Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Aynı Aileden 13 Çocuğun Da Dişi Yok
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 10:22:49
Aynı Aileden 13 Çocuğun Da Dişi Yok

Malazgirt’in Karakoç köyünde çobanlık yapan Nuriye (40) ve Mehmet Sait Keşli (45) çiftinin 13 çocuğunda süt ve daimi dişlerde erken kayıplara yol açan Papillon Lefevre Sendromu (PLS) bulunuyor. Akraba evliliği kurbanı olan, yaşları 6 aylık ile 26 arasında değişen 13 kardeş diş proble-mi yaşıyor. Kardeşlerden Muhbet (26), Hazal (24), ihsan (23), Nimet (19), Aslı (18), […]

Ayni-Aileden-13-Cocugun-Da-Disi-Yok

Malazgirt’in Karakoç köyünde çobanlık yapan Nuriye (40) ve Mehmet Sait Keşli (45) çiftinin 13 çocuğunda süt ve daimi dişlerde erken kayıplara yol açan Papillon Lefevre Sendromu (PLS) bulunuyor. Akraba evliliği kurbanı olan, yaşları 6 aylık ile 26 arasında değişen 13 kardeş diş proble-mi yaşıyor. Kardeşlerden Muhbet (26), Hazal (24), ihsan (23), Nimet (19), Aslı (18), Fatma (15), Naime Keşli’nin (7) ağzında hiç dişi yok. Kerem (20), Emin (12), Mehmet (6), Ömer (3), Tarık’ın (2) ise dişlerinden bir bölümü dükülmüş. Aile, 6 aylık olan Mülkiye için de aynı endişeyi taşıyor.[r]. Çocuklarının utandığı için dışarı çıkamadığını, kızlarının da bu yüzden evlenemediğini anlatan Mehmet Sait Keşli “Çocuklarım çorba ve sulu yemek dışında birşey yiyemiyor. Onların çaresiz hallerini görünce oldukça çok üzülüyorum. ޞimdiki aklım olsaydı akraba evliliği yapmazdım. Çocuklarımın dişlerini yaptırabilir maddi halim da yok” diye konuş-tu.
TÜMÜNÜN TEDAVi MALiYETi 210 BiN LiRA
Ailenin üniversiteli dişsiz çocuğu Ankara ili Gazi Üniversitesi Polatlı Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi ihsan Keşli ise şunları dile getirdi “Üniversiteye başladığım günden beri kliniklerden çıkmıyorum. Bu hastalığıma çare bulmaya çalışıyorum. Diş hekimleri implant yapılması gerektiğini, böylelikle kalıcı bir diş protezine malik olabileceğimi belirt tiler. Damak erimesi de olduğu için bacağımdan alınan kemikle çene kemiği yapıldı. faka t implantın maliyeti 30 bin lira. 7 kardeş toplam 210 bin lira eder. En büyük isteğimiz hayırsever misafirin bize yardım etmesi.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz