Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ateizm Anketi
Ateizm Anketi

Dünyada kaç Ateist olduğunu ve bu misafirin demografik yapısını belirlemek için yapılan ankete alak a yoğundu.Uluslararası Ateist Birliği (Atheist Alliance International) dünyada kaç Ateist olduğunu ve bu şahısları n demografik yapısını belirlemek için atheistcensus.com adresinde bir anket düzenliyor. 16 Aralık 2012’de başlayan ankete bir buçuk ayda dünya çapında 176 bin ateist katıldı. Türkiye, ankete en […]

Ateizm-AnketiDünyada kaç Ateist olduğunu ve bu misafirin demografik yapısını belirlemek için yapılan ankete alak a yoğundu.
Uluslararası Ateist Birliği (Atheist Alliance International) dünyada kaç Ateist olduğunu ve bu şahısları n demografik yapısını belirlemek için atheistcensus.com adresinde bir anket düzenliyor. 16 Aralık 2012’de başlayan ankete bir buçuk ayda dünya çapında 176 bin ateist katıldı. Türkiye, ankete en oldukça çok katılım sağlayan 4. ülke [r] oldu.YÜZDE 84’Ü MÜSLÜMAN AiLELERDENTürkiye’den 10.600 ateistin verdiği bilgiler , Türkiye’deki ateistler ile ilg i lı geniş bir veritabanının oluşmasını sağladı. Bu bilgiler ışığında Türkiye’deki ateistlerin yüzde 84’ünün Müslüman ailelerde yetişmişken, sadece yüzde 13’lük kısmı dinsiz ailelerde büyümüş.Eurobarometer, KONDA ve ötek i incele me kuruluşlarına göre ise nüfusunun tahmini 4.5 milyonunun ateist olduğu Türkiye’de ankete 10 binlik şahs ın katılımı Türkiye’deki ateist nüfusun demografisini çıkarmak için yeterli değil.ATEiSTLERiN EĞiTiM SEViYESi YÜKSEKAteistler, ankete göre yüksek eğitim seviyeleri ile de ilgi çekiyor. Ankete katılanların yüzde 72’si üniversite veya yüksek okul, yüzde 17’si yüksek lisans veya doktora, yüzde 7’si de lise mezunu. kendi inançlarını tanımlarken en oldukça çok şu terimleri kullanılıyor: Ateist (yüzde 63), Agnostik (yüzde 13), Dinsiz (yüzde 8). Verilere göre ateistlerin yüzde 85’i 35 yaşın altında. Katılımcıların yüzde 47’si 15-24, yüzde 37’si 25-34, yüzde 10’u da 35-44 yaş grubunda yer alıyor.Katılımcıların yüzde 77’si cinsel yönelimini erkek, yüzde 22’si dişi, yüzde 1’i de ötek i şeklinde tanımlıyor.ANKET KUSURSUZ DEĞiLAnket, katılımcıları mail adresi üzerinden tanımladığı için her mail adresiyle bir katılım yapılabiliyor. Anket sadece internet kullanıcılarına açık olmasınedeniyle , birlikt einde interneti kullanan genç ve eğitimli nüfusun katılımının fazla olmasını da getiriyor. Anketin küresel ve ülke bazlı sonuçlarını araştırmak ve ankete katılmak için www.atheistcensus.com sitesi ziyaret edilebilir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz