Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Başbakan Erdoğandan Adaylık Kriterleri
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:16:20
Başbakan Erdoğandan Adaylık Kriterleri

Başbakan Erdoğandan adaylık kriterleri…Yerel seçimler için kurmayları ile bir araya gelen Başbakan Erdoğan, milletvekilleri ve teşkilat yöneticilerine “Eş, dost, akraba getirmeyin, seçimi alabilir adaylar istiyorum” talimatı verdiAK Parti’de önümüzdeki se-ne mart ayında yapılabilir seçimlere yönelik çalışmalar bütü n hızı ile sürerken, Başbakan Tayyip Erdoğan, milletvekilleri ve teşkilat yöneticilerine “Eş, dost, akraba, arkadaş diye birini getirip […]

Basbakan-Erdogandan-Adaylik-KriterleriBaşbakan Erdoğandan adaylık kriterleri…
Yerel seçimler için kurmayları ile bir araya gelen Başbakan Erdoğan, milletvekilleri ve teşkilat yöneticilerine “Eş, dost, akraba getirmeyin, seçimi alabilir adaylar istiyorum” talimatı verdi
AK Parti’de önümüzdeki se-ne mart ayında yapılabilir seçimlere yönelik çalışmalar bütü n hızı ile sürerken, Başbakan Tayyip Erdoğan, milletvekilleri ve teşkilat yöneticilerine “Eş, dost, akraba, arkadaş diye birini getirip aday yapmayın. Seçimi alabilir adaylar istiyorum” diye konuş-tu. Mart ayında yapılabilir mahal-li seçimler Başbakan Erdoğan ve AKP’nin [r] öncelikli gündemi oldu. Erdoğan, parti ve kurmayları ile yaptığı toplantılarda mahal-li seçimlerde AKP’nin mevcuttan daha fazla belediye kazanmasına verdiği önemi dile getirdi. mahal-li seçimlerde adayın önemine dikkat çeken Erdoğan’ın, “Eş, dost, akraba, arkadaş diye birini getirip aday yapmayın. Seçimi alabilir adaylar istiyorum” diye konuş-tuği bildiril-di. AKP daha önceki seçimlerde olduğu gibi adayları kesinleştirirken milletvekili, bakan, teşkilat yöneticilerinin kardeş ve çocuklarının aday olmasının önleyecek bir karar da çıkartabileceği belirtiliyor. AKP, doğru isimleri aday şeklinde seçmek için ise incele-me yaptırıyor. Son ankette mevcut belediye başkanlarının desteğinin yakınında vatandaşın kimleri başkan adayı şeklinde görmek rica ettiği de soruldu. Ankette kulislere sızan ilk bilgi ise AKP içerisinde yanıtı merak edilen “Gezi olay ilerı İstanbul ili Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın halinu nasıl etkiler” sorusunun yanıtı oldu. Daha önceki anketlerde parti ile aynı oyu ya da partinin birtakım puan üzerinde oy alan Kadir Topbaş’ın desteğinde de bir değişiklik olmadı. Daha önceki anketlerde yüzde 57-58’ler civarında destek gören Topbaş’ın oy oranları aynı düzeyde kaldı.

BAޞKANLAR BAKANLIĞA

AK Parti kulislerinde son günlerde ilginç bir senaryo konuşulmaya başladı. Bu senaryoya göre birtakım bakanlar büyükşehir belediye başkan adaylıklarına kaydırılacak. Erdoğan, belediye başkan adayı şeklinde gösterilmeyecek birtakım isimleri ise bakan şeklinde atayacak.

CUMA NAMAZINDA RABiA SELAMI VERDi

Başbakan Tayyip Erdoğan cuma namazını Subayevleri’ndeki konutunun yakınında bulunan Aksa Camisi’nde kıldı. Erdoğan namazın arkasından camiden ayrılırken kendisine sevgi gösterisi içerisinde bulunan misafiri Rabia işaretiyle selamladı. Erdoğan makam aracına binmeden ev-vel yanına getirilen küçük bir çocukla yakından ilgilendi. Erdoğan ağlayan küçük çocuğu, başını okşayarak sakinleştirmeye çalıştı.

‘YOLSUZLUKLA MÜCADELE’ TALiMATI

Başbakan Tayyip Erdoğan, yayımladığı bir genelgeyle Türkiye’nin 60 ülke tarafından benimsenen Açık Yönetim Ortaklığı adlı uluslararası girişime katıldığını söyled i, bürokrasiye yolsuzlukla mücadele çalışmalarında aktif katılım talimatı verdi. Erdoğan imzalı genelge dün Resmi Gazete’de yayımlandı. Genelgede özetle şu ifadeler yer aldı:

*Ülkemizde bütü n misafirimızın bireysel hak ve özgürlüklerinin genişletilmesi, demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğü standartlarının yükseltilmesi, kamu yönetiminde etkinliğin, saydamlığın, hesap verilebilirliğin ve katılımcılığın artırılması hususlarında ehemmiyetli mesafeler kat edilmiştir. Bu alanlardaki gelişmelerin ve siyasi kararlılığının bir göstergesi olarak, bugüne kadar tahmini 60 ülke tarafından benimsenen Açık Yönetim Ortaklığı adlı uluslararası girişime ülkemiz de katılmıştır.

*Bu girişim kapsamında üye ülkeler; saydamlık ve hesap verilebilirliğin artırılması ile yolsuzlukla etkin bir biçimde mücadele edilmesi, misafirin ve sivil toplumun kamusal karar alma ve uygulama süreçlerine daha fazla katılımının sağlanması, açık ve etkin bir kamu yönetimi için teknolojik imkânların daha fazla kullanılması ve misafirin devlet karşısında daha güçlü konuma getirilmesi temel prensipleri ışığında ulusal eylem planlarını hazırlamış ve uygulamaya başlamışlardır.

*Ülkemiz adına bütü n plan, program, strateji ve politikaların belirlenmesi, bunların uygulanmasının takip ile gözetimi ve yapılabilir çalışmalarda gerekli koordinasyonun sağlanması konularında “Türkiye’de Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Komisyonu Başkanı” yetkilendirilmiştir. (Kaynak: Sabah)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz