Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Balıkları Dondurucuya Koymuyorlar
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:21:51
Balıkları Dondurucuya Koymuyorlar

Balıkları Dondurucuya koymuyorlar…Dünyanın en soğuk şehri olaran ülenen Yakutsk, bununnla birlikte alışık olduğumuzan oldukça çok deği-şik balık pazarlarına malik bir yerSıcaklığın -48 dereceye kadar ulaştığı şehirde, kaskatı kesilmiş balıklar ekmek gibi yan yana televizyon diziliyor. Güneş ışınalarının dondurucu sis tabakasını delmekte dahi zorlandığı şehirde, şaşırtıcı şekilde tam 270 bin şa-hıs yaşıyor. Rusya’nın sınırları içerisinde yer […]

Baliklari-Dondurucuya-KoymuyorlarBalıkları Dondurucuya koymuyorlar…
Dünyanın en soğuk şehri olaran ülenen Yakutsk, bununnla birlikte alışık olduğumuzan oldukça çok deği-şik balık pazarlarına malik bir yer
Sıcaklığın -48 dereceye kadar ulaştığı şehirde, kaskatı kesilmiş balıklar ekmek gibi yan yana televizyon diziliyor. Güneş ışınalarının dondurucu sis tabakasını delmekte dahi zorlandığı şehirde, şaşırtıcı şekilde tam 270 bin şa-hıs yaşıyor.

Rusya’nın sınırları içerisinde yer alan Sakha Cumhuriyeti’nin başkenti, Kuzey Kutup Dairesi’nin 450 km güneyinde [r] yer alıyor. Yakutsk, yaşamanın yakınında, dondurucu bir sis perdesi altında kalan şehri görüntülemek arzulayan fotoğrafçılar için dahi çalışması oldukça çok zor bir yer.

Ocak ayında -48 derece Yakutsk’taki yaşamı fotoğraflamak arzulayan isviçreli Steeve Luncker, 1 dakikadan kısa olan bir zaman içerisinde işaret parmağını hissetmemeye başladığını, kamerasının da donarak çalışmayı durdurduğunu belirtiyor.

Sıcaklığın en yüksek -40 derecelerde seyrettiği Yakutsk’un en yakınında bulunan Oymyakon ve Verkhoyansk şehirlerin de durum aslında pek deği-şik değil. Her iki yerleşim biriminde de sıcaklık -47’ye kadar iniyor. faka t donmuş toprak sonucu inşa ediken Yakutsk, dünyanın tartışması en soğuk yeri.

ingiltere’nin Oxford Üniversitesi’nde Sibirya iklimleri üzerinde çalışan Anton Vaks, Yakutsk’ta ölçülen en soğuk ısısın -64.4 olduğunu söyled i.

NEDEN BU KADAR SOĞUK?

Sibirya’nın gereğinden fazla soğuk olmasının belli sebepleri var.

Vaks, Sibirya’nın dondurucu soğuklarının en büyük sebeplerinden birini, okyanusların sıcaklık yayan etkilerinden izole edilmiş olması şeklinde belirtiyor. “Güneydoğu’daki Pasifik Okyanusu dağlık bölgeler tarafından bloke ediliyor. Atlantik ise ısıyı dengelemek için oldukça çok uzakta kalıyor. En yakın okyanus Kuzey Buz Denizi, faka t kışın donmuş halde” diye konuş-tu.

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Doğal Tarih Müzesi, Yakutsk gibi Sibirya’nın gözlemlemesi en zor kentlerinden gelecek başarılı görüntüler için 10 bin Euro ödüllü bir sergi tasarımı başlattı. ‘Extreme Cities’ adlı sergiye fotoğraflarınızı kabul ettirmek için yazın son günlerini değerlendirebilirsiniz. Yakutsk’ta şu an sıcaklık rekor yükselikte ve -38.4 derece.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz