Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Barış Manço Memleketi Adanada Anıldı
Barış Manço Memleketi Adanada Anıldı

Merhum sanatçı Barış Manço, doğumunun 70. yılında annesinin vatanı Kozan ilçesinde oğlu Doğukan Manço’nun da katıldığı programla anıldı. Yusuf Baysal Anadolu Lisesi öğrencilerince Belediye Sineması’nda tertiplenen etkinlikte, okulun 11. sınıf öğrencisi ve il Öğrenci Meclisi temsilcisi Büşra Ören, Barış Manço anısına konuşma yaptı. Barış Manço şarkılarının seslendirildiği ve hayatının anlatıldığı sunumun ardından bir kız öğrencinin […]

Baris-Manco-Memleketi-Adanada-Anildi

Merhum sanatçı Barış Manço, doğumunun 70. yılında annesinin vatanı Kozan ilçesinde oğlu Doğukan Manço’nun da katıldığı programla anıldı.
Yusuf Baysal Anadolu Lisesi öğrencilerince Belediye Sineması’nda tertiplenen etkinlikte, okulun 11. sınıf öğrencisi ve il Öğrenci Meclisi temsilcisi Büşra Ören, Barış Manço anısına konuşma yaptı.
Barış Manço şarkılarının seslendirildiği ve hayatının anlatıldığı sunumun ardından bir kız öğrencinin yaptığı Barış Manço’nun taklidi ise beğeni topladı.[r]. doğum yı l dönümü için gitar şeklinde hazırlanan yaş pastayı kesti.
“BABAM TÜRKiYE’Yi DÜNYAYA TANITTI”
Doğukan Manço, babasının ölüm yı l dönümlerinde değil doğum yı l dönümlerinde de anılmayı istediğini hatırlatarak, babaannesinin memleketinde olmaktan ve babasının anıldığı programa katılmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Babasının yaptıklarıyla Türk tarihi için önemli isimlerden biri olduğuna inandığını belirten Manço, ”O sadece benim babam değildi. Bu salonu dolduran herkes için ayrı bir anlam ifade ediyordu. Barış Manço’yu insanlar gerçekten oldukça çok sevdi. Onu bir şarkıcı ve televizyon programcısı olduğu için değil, onu Türk kültürünün bir parçası olduğu için benimsedi. Çünkü Barış Manço, sene ler boyunca o imkansızlıklar içinde dünyayı Türkiye’ye taşıdı, Türkiye’yi ve insanını da dışarda temsil etti” diye konuş tu.
il Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet ise merhum Manço’nun bireysel yeteneklerini geliştirmiş, milli değerleri özümsemiş, küresel düzeyde rekabet eden kendini kanıtlamış ender insanlardan biri olduğunu ifade ederek öğrencilerin Manço’yu iyi bir model olarak alması dileğinde tespit edil di.
Program sonunda Doğukan Manço’ya, babaannesi Türk Sanat Müziği sanatçısı Rikkat Hanım’ın Kozan’daki evinin fotoğrafı ile plaket hediye edildi.
Etkinliğe, Belediye Başkanı Kazım Özgan, ilçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez ile okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Doğukan Manço, programın ardından babaannesinin ilçede bir zaman yaşamış olduğu evi ziyaret etti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Barış Manço Memleketi Adanada Anıldı, 1.0 out of 10 based on 1 rating

Aranan Kelimeler:

  • barış manço adanalı mı
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz