslüm Gürses öld ü.Gürses’in cenazesi töreni ne zaman yapılacak? (DEVAMINI OKU)

MÜSLÜM GÜRSES’iN yaşamı

TIKLAYIN

1 MiLYON LiRALIK HASTANE PARASI

Müslüm Gürses’in tedavisi zahmetli olduğu kadar pahalıydı da…

Özel Memorial Hastanesi’nde 4 ay aylık tedavi masrafı 1 milyon lirayı buldu.

Başbakan Erdoğan, Müslüm Gürses’i ölümünden evve l ziyaret ettiğinde yüklü hastane faturasından haberdar oldu.

Erdoğan hemen hastanenin sahibi Turgut Aydın ili ile konuştu ve borcunu sildirdi. Memorial Hastanesi 1 milyon TL tutan borcu istemeyecek.

MUHTEREM NUR’UN MORGTAKi VEDASI

Muhterem Nur eşi Müslüm Gürses’in ölüm haberini aldıktan sonra son kez yüzünü görmek rica etti. Doktor eşliğinde morga gitmiş olan Muhterem Nur, Müslüm Gürses’in elini, alnını öptü.

O duygu yüklü anlarda Muhterem Nur’ın dudaklarından şu sözler döküldü;

“Ben de yanına geleceğim. Sensizliğe dayanamam ki… Biricik aşkım her şeyim.” Gözlerinden yaşlar dökülen Muhterem Nur, morgdaki vedalaşmada oldukça çok güç anlar yaşadı.

GASiLHANEYE DE GiTTi

Daha sonra evine götürülen Muhterem Nur, eşinin yatak odasına kapandı ve onun eşyalarını koklayıp öptü. Öğleden sonra yenide n dan evden çıkan Muhterem Nur, Müslüm gürses’in cenazesinin yer aldı ğı Zincirlikuyu’daki gasilhaneye gitti.

Bir kez daha eşi ile vedalaşmak arzulayan Muhterem Nur, elini tutup yüzünü öptü ve “Neden gittin? sebe p beni bu dünyada yalnız bıraktın” diyerek ağladı. Sürekli tansiyonu fırlayan Muhterem Nur, evine kapandı ve taziye ziyaretine gelenler ile de görüşmedi.

EN BABA ACILARI YAޞADI

işte dramlar ile dolu yaşamından kesitler;* GERÇEK ADI: Arabesk müziğin ‘babası’ Müslüm Gürses, 1953’te ޞanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde kerpiç bir evde dünyaya geldi. olmadan önc e ismi ise Müslüm Akbaş idi.*- Sanatçının ailesi çiftçilikle uğraşıyordu. Ne var ki aile, Gürses şimdili k üç yaşındayken maddi sorunla r nedeni ile Adana’ya göç etme kararı aldı.*TERZi ÇIRAĞIYDI– Küçük yaşta bağlama çalmayı öğrenen Gürses, 13 yaşındayken Adana’daki bir çay bahçesinde şarkı söyleme başladı. Bir yandan da aile bütçesine katkıda bulunuyordu. Bu dönemde Halkevi’ne gitmeye başladı. Bir yandan da terzi çıraklığı ve kunduracılık yapıyordu.

*ABiSi RÜLDÜ/BABASI ANNESiNi RDÜ- Gürses, tam da arabesk TV filmlere mesele olan bir hadisenin da kurbanıydı bununnla birlikte… Daha evve l ağabeyi katledilen sanatçı, daha sonra annesini kaybetmenin acısını yaşadı. Gürses’in babası Mehmet Akbaş, sanatçının annesini katletti. Bu hadisenin arkasından baba-oğul uzun sene ler boyunca yan yana gelmedi.- 1967’de Aile Çay Bahçesi’nde tertiplenen ses yarışmasında 1. oldu. Gürses o günleri kendi ağzından şöyle anlatıyor: “Arkadaşım Halkevi’ne gidiyordu. Ben de gittim. Derken Çukurova Radyosu’nda sanatçı oldum.”*iLK PLAĞI EMMiOĞLU– 1968 yılından itibaren piyasaya ilk 45’likleri çıkarmaya başladı. ilk plağı ise 1968 tarihli ‘Emmioğlu/Ovada Taşa Basma’ oldu. Daha sonra ‘Sevda Yüklü Kervanlar/Vurma Güzel Vurma’ adlı 45’lik plağı çıktı. Bu plak tam 300 bin satarak rekor kırdı.*38 TV filmDE OYNADI– Gürses, bu plaktan sonra askerliğini yaptı, yenide n istanbul’a gelerek aynı firmada plaklarını çıkarmaya devam etti. değişik firmalardan toplamda 34 plan çıkardı. Arabesk furyasının ortalığı kasıp kavurduğu dönemde Yeşilçam’a da adım attı. Çoğu şarkılı- türkülü 38 TV filmde rol aldı.*ÖLDÜ SANILIP MORGA KONDU- 1978 yılına geldiğimizde ise ölümün kıyısından döndü Gürses… Tarsus’tan Adana’ya gider iken bir trafik kazası geçirdi. Enkaz haline gelen arabadan çıkarıldığında sanılan Gürses morga kaldırıldı. Sanatçının yaşadığı sonradan anlaşılınca tedavisine devam edildi. önemli ameliyatlardan sonra beynine plaka takıldı.*KARISI EVLENME TEKLiF ETTi– Müslüm Gürses, 1986 yılında sanatçı Muhterem Nur ile yaşamını birleştirdi. Nur, bir röportajında Gürses ile evliliğini şu sözler ile anlatmıştı: “1982’den beri birlikt eiz. 1985’te evlenmeyi ben teklif ettim. Hemen kabul etti.*HAYRANLARI JiLETÇiYDi- Bir dönem fanatik hayranları onun konserlerinde kendilerini jiletle kesip kan akıtırlardı. faka t 1990’ların sonunda entelektüel kesim de onu takip etmeye başladı. Son yıllarda birtakım pop ve rock tarzındaki parçaları da repertuarına katarak Nilüfer’in ‘Olmadı Yar’ adlı şarkısını, Teoman’ın ‘Paramparça’ ve Tarkan’ın ‘ikimizin Yerine’ adlı çalışmalarını da seslendirdi.- 2006’da yazar Murathan Mungan’la ortak tasarımı “Aşk Tesadüfleri Sever”‘de yer aldı. Mungan’ın sözlerini yazdığı, David Bowie’den Garbage’a, Leonard Cohen’den Jane Birkin’e pek çok yabancı müzisyenin bestesini yaptığı şarkıları seslendirdi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz