Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Balyozda Sıcak Gelişme
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 08:37:48
Balyozda Sıcak Gelişme

Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nde 361 sanıklı Balyoz Planı Davası’nın temyiz duruşması 17. günde tamamlandı. Daire Başkanı Ekrem Ertuğrul, dosyanın incelenerek karar verilmek üzere 9 Ekim 2013 yılı tarihine bırakıldığını açıkladı. İstanbul ili 10.[r]. Ordu ili Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral […]

Balyozda-Sicak-Gelisme Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nde 361 sanıklı Balyoz Planı Davası’nın temyiz duruşması 17. günde tamamlandı. Daire Başkanı Ekrem Ertuğrul, dosyanın incelenerek karar verilmek üzere 9 Ekim 2013 yılı tarihine bırakıldığını açıkladı.

İstanbul ili 10.[r]. Ordu ili Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına’ya 20 se-ne hapis kararı çıkmıştı. 361 sanıklı Balyoz davasının temyiz duruşmasının 17. gününe Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nde devam edildi. Bugünkü duruşmada mazeretleri kabul gören avukatlar savunma yaptı. Sanık Mustafa Korkut Özarslan Mehmet Tolga Akalın, yargılamada itham sistemi mantığı ile tanzim edilmiş bir iddianame ile karşı karşıya kaldıklarını belirterek, davada TSK’nın tarihi kişiliğinin sözde hadi se parçaları üzerinden yargılamasının yapıldığını iddia etti. Balyoz davasında usulün gereksiz bir yargılama vasıtası haline getirildiğini daha önceden şablonlaştırılmış karara uygun filler ile hükmün açıklandığını savunan Akalın, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah bu davada mağdur sıfatı ile dinlenilmelidir. Bir kolektif hüküm ve ameliye faka t onların dinlenmesi ile oluşabilir. Mahkemeden bunu talep ettim. Bu meselede karar dahi vermedi” diye konuş-tu.

ZIRHLI BİRLİKLER OLMADAN 1. Ordu ili BOLU’YU GEÇEMEZ
Davaya dairarama ve el koyma kararlarında deği-şik usul uygulandığını savunan Akalın, “Müvekkilim Olağan dışı tutuklamalar olmasaydı 2017 yılının Genelkurmay başkanıydı. Yargılama başkanının davadan iki gün ev-vel HSYK tarafından değiştirildiği gün ipin boynumuza geçtiği gündür. Mahkeme YAŞ’dan iki gün ev-vel yakalama kararı verdi. Mahkeme, delilleri değerlendirmeden bize dahi sormadan tutuklama kararı aldı” diye konuş-tu.

Şüpheden sanığın yararlanacağını faka t şüpheden kamunun yararlanması gibi evreye girildiğini anımsatan Akalın, “Esasen bunu da aşan pek çok ispatlı sahtecilik yaşadık. Olağan hukuk aklını böylesine tersine çevrine bir hadi se yaşanınca ne oldu da böylesine bir hukuk yaşandı diyorsunuz. Türkiye’de darbeler Zırhlı Birlikler Komutanlığı yanınızda olursa yapılabilir. 1. Ordu ili darbe yapmaya kalksa Bolu ili Dağları’nı geçemez. Hiç kimse bir şeye teşebbüs etme amacı ile darbeye teşebbüs etmez. Sözde bu iftiraya maruz kalanlar bu memleketin kendi evlatlarıdır” diye konuş-tu.
28 ŞUBAT MAĞDURU
Sanık Abdurrahman Başbuğ’un Avukatı Şevki Lülecioğlu, suç tarihi itibarı ile müvekkilinin yeni yüzbaşı olduğunu ifade etti. Avukat Lülecioğlu, müvekkilinin eşinin başörtülü olması nedeni ile sağlık karnesi dahi çıkaramadığını ve 28 Şubat mağduru olduğunu anlatarak, sanıklar ile müvekkili arasında bir tanışıklığın dahi olmadığını, Plan Seminerine davet edilmediğini ve katılmadığını söyledi. Lülecioğlu, müvekkiline atfedilen deliller ile illiyet bağının kurulamadığını belirterek, suçlamaları kabul etmediklerini ifade etti. Delillerin müvekkiline ait h’kimiyet alanında elde edilmediğini kaydeden Avukat Lülecioğlu, savunma hakkının kısıtlandığını savundu.

Müvekkilinin suçun faili olduğunu ifade eden Lülecioğlu, “Sözün bittiği yerdeyiz. Masumdur ve suça bulaşmamıştır” diye konuş-tu.
KARAR 9 EKİM’DE
Savunmaların tamamlanmasının arkasından Daire Başkanı Ekrem Ertuğrul, iki ayrı listede adları okunduğu halde salonda bulunmayan avukatların isimlerini son kez okudu. Daire Başkanı Ekrem Ertuğrul, savunması duruşmada yapılmayan sanıklar Kemal Dinçer, Mümtaz Can, Ahmet Küçükşahin, Dursun Tolga Kaplama’nın avukatların duruşmaya gelmediklerini ve mazeret bildirmediklerini ifade ederek, bu sanıkların temyiz isteminin dosya üzerinden inceleneceğini açıkladı. Ertuğrul, dosyanın incelenerek karar verilmek üzere 9 Ekim 2013 yılı tarihine bırakıldığını açıkladı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz