Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Artvinde Kaybolan 7 Genç Kurtarıldı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 5 Ağustos 2013 - 12:08:37
Artvinde Kaybolan 7 Genç Kurtarıldı

Artvin’in Hopa İlçesi’ne bağlı Balıklı Köyü’nde balık avlamak için çıktıkları dağda mahsur kalan 7 arkadaş, 24 saat sonra askeri helikopterle kurtarıldı. Artvin’in Hopa İlçesi’ne bağlı Balıklı Köyü’nde balık avlamak için çıktıkları dağda mahsur kalan 7 arkadaş, 24 saat sonra askeri helikopterle kurtarıldı. Kurtarma operasyonu için Malatya’dan gelen askeri helikopter sisli ve yağışlı hava nedeni ile […]

Artvinde-Kaybolan-7-Genc-Kurtarildi Artvin’in Hopa İlçesi’ne bağlı Balıklı Köyü’nde balık avlamak için çıktıkları dağda mahsur kalan 7 arkadaş, 24 saat sonra askeri helikopterle kurtarıldı.
Artvin’in Hopa İlçesi’ne bağlı Balıklı Köyü’nde balık avlamak için çıktıkları dağda mahsur kalan 7 arkadaş, 24 saat sonra askeri helikopterle kurtarıldı. Kurtarma operasyonu için Malatya’dan gelen askeri helikopter sisli ve yağışlı hava nedeni ile 2 kez sorti yaptı. 3’üncü denemede helikoptere alınan gençler Hopa Limanı’na indirildi.Hopa [r] Kaymakamı Abdullah Akdaş, dün Balıklı köyünden 7 şahsıın balık yakalamak için köyün dağlık kesimine gittiğini ve kaybolduğu bilgisinin kendilerine ulaştığını söyled i.Bunun üzerine jandarma, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerini bölgeye gönderdiklerini, köy halkının da arama çalışmaları esnasında ekiplere rehberlik ettiğini anlatan Akdaş, gençlerin tarif ettiği yere gittiklerini faka t kayıp 7 kişiye ulaşamadıklarını söyledi.Vali Necmettin Kalkan’ın talebi üzerine Malatya’dan askeri helikopter gönderildiğini anımsatan Akdaş, “Helikopter birkaç tur attı faka t sis ve yağış nedeni ile inemedi. Havanın açması ile şu an itibarı ile helikopter gençlerin yer aldı ğı yere inerek 7 kişiyi sağ salim kurtardı. Gençlerde herhangi bir sıkın-tı yok, check maksadı ile Hopa Devlet Hastanesine gönderdik” diye konuş-tu.Gençlerin ailelerine geçmiş olsun dileklerini ileten Akdaş, “Bu tip meseleler insanlara örnek olmalı. Gençler teknik ekipmanları olmadan, bölgeyi tanımadan bu tür dağlara çıkmamalı” ifadelerini kullandı.EN ÇOK ‘AYI’DAN KORKTUKAskeri araçlar ile Hopa Devlet Hastanesi’ne götürülen ve sağlık checkünden geçirilen 7 gencin daha sonra Jandarma Karakolu’nda ifadeleri alındı. Dün saat 17.00 sıralarında yola çıkan ve tırmandıkları dik bir kayalıktan inemeyince mahsur kalan gençler, yaşadıkları maceranın fotoğraflarını da cep telefonları ile çekti. Gençlerin geceyi derme – çatma bir çadırda geçirdikleri öğrenildi.YAŞADIKLARINI ANLATTILARDağda geçirdikleri tahmini 24 saatlik maceranın arkasından kurtarılan 7 kişiden Hasan Göktürk, “Zor bir kayaya tırmandık. İyi tırmanan arkadaşımız ipi çıkarıyOrdu ili sağlam bir yere bağladıktan sonra biz ipe tutunarak çıkıyorduk. Yukarı çıktıktan sonra aşağıya baktık ve uçurumu fark ettik. Ben kendi kendime ‘buraya nasıl çıktık’ diyerek hayret ettim. Sonra yağmur ve sis bastırınca kayanın tepesinde mahsur kaldık. Jandarma’dan yardım rica ettik. Yerimizi cep telefonu sinyali ile belirle-diler. Jandarma helikopteri gelerek bizi aldı” diye konuş-tu. Göktürk, “Tek endişemiz yabani hayvanlardı. Etrafımız açık bir yerde kaldık. Ayı gelir mi diye endişelendik. Yanımıza ayıları korkutmak için torpil almıştık. Belli süreler ile torpil atarak ses çıkardık. Gece de nöbetleşe uyumaya çalıştık” diye konuş-tu.24 SAAT SONRA HELİKOPTER ALDIAykut Akyıldız ise “Dik bir kayaya tırmandık, sonra aşağıya doğru inemedik. Jandarma’dan yardım rica ettik ama bize ulaşamadılar. 24 saat sonra helikopter bizi aldı” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz