Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Balıkesirda Yaşanan Sağlık Skandalı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:50:05
Balıkesirda Yaşanan Sağlık Skandalı

Baba ibrahim Keskin, Bandırma’da kan kusan kızı için “Bu kan değil salça” diye konuş-tuklerini iddia ettiği doktorlar hakkında şikayetçi oldu. Bandırma Devlet Hastanesi görevlileri ise Fatma Keskin’in ölümünde ihmal olmadığını savundu.Kütahya ilinde Cedid Mahallesi’nde oturan Hediye ve ibrahim Keskin çiftinin 4 çocuğundan Fatma, bir zaman ev-vel Mustafa Gencer ile sözlendi. Ramazan bayramından hemen sonra yapacağı […]

Balikesirda-Yasanan-Saglik-SkandaliBaba ibrahim Keskin, Bandırma’da kan kusan kızı için “Bu kan değil salça” diye konuş-tuklerini iddia ettiği doktorlar hakkında şikayetçi oldu. Bandırma Devlet Hastanesi görevlileri ise Fatma Keskin’in ölümünde ihmal olmadığını savundu.
Kütahya ilinde Cedid Mahallesi’nde oturan Hediye ve ibrahim Keskin çiftinin 4 çocuğundan Fatma, bir zaman ev-vel Mustafa Gencer ile sözlendi. Ramazan bayramından hemen sonra yapacağı evliliğin hayallerini kuran Fatma Keskin, Geçtiğimiz hafta ailesiyle birlik-te Bandırma’daki yazlıklarına gitti. Bayramın ilk günü ailesiyle bayramlaşan, denize giren, arkadaşları ile [r] sahilde gezen Fatma, akşam vakitlerinde dondurma yedikten sonra eve döndü.

3’ÜNCÜDE ÜNiVERSiTEYE gönderil-di

Gece boğazında şiddetli Ağrı ili oluşan Fatma Keskin’i babası ibrahim Keskin, Bandırma Devlet Hastanesi’nin acil servisine getirdi. Burada doktorlar tarafından muayene edilen Fatma, ilaç verilerek taburcu edildi. Boğazındaki ağrılar artınca bir gün sonra yenide n aynı hastaneye getirilen Fatma Keskin’e burada serum bağlandı, müşahade altında tutuldu. ilaçları yazılan genç kız yine taburcu edildi. Evde daha da kötüleşen Fatma Keskin, bayramın 3. günü aynı hastanede bu kez uzman hekimler tarafından muayene edildi. hali ağır olan Fatma Keskin, buradan ambulans ile Bursa ilinde Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gönderil-di.

ÖZEL HASTANEYE GÖTÜRÜLÜRKEN YOLDA ÖLDÜ

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavisi sürerken, iddiaya göre yoğun bakım servisindeki yatak sıkıntısı sebebi ile özel bir hastaneye ambulans ile sevk edilmek istenen Fatma Keskin, yolda öldü. Belki yaşatılır diye özel hastanenin acil servisinde müdahale yapılan talihsiz genç kız yaşama döndürülemedi.

BOĞAZINDAN GELEN KANA ‘SALÇA’ DEMiޞLER

Kızının bayram sonrası evlik yapacağını anımsatan ibrahim Keskin yaşananları şöyle anlattı:

“Fatma’yı bayramın ilk günü rahatsızlandığı için Bandırma Devlet Hastanesi’ne getirdim. Acil serviste bizimle yeterince ilgilenmediler. Muayene edip gönderdiler. Kızım iyleşeceğine daha da kötü oldu. Bir gün sonra yenide n getirdim. Bu kez müşahade altına alıp, kendisine serum verildi. Öksürürken ağzından kan geldi. Doktoruna ‘bu nedir’ diye sorduğumda bana, ‘Midesindeki salça olabilir’ diye konuş-tuler. Kızıma ilaçlarını yazdılar ve yine eve gönderdiler. Fatma daha da kötü olunca bayramın 3. günü yine aynı hastaneye gittik. Bu kez kendisine uzman hekim baktı. Bana, ‘Boğazındaki iltihap patladı ve vucuduna yayıldı. Bu pek nadir görülen bir olay. Kanının değişmesi lazım. Onu hemen Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk ediyorum. Zaman kaybetmeyin’ diye konuş-tu. Ben de yavrumu apar topar üniversiteye getirdim. Pazartesi günü doktorları onu bu kez özel bir hastaneye sevk etti. Fatmam, yolda yaşamını kaybeti. Sürekli gelinlik giyme hayali ile yaşayan yavrum devamlı olarak, ‘Allahım bana gelinlik giydirmeden kefen giydirme’ diye dua ederdi. Korktuğu da oldu. Gelinlik yerine kefen giydi. Kızım Bandırma’daki doktorların ihmali sebebi ile yaşamını kaybeti. Onlardan şikayetçiyim.”

HASTANE: “iHMAL YOK, AZ GÖRÜLEN BiR OLAY”

Bandırma Devlet Hastanesi görevlileri, Fatma Keskin’in ölümünde her hangi bir ihmalin söz konusu olmadığını önplanasürdü. Adının açıklanmasını istemeyen bir görevli şöyle diye konuş-tu:

“Hasta bize, 8 Ağustos gecesi saat 23.30’da geldi. Kendisine ‘şiddetli gribal enfeksiyon’ tanısı konuldu. Serum takıldı, ilaçları verildi ve sevk edil-di. Bir gün sonra 10.30’da bu kez mide şikayeti ile geldi. Gerekli müdahaleler yapıldıktan sonra hasta rahatlatılıp yine taburcu edildi. Bayramın 3. günü 3. kez müracaatlarında tablo değişti. Bu kez hastada gribal enfeksiyonun tetiklediği, kan ve böbrekleri etkileyen ‘Hemolitik üremik sendromu’ tanısı konuldu. Bu oldukça çok az görülen bir olaydır. ayrıyetten bu hastalıklar kendini en az 24- 48 saat sonra gösterir. Hastayı aynı gün ambulansla Bursa ilinde Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk ettik. Arkadaşlarımızın ihmali hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde söz konusu değildir.”

Aynı görevli, hastanın öksürdüğü sırada ağzından kan gelmediğini de belirt ti.

SÖZLÜSÜNE ‘iYi DEĞiLiM, BENi BIRAKMA’ DEMiޞ

Genç kızın sözlüsü Mustafa Gencer ise Fatma Keskin ile evlenme hayalleri kurduğunu söyleye-rek “Fatma beni aradı. Yanına gittim. Sarılıp öptü. ‘Beni bırakma, ben iyi değilim’ diye konuş-tu. Öleceği sanki içine doğmuştu” diye konuş-tu.

Bursa ili Adli Tıp Kurumu’nda otopsisi yapılan Fatma Keskin’den geriye aralarında köpeği ile de çektirdiği fotoğraflar kaldı. Fatma, bugün Kütahya ilinde toprağa verilecek.

MiLLiYET iNTERNET SiTESi
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz