Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bakan Şahinin Katıldığı Engelsiz Park Açılışına Engelli Vatandaş Damga Vurdu
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:27:15
Bakan Şahinin Katıldığı Engelsiz Park Açılışına Engelli Vatandaş Damga Vurdu

Bakan Şahinin katıldığı Engelsiz Park açılışına engelli vatandaş damga vurdu… Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ޞahin, Ankara’nın Keçiören ilçesinde ‘Engelsiz Park’ açılışına katıldı. Engelli bir vatandaşın sahneye çıkıp ‘Ankara’nın Bağları’ adlı şarkıyı söylemesi neşeli anların yaşanmasına sebe p oldu. Bakan ޞahin etkinlikteki konuşmasında, 2012 yılında işçi ve memur istihdam oranını 15 bin [r] iken […]

Bakan-Sahinin-Katildigi-Engelsiz-Park-Acilisina-Engelli-Vatandas-Damga-VurduBakan Şahinin katıldığı Engelsiz Park açılışına engelli vatandaş damga vurdu…

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ޞahin, Ankara’nın Keçiören ilçesinde ‘Engelsiz Park’ açılışına katıldı.

Engelli bir vatandaşın sahneye çıkıp ‘Ankara’nın Bağları’ adlı şarkıyı söylemesi neşeli anların yaşanmasına sebe p oldu. Bakan ޞahin etkinlikteki konuşmasında, 2012 yılında işçi ve memur istihdam oranını 15 bin [r] iken bugün 53 bine çıkardıklarını ve son iki sene-de kamuda 14 bin engelliyi memur şeklinde göreve başlattıklarını belirt ti.

Fatma ޞahin, Keçiören Belediyesi tarafından yaptırılan ޞehit Uzman Onbaşı Murat Azizo ‘Engelsiz Parkı’ açılışına katıldı. Açılışa Mustafa adlı bir engellinin sahneye çıkıp şarkı söylemesi damga vurdu. ev-vel toplum oyunları ekibi ile maharetlerini sergileyen engelli vatandaş, daha sonra Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın konuşma yapmak için sahneye çıkmasını fırsat bilip protokoldeki yerine oturdu. Protokolde bir zaman Fatma ޞahin ile konuşan Mustafa, Başkan Ak’ın kendisini çağırması ile sahneye çıktı. Engelli vatandaş, görevlilerden ‘Ankara’nın Bağları’ adlı şarkının çalınmasını rica etti. ޞarkının çalınması ile sahnede bir zaman oynayan engelli, daha sonra yetkilerin yardımı ile sahneden indirildi.

“SON iKi sene-de 14 BiN MEMUR GÖREVE BAޞLADI”

Açılışta bir konuşama yapan Fatma ޞahin ise engellerin elde, ayakta olmadığını, kararan vicdanlarda, nasırlaşan gönüllerde ve engellileri görmeyen gönüllerde olduğunu vurguladı. Engellilerin, önündeki engelleri kaldırmak için çalıştıklarını ifade eden ޞahin, “Bakanlık 4 ana boyutta bunu çalışıyoruz. Eğitim, sağlık, istihdam ve erişilebilirlik. Eğitim ve sağlık alanında son on sene-de yaptıklarımızla fırsat eşitliği sapladık. Anayasanın engellilere verdiği yasanın gereğini yaptık. Eğitim ve sağlık alanında oldukça çok ehemmiyetli yapısal dönüşümleri başardık. istihdamla alaka-lı şeklinde yapısal değişiklik yaptık ve sınav sistemini değiştirdik. Bedensel engelli ile görme engellinin, işitme engelli ile zihinsel engellilerin ayrı sınavlara geçmesini, kendi içlerinde sınav olmasını sağladık. 2012 yılında işçi ve memur istihdamda olma oranı 15 binken, bugün 53 bine çıkardık. Son iki sene-de kamuda 14 bin engelliyi memur şeklinde göreve başlattık. Engellileri kardeşlerimiz ile birlik-te ‘Girişimcilik Engel Tanımaz’ şeklinde tasarımler hayata geçiriyoruz. iş koçluğunu hayata geçiriyoruz. Zihinsel engelliler için karımalı iş yerleri hayata geçiriyoruz.” diye konuş-tu.

Protokol konuşmalarının arkasından açılışa geçildi. Bakan ޞahin, parkın açılış kurdelesini engelli halk ve ötek i görevliler ile birlik-te kesti. arkasından parkı gezen ޞahin, görevlilerden bilgi aldı. Engelli misafiri salıncakta sallayan ޞahin, buradaki engelliler ile bir zaman muhabbet etti.

Keçiören Belediyesi tarafından yaptırılan engelli halk için her şey düşünüldüğü ‘Engelsiz Park’ta, engellilerin tekerlekli sandalye ve demirlere tutunarak yürüyebileceği koşu parkuru, özel salıncak ve engellilere özel lavabolar da bulunuyor.

Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz