Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Başbakan Erdoğanın Değiştireceği Bakanlar Hangileri
Başbakan Erdoğanın Değiştireceği Bakanlar Hangileri

Başbakan Erdoğan’ın “Kabinede değişikliğe gidecek misiniz” sorusu üzerine verdiği “Her an her şey olabilir” cevabı Türkiye gündeminin önemli bir maddesi haline geldi. Gazetelerin politika sayfaları, kabine totosu haberleriyle dolup taşarken, Milliyet’ten Abdullah Karakuş kulislerde adı geçen isimleri verdi. KABiNEYE GiRMESi BEKLENEN iSiMLER Karakuş’un haberine göre Erdoğan’ın yapacağı revizyon sonrası Süleyman Soylu, Nurettin Canikli, Haluk ipek […]

Basbakan-Erdoganin-Degistirecegi-Bakanlar-Hangileri

Başbakan Erdoğan’ın “Kabinede değişikliğe gidecek misiniz” sorusu üzerine verdiği “Her an her şey olabilir” cevabı Türkiye gündeminin önemli bir maddesi haline geldi.
Gazetelerin politika sayfaları, kabine totosu haberleriyle dolup taşarken, Milliyet’ten Abdullah Karakuş kulislerde adı geçen isimleri verdi.
KABiNEYE GiRMESi BEKLENEN iSiMLER
Karakuş’un haberine göre Erdoğan’ın yapacağı revizyon sonrası Süleyman Soylu, Nurettin Canikli, Haluk ipek gibi isimlerin bakan olarak kabineye girmesi bekleniyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Her an her şey olabilir” diyerek kabine revizyonuna yeşil ışık yakması AKP kulislerinde kırmızı plaka heyecanına sebe p oldu. Kulislerde revizyonun 5 bakanı aşmayacak şekilde olabileceği konuşuluyor. AKP yönetiminden yeni isimlerin kabineye girebileceği dile getiriliyor.[r]. Kulislerde revizyonun 5 bakanı aşmayacak şekilde, 3-4 isimle sınırlı tutulacağı konuşuluyor.
KURTULMUޞ’UN ޞANSI YÜKSEK
Başbakan’a yakın kaynaklar kabine revizyonu konusunda, “Başbakan revizyon yapacağı zaman isimleri kimse bilmez. Bazen bakanlar bile gittiklerini ya da geldiklerini, açıklanmasına kısa bir zaman kala ya da açıklandıktan sonra öğrenir. Hiç adı geçmeyen sürpriz isimler de olabilir. Her değiştirilen bakan başarısız olduğu için gitmez” vurgusu yaptı.
Başbakan Erdoğan’ın kabine revizyonunu, önümüzdeki süreçte siyasi değişikliklere sebe p olabilecek genel, mahal li ve Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik strateji olarak da düşüneceği, bu süreçte kabinede kan değişimini zorunlu gördüğü de ifade ediliyor. AKP’ye yeni katılan ve genel başkan yardımcısı olan eski HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile eski DP Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun dışardan bakan olarak atanıp atanmayacağı da merak konusu oldu. Kurtulmuş’un Soylu’ya göre şansının daha yüksek olduğu kaydediliyor.
Parti yönetiminden en oldukça çok ismi geçen ise AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli. Erdoğan’ın kabinede, hiç bakanlık yapmamış yeni isimlere de yer verebileceği dile getiriliyor. Bu isimler arasında AKP Genel Sekreteri olan ve geçmiş yıllarda Erdoğan’ın avukatlığını yapan Haluk ipek öne çıkıyor.
BAKANLIK iÇiN KONUޞULAN iSiMLER
Bunun yanı sıra AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Meclis Sağlık Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, eski AKPM Başkanı, Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ile içişleri Komisyonu Başkanı Muammer Güler’in ismi de kabineye aday isimler olarak dün bazı internet sitelerinde yer aldı. Bunun yanında kriter olarak üç dönem üst üste vekil olamayacaklara göre de yeni isimlere yer verebileceği belirtiliyor. Bazı bakanların ise başka bakanlıklara kaydırılabileceği, bu kapsamda Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in içişleri Bakanlığı görevini üstlenebileceği de iddia ediliyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • değiştirilen bakanlar
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz