Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bakanlıktan Fikirtepelilere Ruhsat Müjdesi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:33:43
Bakanlıktan Fikirtepelilere Ruhsat Müjdesi

Bakanlıktan Fikirtepelilere ruhsat müjdesi…Çevre ve ޞehircilik Bakanlığı, İstanbul ili Kadıköy ilçe sınırları içerisindeki Fikirtepe’de az zaman içerisinde ruhsatları vermeye başlayacak. Bakanlık ayrıyetten, Fikirtepelilerin ruhsatları alabilmeleri için bölgede ofisler kuracak.Bakanlar Kurulu kararı ile “riskli alan” ilan edilen  Fikirtepe’nin, imar  planları  askı aşamasında. 6 bin 341 binanın yer aldı ğı alan  konut, yol ve konut artı ticaret alanı şeklinde […]

Bakanliktan-Fikirtepelilere-Ruhsat-MujdesiBakanlıktan Fikirtepelilere ruhsat müjdesi…
Çevre ve ޞehircilik Bakanlığı, İstanbul ili Kadıköy ilçe sınırları içerisindeki Fikirtepe’de az zaman içerisinde ruhsatları vermeye başlayacak. Bakanlık ayrıyetten, Fikirtepelilerin ruhsatları alabilmeleri için bölgede ofisler kuracak.
Bakanlar Kurulu kararı ile “riskli alan” ilan edilen  Fikirtepe’nin, imar  planları  askı aşamasında. 6 bin 341 binanın yer aldı ğı alan  konut, yol ve konut artı ticaret alanı şeklinde planlanmıştı.  Askı aşamasındaki planlara Bakanlık daha sonra son şeklini verecek. Çevre ve ޞehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Fikirtepe’nin daha ev-vel yapılan  [r] imar planlarının yürümediğini Bakanlık şeklinde sorumluluk hissedip işe el koyduklarını söyled i.  Bakan Bayraktar, “Kimseyi mağdur etmeden Fikirtepelilerin memnun  olacağı bir imar planı hazırladık” diye konuş-tu. Fikritepe’de en az zaman içerisinde ruhsatların dağıtılmaya başlanacağına dikkat çeken Bakan Bayraktar, “Ruhsatların dağıtımı için Fikirtepe’de bir ofis kuruyoruz.  Ruhsatları orada, yerinde vereceğiz.  Fikirtepelileri harçlardan muaf tutacağız. 6306 saylı kanun kapsamında isteyene kredi, isteyene kira yardımı yapacağız. Arsa maliklerinin 2/3 çoğunluk ile anlaşması halinda ise Fikirtepe’de  süreç daha çabuk işleyecek, halk beklemeyecek” diye konuş-tu. Bakan Bayraktar, “Fikirtepe’de daha önceden gelen bir yoğunluk olduğunu onu da oldukça çok fazla değiştiremedikleri, faka t o yoğunluğa uygun şeklinde altyapı ve sosyal donatı alanları  düzenlediklerini söyled i. Kentsel tasarım tasarımleri Bakanlık, planla berabe r  bölgenin kentsel tasarım tasarımlerini de hazırlayamaya başladı.  Parsellerin yüzde 25’i oranında sosyal donatı ve park alanlarının  ayrıldığı   kentsel tasarım üzerinde çalışan Bakanlık, bölgedeki yapılaşma koşulları ve nüfus yoğunluğunu da  dikkate alarak ulaşım planlaması yapacak. Bakanlık ayrıyetten Fikirtepe’de, istanbul’un siluetine  uygun bir çalışma yapacak.  Avan tasarımler, çevre ve peyzaj düzenlemeleri, dış cephe uygulamaları ile modern ve geleneksel tasarım sentezlenecek. Binaların  çevreye duyarlı, enerji ve su tasarruflu, yeşil binalar olması için Bakanlık yatırımcıların teşvik edilmesini sağlayacak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz