Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bakan Yıldırım Bir Avuç Kötü Niyetli Dış Mihrak Bu Ülkeyi Karıştıramaz
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 12:03:41
Bakan Yıldırım Bir Avuç Kötü Niyetli Dış Mihrak Bu Ülkeyi Karıştıramaz

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Binali Yıldırım, bir avuç kötü niyetli dış mihrakın Türkiye’ye karıştıramayacağını belirt ti. izmir’in Karabağlar ilçesinde muhtarlar ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile bir araya gelen Binali Yıldırım, sorunları ve talepleri dinledi. Burada gündeme dairkonuşan Bakan Yıldırım, barış sürecinin [r] devam ettiğini ve oldukça çok dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Ülkede 7 […]

Bakan-Yildirim-Bir-Avuc-Kotu-Niyetli-Dis-Mihrak-Bu-Ulkeyi-Karistiramaz
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Binali Yıldırım, bir avuç kötü niyetli dış mihrakın Türkiye’ye karıştıramayacağını belirt ti.

izmir’in Karabağlar ilçesinde muhtarlar ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile bir araya gelen Binali Yıldırım, sorunları ve talepleri dinledi. Burada gündeme dairkonuşan Bakan Yıldırım, barış sürecinin [r] devam ettiğini ve oldukça çok dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Ülkede 7 aydır huzur olduğunu, misafirin ölmediği, şehit haberlerinin gelmediğini anımsatan Yıldırım, “Bunun kalıcı hale gelmesinin tek yolu var. Bu tek taraflı olmaz. sadece hükümetle hallocak bir iş değil. Karşı tarafın, örgütün temsilcilerinin ve hatta politika yapan BDP’nin de burada her sözünde, he adımında bin kere düşünüp bir kere konuşması lazım. kısa olan vadeli politika hesaplarına kardeşliği, barışı ve huzuru hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde kurban etmemeliyiz.” diye konuş-tu.

Türkiye’nin komşu ülkelerini örnek vererek bazılarının Türkiye’yi bu hale getirmeye çalıştığını vurgulayan Bakan Yıldırım, “Mısır’da mübarek Ramazan gününde 200 tane insanı taradılar, 4 bin 500 yaralı var. insan yaşamı bu kadar ucuz mu, onun için terörden büyük bedel ödemiş bir ülkenin evlatları şeklinde bundan sonraki dönemde oldukça çok ama oldukça çok dikkatli olacağız. Birbirimizin ortak yönlerini daha oldukça çok gündeme getireceğiz. Ayrılıklarımızı görmezden geleceğiz. Birbirimize tahammül edeceğiz, seveceğiz, sevemiyorsak da tahammül kültürümü geliştirmemiz lazım.” diye konuş-tu.

Türkiye’nin ihtilallerden oldukça çok çektiğini ve ülkede bir daha ihtilal olacağına ihtimal vermediklerini kaydeden Yıldırım, “Bir avuç kötü niyetli dış mihrak bu ülkeyi karıştıramaz. Buna bu millet müsaade etmez. iktidar olacaksa sandıkta olacak. Sokakta iktidar olduğu görülmemiştir. Sokakta faka t ihtilal olur. Ama ihtilallerde biz o kadar oldukça çok tecrübe yaşadık ki, böyle bir şey Türkiye’de hiçbir şekilde kimse beklemesin. Herkesin aklı başına geldi. Gelir seçim sandığı vatandaş bizim kara kaşımıza gözümüze meraklı değil. Faydalı olamıyorsak bize de pasaportumuzu da verirsiniz. O meselede tereddütüm yok. Çalışacağız, çabalayacağız muhhteşemini yapmanın gayreti içerisinde olacağız.” diye konuş-tu.

Bakan Yıldırım, 30 yıldır devam eden terör nedeni ile Türkiye’nin 400 milyar dolarının gittiğini, 35 bin gencecik insanın yaşamını yitirdiğini belirt ti.

KENTSEL DÖNÜŞ�ÜMDE ZORUNLULUK DEÄ�iL GÖNÜLLÜLÜK ESAS

Karabağlar’da katıldığı toplantıda kentsel dönüşüm çalışmaları ile alaka-lı de bilgi veren Bakan Yıldırım, “Kimse kentsel dönüşümü seçim malzemesine dönüştürmesin. Dönüştürülürse bundan yine İzmir ili kaybeder.” ifadelerini kullandı.

Bakan Yıldırım, mahal-li siyasi yöneticilerin kentsel dönüşümden rantsal dönüşüm şeklinde bahsetmesinin kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Kentsel dönüşümle alaka-lı yasal altyapının bittiğini, alanların saptan-dığini ifade eden Bakan Yıldırım, “Kentsel dönüşümle alaka-lı yasal altyapı tamamen bitti. Kentsel dönüşüme ötek i tabiriyle şehir yenilemesine yönelik alanlar da belli. Bakanlığımız bu çalışmayı yaptı. Burada iki türlü hareket etme imkanımız var. Belediyeler de bu işi yapabilir yasal çerçeve içerisinde. Bakanlığımız da bu tasarımyi gerçekleştirecek. Burada da bizim önemsediğimiz şey zorunluluk değil gönüllülük. ev-vel alanları oluşturup, sonra hak malikleri ile konuşup, rızalaştıktan sonra bu işlemler yapılacak. Aksi takdirde buraya kentsel dönüşüm yapacağım deyip, sonu belli olmayan maceraya girmek niyetinde değiliz.” açıklamasını yaptı.

Bakan Yıldırım, bu anlayışın kentsel dönüşümde çıkmazı birlikt einde getireceği uyarısında bulunarak, “Burada herkese görev düşüyor. Bu uzlaşmayı, ortak anlayışı birlik-te oluşturmamız lazım. Kentsel dönüşüm deyince hemen siyasi rakipler rantsal dönüştüm diye söze başlıyor. Hal böyle olunca iş başlamadan çıkmaza giriyor. Bu meselede oldukça çok dikkatli olmalıyız. Günlük politikain üzerinde bir iş şeklinde değerlendirmemiz lazım. Kendi kulaklarımızla duydum, Büyükşehir Belediye Başkanı ‘izmir’in binalarının yüzde 62’si imarsız ve sağlıksız, gerekli deprem mevzuatına uygun değil’ diye konuş-tu. Bundan daha vahim bir şey olabilir mi? Daha ne kadar bekleyeceğiz? Hakikaten İzmir ili için oldukça çok önemli, ehemmiyetli olduğu kadar da zor bir meseledir. Türkiye genelinde bu sıkın-tı olmakla birlik-te İzmir ili bu meselede en başta geliyor.” ifadelerine yer verdi.

İzmir ilinde mahkemede geçmeden hiçbir işin yürümediğini de anımsatan Yıldırım, “Mutlaka izmir’in geleceğiyle alaka-lı meselelere daha geniş katılım sağlanması gerekli.” diye konuş-tu.

Toplantıya katılan birtakım muhtarlar, elektrik ve ulaşım gibi meselelerde sıkın-tı yaşadıkları zaman gerekli mercilere ulaşamadıkları şikayetlerin Bakan Yıldırım’a iletti. Bir gazetecinin Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ‘inciraltı’ndaki EXPO alanındaki ağaçları kestirmem’ şeklinde bir açıklamasının olduğunu sorması sonucu Yıldırım, “Az konuşalım oldukça çok iş yapalım. izmir’in işe ihtiyacı var. Kim kesiyormuş ki, kendi kendine” yanıtını verdi. Toplantıya Bakan Yıldırım’a, İzmir ili milletvekilleri, İzmir ili Valisi Mustafa Toprak ve bürokratlar da eşlik etti.

“iZBAN’DA BELEDiYE TARAFININ HIZLANMASI LAZIM”

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Cumaovası – Tepeköy arasındaki 30 kmlik iZBAN banliyö hattındaki çalışmaları inceledi. TCDD’nin altyapı çalışmalarını bitirdiğını, sinyalizasyon ve elektrikle alaka-lı üstyapı işlerinin Aralık ayında bitireceğini anımsatan Yıldırım, İzmir ili Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiği istasyon ve üstgeçitlerin ise yüzde 30 seviyesinde olduğunu söyled i. Kocaoğlu, “Aynı anda bitmezse açılması mümkün değil. Belediyenin biraz daha hızlanmasında fayda var.” diye konuş-tu.

Tepeköy şantiyesinde incelemelerde bulunan Bakan Yıldırım, çalışmalarda gelinen nokta hakkında görevlilerden bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Bakan Yıldırım, TCDD’nin tasarımdeki üstlendiği işlerin altyapısını bitirdiğini, üstyapı çalışmalarını da tamamlamak üzere olduğunu ifade etti. TCDD’nin yaptığı işin maliyetinin 130 milyon TL olduğunu, belediyenin de üstgeçit ve istasyonlara 40 milyon TL harcayacağını kaydeden Yıldırım, “Projenin heps i 170 milyon TL olacak. TCDD altyapıyı bitirdi. Üstyapıdaki sinyalizasyon ve elektrikle alaka-lı işler sürüyor. TCDD tasarımde üstlendiği işlerin tamamını Aralık 2013 yılı tarihi itibarı ile bitirecek.” diye konuş-tu.

İzmir ili Büyükşehir Belediyesi tarafından üstlenilen işlerin yavaş ilerlediğini söyleye-rek yüzde 30 seviyesinde olduğunun altını çizen Yıldırım, “Hattın açılması faka t üstgeçitlerin ve istasyonların tamamlanması ile mümkün olacak. O yüzden belediye tarafının biraz daha hızlanmasında fayda var. Arkadaşlar koordine etmeye çalışıyorlar bir an ev-vel bitirip raylı sistemin bu kısmını da açmayı hedefliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bakan Yıldırım, Tepeköy-Selçuk arasında tasarımlerin bittiğini 13 Ağustos’ta ihalesinin yapılacağını açıkladı. ayrıyetten, hattın Bergama-Aliağa arası 53 kmlik bölümünün tasarımınin tamamlandığını, yapım ihalesi için hazırlıkların sürdürüldüğünü söyled i. Yıldırım ayrıyetten İzmir ili Büyükşehir Belediyesi’nin talebi doğrultusunda Konak ve Karşıyaka Takımı tramvaylarını onayladıklarını bundan sonra yapımının belediyenin insiyatifinde olduğunu, Üçyol-Üçkuyular metrosu ile alaka-lı iki keşif artışı talebinin onaylandığını da belirt ti. Bakan Yıldırım, ulaşımla alaka-lı İzmir ilinde yürütülen ötek i tasarımler ile alaka-lı de bilgi verdi.

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz