Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bakan Madencilerle Oruç Açtı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 9 Temmuz 2013 - 21:22:12
Bakan Madencilerle Oruç Açtı

Enerji Bakanı Taner star, Ramazan ayının ilk iftarını maden işçileri ile yaptıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner star, Ramazan ayının ilk iftarını Manisa’nın Soma ilçesinde maden işçileri ile yaptı. iftardan ev-vel TKi Ege Linyit işletmesi’ne ait misafirhanede madenci giyisii giyen Taner star, Manisa ili Valisi Abdurrahman Savaş, AKP Manisa ili Milletvekili Recai Berber ve TKi […]

Bakan-Madencilerle-Oruc-ActiEnerji Bakanı Taner star, Ramazan ayının ilk iftarını maden işçileri ile yaptı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner star, Ramazan ayının ilk iftarını Manisa’nın Soma ilçesinde maden işçileri ile yaptı.

iftardan ev-vel TKi Ege Linyit işletmesi’ne ait misafirhanede madenci giyisii giyen Taner star, Manisa ili Valisi Abdurrahman Savaş, AKP Manisa ili Milletvekili Recai Berber ve TKi Genel [r] Müdürü Mustafa Aktaş ile Soma Madencilik Aޞ tarafından işletilen Işıklar Kömür Ocağı’nı gezdi. Pikapla yerin 300 m altına inen Bakan star, ocağın içerisinde kömürü kıran galeri açma cihazını kullandı.

Bakan star, burada verdiği demeçte örnek alınabilir niteliklere malik ocağın işçi güvenliğini ön planda tuttuğunu, güvenlikle alaka-lı sistemlere para harcandıkça, işçilerin kaygıları giderildikçe verimin arttığını farkettiklerini ifade etti. Madencilikte bundan sonra ithal sistemlerinin yakınında yerli üretimin de payının arttığını anımsatan star, bunun madenciliğin ötek i alanlarında da yaygınlaşmasını planladıklarını belirt ti. star, madencilikte en önemsedikleri konunun işçi sağlığı olduğunu, bir işçinin can güvenliğinin ülkenin bütü n madenlerinden daha ehemmiyetli olduğunu söyledi.

Geçen se-ne olduğu gibi bu se-ne da bir iftarda maden ocağına geldiğinin hatırlatılması sonucu star, “Ben bundan çok büyük haz alıyorum. işçi kardeşlerimizin kazandığı paranın benim kazandığım paradan daha helal olduğuna inanıyorum. O yüzden onlar ile birlik-te iftar yapmamın benim için iftihar vesilesi olduğunu söylemem lazım.” diye konuş-tu.

Bakan star, daha sonra incelemelerini tamamlayark ocaktan çıktı. Maden ocağı girişinde işçiler ile orucunu açan Bakan star, iftar sonrası yaptığı konuşmada da madenin Türkiye’nin refahı anlamına geldiğini belirt ti. star, “Türkiye’nin refahını bozmak arzulayanlar Türkiye’nin politika tarihi itibarı ile sürekli olabilir, olacaktır. Takmayın kafanızı. Kafanız karışmasın, gönlünüz bulanmasın. Bizler Allah’ın izniyle sizden aldığımız destekler ile birlik-te Türkiye’nin nasıl 10 sene-de GSMH’sini üç katına çıkardıksa önümüzdeki 10 sene-de da sizler ile birlik-te bunu daha yükseğe çıkaracağız.” diye konuş-tu.

Bakan star’ın ziyaret ettiği madende 600 işçinin çalıştığı, 3,5 milyon ton kömür üretileceği, sonraki etaplarda çalışan sayısının 3 bine çıkacağı söylen di.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz