Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Asgari Ücret Yeni Yılda Ne Kadar Olacak
Asgari Ücret Yeni Yılda Ne Kadar Olacak

Asgari ücret bugün netlik kazanıyor? Asgari ücret görüşmelerinde sona gelindi… Türk-İş Eğitim Genel Sekreteri ve Asgari Ücret Tespit Komisyonu Temsilcisi Ramazan Ağar, TÜİK verileri doğrultusunda asgari ücretin net bin 25 liranın üzerinde olmasını istediklerini belirterek, daha düşük zam oranlarını kabul etmeyeceklerini söyledi. Ağar, yaptığı açıklamada, bugün yapılacak toplantıda görüşmelerin netlik kazanacağını anlattı. Taleplerinin yerine getirilmesini […]

-Asgari-ucret-yeni-yilda-ne-kadar-olacakAsgari ücret bugün netlik kazanıyor? Asgari ücret görüşmelerinde sona gelindi…

Türk-İş Eğitim Genel Sekreteri ve Asgari Ücret Tespit Komisyonu Temsilcisi Ramazan Ağar, TÜİK verileri doğrultusunda asgari ücretin net bin 25 liranın üzerinde olmasını istediklerini belirterek, daha düşük zam oranlarını kabul etmeyeceklerini söyledi.

Ağar, yaptığı açıklamada, bugün yapılacak toplantıda görüşmelerin netlik kazanacağını anlattı.

Taleplerinin yerine getirilmesini arzu ettiklerini vurgulayan Ağar, ”Bizim talebimiz belli. Hükümet ilk ve ikinci 6 ay için yüzde 3 düşünüyor. Ancak biz bunu tartışmayı dahi düşünmüyoruz. TÜİK’in açıklamış olduğu net bin 25 liralık ücret bizim talebimizdir. Ağır işçi için aylık gereken harcamaları bin 25 liraya tekabül ediyor. Biz de bin 25 liranın üzerinde bir asgari ücret istiyoruz” diye konuştu.

Hükümetin düşündüğü zam oranıyla asgari ücretin 762 liraya ulaşacağına dikkati çeken Ağar ancak TÜİK’in açıkladığı verilere göre bir işçinin en az bin 25 lira maaş alması gerektiğini ifade etti.

Ağar, taleplerinde ısrarcı olduklarını dile getirerek, şunları söyledi:

”Önce hükümetin kendi devlet kurumlarına inanması lazım. TÜİK, bir devlet kurumu ve açıkladığı verilere hükümetin inanması lazım. Devletin görevi, vatandaşına sahip çıkması gerekir. Biz TÜİK’in açıkladığı rakamı istiyoruz. Bunu tartışmanın da bir anlamı yok zaten. Asgari ücret in tartışma konusu olmaması gerekir. Hükümet, burada ara bulucu gibi duruyor. Ancak asgari ücret için düşük bir zam oranı belirlenirse buna imza atmamız mümkün değil. Buna muhalefet oluruz yani.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz