Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ayşe Hatun Önal YEni Albüm Çıkaracak Mı
Ayşe Hatun Önal YEni Albüm Çıkaracak Mı

DJ Birol Giray ile ‘Sen ve Ben’ isimli bir single çıkaran Ayşe Hatun Önal: Ben sevgilime söyleyemediklerimi, müzik yaparak söylüyorum. Toplumsal mesaj verme misyonum olmadığı için şarkılarım yalın ve vurucu Modellikle başladığı kariyerine, 2003’te çıkardığı ‘Sonunda’ isimli maxi single’ıyla devam eden Ayşe Hatun Önal; şimdiyse DJ Birol Giray (BeeGee) ile el ele verdi ve ‘Sen […]

Ayse-Hatun-Onal-YEni-Album-Cikaracak-Mi DJ Birol Giray ile ‘Sen ve Ben’ isimli bir single çıkaran Ayşe Hatun Önal: Ben sevgilime söyleyemediklerimi, müzik yaparak söylüyorum. Toplumsal mesaj verme misyonum olmadığı için şarkılarım yalın ve vurucu
Modellikle başladığı kariyerine, 2003’te çıkardığı ‘Sonunda’ isimli maxi single’ıyla devam eden Ayşe Hatun Önal; şimdiyse DJ Birol Giray (BeeGee) ile el ele verdi ve ‘Sen ve Ben’ isimli bir single çıkardı. Önal; Yeni Aktüel’den Sebla Koçan’a müzikteki hedeflerini anlattı…[r]. Ardından 2008’de ‘Sustuysam’ isimli bir albüm daha çıkardınız Anca k sonra sırra kadem bastınız. Bunun sebebi neydi?
Evet, o albüm için oldukça oldukça çok uğraşmıştım, enerjimi bitirmişti çıkana kadar. Albüm çıktığında benim ikinci klibi bile çekecek enerjim kalmamıştı. Geçenlerde internet üzerinde gezinirken ‘Aç Kapıyı’nın remiksiyle karşılaştım. Uzun zaman sonra ilk kez dinledim ve “Ne güzel şarkıymış. sebe p buna klip çekmedim?” diye kendi kendime hayıflandım. Ne diyebilirim ki… Kısmet değilmiş.Türkiye’de elektronik müzik yapmak zor mu?
Elektronik müzik Batı’da doğmuş bir tarz, bundan dolayı Doğu’ya tak diye oturması kolay olmuyor. Bu noktada yaratmak, içindeki güçleri serbest kılmaktan geçiyor. Zorlama, matematiksel bir yaklaşım tarzıyla yaptığın iş, soğuyup donuklaşıyor. Bir de nağmeli bir gırtlak yapınız varsa, dinlenme ve kabul görme durumu iyice çıkmaza giriyor. Özellikle ‘trance sound’ yapmak istiyorsan, işin daha da zor.”Elektronik müziğin kraliçesiyim” gibi çıkışların yapıldığı bir ortamda, siz kendi halinizde takılmayı tercih ediyorsunuz sanırım…
“Ne olursan ol, yol kenarındaki eğreti otu gibi dur” sözünü oldukça oldukça çok severim, kulağımda küpemdir. Kibirden uzak durmaya çalışırım, beni zehirlemesin diye… Hepimiz aynı okyanusun içindeki dalgalarız ve illa ki unvanlarımızın olması gerekmiyor bence. Doğa herkese yaratıcı bir enerji verir ve bunu kullanıp kullanmamak size kalmış bir şeydir…Konser vermek, turne yapmak gibi niyetleriniz var mı yeni single ile berabe r?
BeeGee ile yaptığımız bu single sonrasında sahneyle ilg i lı çalışmalar yapmaya da karar verdik. Benim kendi maxi single’ım ay sonuna yetişirse, turne de yapacağız sanırım.Çalışacağınız isimleri iyi seçiyorsunuz, Birol Giray ile yollarınız nasıl kesişti?
Aslında BeeGee ile birlikt e iş yapmayı yıl lar dir istiyordum. Sonuçta işinde başarılı, Türkiye’de elektronik müziğin yayılmasında öncü bir isim kendisi. Bu yaz sonu gibi Zuma’da karşılaştık ve sohbet sırasında “Neden birlikt e bir şarkı yapmıyoruz?” diye konuş tuk ve sonrası geldi. Eminim ki; bu iş bizim ısınma turumuz.Yeni şarkıların kayıt döneminde izleyip oldukça oldukça çok etkilendiğiniz bir film, okuyup “işte bu” diye konuş tuğiniz bir kitap oldu mu?
insanın dünyada okuyup da faydalanacağı en özel kitap, kendi kitabıdır diye düşünenlerdenim. Kendinizi okumayı becerebilirseniz en büyük etkiyi de yakalamış olursunuz. ‘illa ki bir kitap ismi isterim’ derseniz, Don Miguel Ruiz’in ‘Bilginin Sesi’ni söyleyebilirim. Dönüp dolaşıp kendimi bu kitabın sayfalarında buluyorum.Basit, eğlenceli ve vurucu şarkı sözleri yazıyorsunuz…
Aşk insanın sonsuz kaynağıdır. Ben de sevgilime söyleyemediğim sözleri, müzik yaparak ulaştırmaya çalışıyorum sanırım. Sözlerimdeki yalınlık; toplumsal mesaj verme gibi bir misyonumun olmamasından kaynaklanıyor. iki şahı s arasındaki sohbetler gibi yalın, basit ve vurgulu…’Her şeyi sıfırlamak’ için geçirdiğiniz bir dönemden bahsetmiştiniz. Son dört seneniz nasıl geçti? iç huzuru buldunuz mu? Sıfır noktasının düşünmemek olduğunu bulmam epey bir zamanımı yedi! Düşünceden arındığınızda herhangi bir sınır, herhangi bir engel kalmıyor geriye. Bu da insana huzuru getiriyor.iyi para kazandığınız bir dönemde modelliği bıraktınız ve tamamen müziğe kanalize oldunuz. Planlarınızda tekrar dan modellik yapmak var mı?
Modelliği erken bırakmamın sebebi müzikle ilg i lı değildi. Tamamen basından uzak durmak istememdendi. O zamanlar kalemi olan herkes kafasına göre yazı yazıyordu, şimdiki gibi kendinizi koruyacak kanunlar yoktu. Bu da midemi bulandırıyordu. Ben de oldukça oldukça çok iyi kazanmama karşın modelliği bırakmayı seçtim. Kendimce zoru başarmak gibi bir isteğim var. Bunu ne kadar başarıyorum, orası sizin beğeninize kalıyor.’Sen ve Ben’ şarkısı nasıl ortaya çıktı?
‘Ivy’ diye bir şarkı yaptım. oldukça oldukça çok tuttu ve sürekli yurt dışına çıkmaya başladım. Sonra “Neden kendi ülkemde de bir şarkı yapmayayım?” diye konuş tum. Bu şarkı böyle dünyaya geldi…ޞarkıya klip çekecek misiniz?
işin klibinde değilim ben. Parçanın dinlenmesi oldukça oldukça çok hoşuma gidiyor.iTunes Türkiye’nin dijital satışa bir faydası olacak mı sizce?
iTunes’un Türkiye’ye büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum. Eşyanın tabiatına aykırı artık; gidip dükkandan CD almak…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz