Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bale Festivali Hürrem Sultan Gösterisi İle Başladı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:13:05
Bale Festivali Hürrem Sultan Gösterisi İle Başladı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde tertiplenen 11. Uluslararası Bale Festivali, Hürrem Sultan gösterisi ile başladı. 7-21 Ağustos 2013 yılı arasında Bodrum Belediyesi ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün katkıları ile tertiplenen bale festivalinin ilk gününde Hürrem Sultan balesi sahnelendi. Osmanlı Padişahı Sultan [r] Süleyman’ın tahta geçişinden başlayarak, adaleti ile Kanuni adını aldığı dönemi sahneye aktaran eser, […]

Bale-Festivali-Hurrem-Sultan-Gosterisi-ile-Basladi
Muğla’nın Bodrum ilçesinde tertiplenen 11.

Uluslararası Bale Festivali, Hürrem Sultan gösterisi ile başladı.

7-21 Ağustos 2013 yılı arasında Bodrum Belediyesi ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün katkıları ile tertiplenen bale festivalinin ilk gününde Hürrem Sultan balesi sahnelendi. Osmanlı Padişahı Sultan [r] Süleyman’ın tahta geçişinden başlayarak, adaleti ile Kanuni adını aldığı dönemi sahneye aktaran eser, Sultan Süleyman’ın seferlerini, zaferlerini ve Hürrem Sultan ile geçen saray yaşamını mesele alıyor.

FESTiVALE YAĞDI

Yaklaşık 3 bin izleyicinin katıldığı festivalde Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Devlet Opera ve Balesi Müdürü Rengin Gökmen, eski bakanlardan imran Aykut, dünyaca piyanist Gülsim Onay, oyuncu Oya Başar, oyuncu Erdal Özyağcılar ve eşi Güzin Özyağcılar, yeşilçam oyuncularından Filiz Akın ve modacı Uğurkan Erez de yer aldı.

Gösteri öncesinde kısa olan bir konuşma yapan Devlet Opera ve Balesi Müdürü Rengin Gökmen, sahneye Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u davet ederek teşekkür plaketi takdim etti. 2 perdeden oluşan ve 90 dakika süren Hürrem Sultan balesi, gösterinin finalinde izleyenlerden büyük alkış aldı.

Festivalin ikinci eseri olan Samsun ili Devlet Opera ve Balesi’nin Dünya Dans Günü’nde bir prömiyerle sahnelere taşıdığı Bach Alla Turca, 10 ve 11 Ağustos tarihlerinde iki temsille seyirci karşısında olacak. Anjelika Akbar ve Mehmet Akatay’ın canlı şeklinde performansları eşliğindeki temsilde, özel bir sürpriz şeklinde eski balerin Çağla ޞikel de seyirci karşısına çıkacak.

14 Ağustos gecesi festival seyircisini Anadolu’nun arkaik dönemlerine götürecek iki perdelik “Amazonlar” eserinin koreografisi Nugzar Magalashvili’ye ait. 17 Ağustos gecesi, festivalin ilk yabancı mesele k topluluğu Güney Kore’den Universal Ballet sahnede olacak. Festivalin son temsilinde ise dünyaca ve köklü bale topluluğu Sibirya Devlet Balesi, 20 ve 21 Ağustos tarihlerinde “Spartacus” adlı eseriyle seyirci karşısına çıkacak.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz