Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bakan Çağlayan 2013te Büyüme Yüzde 3ün Üzerinde Olabilir
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:16:31
Bakan Çağlayan 2013te Büyüme Yüzde 3ün Üzerinde Olabilir

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, ikinci çeyrekte sanayi üretiminde artışın yüzde 3,2 olduğunu bildirerek 2013 yılı yılında büyümenin yüzde 3ün hafif üzerinde olabileceğini belirt ti. Zafer Çağlayan meseleye dairdeğerlendirmesinde “Haziran ayı sanayi üretimi geçen sene-ye göre yüzde 3 yükseldi. Takvim ve mevsim etkisinden arındırılmış endekste ise geçen sene-ye göre yüzde 4,3 artış var. Artışlar geçen yıllardaki […]

Bakan-Caglayan-2013te-Buyume-Yuzde-3un-Uzerinde-Olabilir Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, ikinci çeyrekte sanayi üretiminde artışın yüzde 3,2 olduğunu bildirerek 2013 yılı yılında büyümenin yüzde 3ün hafif üzerinde olabileceğini belirt ti.
Zafer Çağlayan meseleye dairdeğerlendirmesinde “Haziran ayı sanayi üretimi geçen sene-ye göre yüzde 3 yükseldi. Takvim ve mevsim etkisinden arındırılmış endekste ise geçen sene-ye göre yüzde 4,3 artış var. Artışlar geçen yıllardaki kadar yüksek olmasa da; içinde yer aldı ğımuz küresel konjonktür sebebi ile tatmin edici. Sanayi [r] üretim endeksi Haziran verisi ile ikinci çeyrekteki artış yüzde 3,2 oldu. bundan sonra ikinci çeyrek büyüme hızı ve dolayısı ile 2013 yılı geneli büyüme hızı konusunda daha belirgin tahminlere sahibiz. se-ne genelinde büyüme yüzde 3’ün biraz üzerinde olabilir gibi görünüyor. Yani Orta Vadeli Program hedefinin biraz gerisinde kalan bir büyüme netice-si görebiliriz.” diye konuş-tu.Dünya ekonomisindeki dalgalanmalardan Türkiye’nin etkilendiğini anımsatan Çağlayan, “Dünya ekonomisinde bu se-ne içinde bir canlanma beklenmiyor olması ve uluslararası piyasaların hala gergin olması sebebi ile sanayi üretim endeksinde ilk 6 aydaki seyrin gelecek yarıda da devam edeceğini göreceğimizi düşünüyorum. Bu da dolaylı şeklinde büyüme hızımıza yansıyacaktır.” diye konuş-tu.Sanayi ile büyüyen birtakım firmaların hizmet sektörüne geçtiğini söyleyen Zafer Çağlayan, Türkiye ekonomisi geleceğinin sanayiden yana olduğunu ifade ederek, hizmetlere doğru sanayiyi zayıflatan bir kayışın ekonomiyi riske sokacağını söyledi. Yeni teşvik sisteminin sanayiyi güçlendirmek için yapıldığını ifade eden Çağlayan, sanayi olmadan sürdürülebilir bir büyümenin imkansızlığına dikkat çekti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz