Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

ATAK Deneme Uçuşları
ATAK Deneme Uçuşları

Türkiye’nin milli helikopteri ATAK, milletvekillerinin TUSAޞ’ı ziyaretinde gösteri uçuşu yaptı. Adı gibi atak hareketler sergileyen helikopter, vekillerden tam not aldı.TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kaan Köksal ve birlikt eindeki birtakım komisyon üyeleri, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi Anonim ޞirketi’nde (TUSAޞ) incelemelerde tespit edil di. Komisyon üyelerini TUSAޞ Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kaya ve TUޞAS Genel […]

ATAK-Deneme-UcuslariTürkiye’nin milli helikopteri ATAK, milletvekillerinin TUSAޞ’ı ziyaretinde gösteri uçuşu yaptı. Adı gibi atak hareketler sergileyen helikopter, vekillerden tam not aldı.
TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kaan Köksal ve birlikt eindeki birtakım komisyon üyeleri, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi Anonim ޞirketi’nde (TUSAޞ) incelemelerde tespit edil di. Komisyon üyelerini TUSAޞ Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kaya ve TUޞAS Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı karşıladı.TUSAޞ Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kaya da [r] komisyon üyelerini TUSAޞ’ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Konuşmaların ardından, TUSAޞ Genel Müdürü Dörtkaşlı komisyon üyelerine yürütülen tasarımleri anlattı.ATAK helikopterine tam notTUSAޞ’ın uçak, helikopter, insansız hava araçları, yapısal modernizasyon ve uzay alanlarında çalışmalar yürüttüğünü hatırlatan Dörtkaşlı şunları söyledi:“Yürüttüğümüz 150 tasarım bulunuyor. Hürkuş ve jet uçağı geliştirme tasarımleri bunlardan bazıları. ANKA insansız hava aracımız, ABD’nin Predator’ü ve israil’in Heron’u ile birlik-te dünyada 3.. ayrıyetten “Turna” ve “ޞimşek” olmak üzere iki ayrı insansız hava aracı tasarımleri sürüyor. Bunları, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri’yle Emniyet Genel Müdürlüğü’ne sunacağız. ATAK helikopterimiz ile alakaalı son aşamaya geldik. ATAK için Pakistan, Güney Kore gibi ülkelere satış konusunda görüşüyoruz.”Komisyon üyeleri daha sonra TUSAޞ’ın üretim ve montaj tesislerini gezdi. Gezi sırasında, Türkiye’nin milli savaş helikopteri ATAK, komisyon üyeleri için gösteri uçuşu yaptı. ATAK helikopterinin, manevra kabiliyetleri milletvekillerinin beğenisini kazandı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz