Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Arınç Çekilmenin Yüzde 20si Tamamlandıysa Başlarına Koysunlar
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:27:49
Arınç Çekilmenin Yüzde 20si Tamamlandıysa Başlarına Koysunlar

Arınç Çekilmenin yüzde 20si tamamlandıysa başlarına koysunlar…Bülent Arınç: Hiçbirimiz, hükümet üyesi olarak, Başbakanımız şeklinde affı düşünmüyoruz. Gündemimizde af yok. Rahatlıkla ve samimiyetle söyleyebilirim Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan’ın ağlaması ile ilgili, “Ben duygusal bir insanım, bundan şikayetçiyim. Başbakanımız daha cesur, daha katı belki ağlamamak için kendini tutan bir insan. Ben bazen yerli yersiz ağlıyorum” diye […]

Arinc-Cekilmenin-Yuzde-20si-Tamamlandiysa-Baslarina-KoysunlarArınç Çekilmenin yüzde 20si tamamlandıysa başlarına koysunlar…
Bülent Arınç: Hiçbirimiz, hükümet üyesi olarak, Başbakanımız şeklinde affı düşünmüyoruz. Gündemimizde af yok. Rahatlıkla ve samimiyetle söyleyebilirim

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan’ın ağlaması ile ilgili, “Ben duygusal bir insanım, bundan şikayetçiyim. Başbakanımız daha cesur, daha katı belki ağlamamak için kendini tutan bir insan. Ben bazen yerli yersiz ağlıyorum” diye konuş-tu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç katıldığı TVprogramında gündeme dairaçıklamalarda tespit edil-di.

Gündemlerinde af olmadığını ifade Arınç, “Hiçbirimiz, hükümet üyesi olarak, Başbakanımız şeklinde affı düşünmüyoruz. Gündemimizde af yok. Rahatlıkla ve samimiyetle söyleyebilirim. ikincisi bu sürecin başından itibaren ne Öcalan ne de Öcalan ile bağlantı kuranlar da affı söylememişlerdir. daha önce söylemişlerdir. Ama af bundan sonra bu süreç içerisinde hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde gündeme gelmemektedir” diye konuş-tu.

‘TÜRKiYE TEHDiTLERDEN KURTULMUޞ OLACAK’

PKK’nın çekilme sürecini değerlendiren Arınç, şöyle söyledi:”Çözüm sürecinde oldukça çok çalışıyoruz. Başarıya ulaşırsa Türkiye korkulardan, tehditlerden kurtulmuş olabilir sabırlıyız. Aralık ayında başlayan süreç, neredeyse 8 ayını doldurdu. Eylemsizlik hali eyvallah. Adeta bir bahar havasının olması herkesi mutlu etti. BDP de Öcalan da diyor ki, ‘insanlar ölmeyecek, silahlar ülke dışına çıkacak. Silahların konuşmadığı, fikirlerin, politikain konuştuğu bir alan olacak.’ Buna kimse hayır diyemez.

Öcalan’ın 21 Mart’ta yankılanan sözüydü. Evet denildiğini toplumlar tarafından gördük. Öcalan’ın hitap ettiği kitle, bizim irademiz, önderimizin iradesi diyen kitleler birden fazla. Bunların her birinin evet demesi gerekli. ޞu ana kadar biz evet denildiğini gördük. Öcalan’ın kesin ve kati şeklinde bundan sonra silahlı eylemelerin son bulması. Kandil’e baktığımız zaman kendileri evet demiş olsa dahi bir ikna süreci gerektiğini belirt tiler. Ne yazık ki örgüt fikir ve eylem şeklinde şiddetten kolay kolay uzaklaşmıyor.”

Kandil’de yapılan birtakım izahatların sürece zarar verdiğini anımsatan Arınç, “Öcalan’a karşı mesaj gönderiyor. Ben daha fazla Öcalancıyım gibi. Öcalan’a karşı bir liderlik mücadelesi içerisinde” diye konuş-tu.

PKK’nın tamamen çekilmesine dairkesin bir tarih vermenin doğru olmadığını anımsatan Arınç, çekilmenin en az zaman içerisinde olması gerektiğini söyled i.

‘ÖCALAN KRiTiK BiR ROL OYNUYOR’

Öcalan’ın çözüm sürecinde stratejik bir konumda olduğunu ifade eden Arınç, “Bizimle bir alışverişi yok. Biz onunla herhangi bir pazarlık yapmadık. Ama Türkiye’de terörün bitmesi konusunda Öcalan kritik bir rol oynuyor. Bu rolünde başarılı olursa, Türkiye oldukça çok ehemmiyetli bir meseleyi çözmüş olacak. Sabırlıyız. Bu işe bağcıyı dövmek için çıkmadık. Üzüm yemek istiyoruz. Çekilme süreci bitmedi. Başbakanımız doğru söylüyor. Nefes alışlarının dahi hesabının yapıldığı nerede ne kadar insanın çıktığını bilecek bir istihbarat gücümüz var.

‘YÜZDE YiRMiYi ÖPSÜNLER BAޞINA KOYSUNLAR’

Yüzde 20 demişse Başbakanımız öpsünler başına koysunlar. Yüzde 80’in hala çıkmadığı, belki hemen çıkabileceği, belli yerlerde beklenildiği toplanıldığı tüm bunların bilgisi de var bizde. Çıkma iradesinde bir geciktirmeye yönelik oluşumun varlığını da hepimiz bilmeliyiz. Bunun nedenlerinden biri Öcalan’a karşı bir tavır içerisindeler, iki hükümetin belli meselelerde belki bir yol açmasını ya dahiç yapılmayabilir bir takım söylemlerde bulunmasını istiyorlar. Hayır bizim böyle bir niyetimiz yok. Demokratikleşme adına oldukça çok önceden attığımız, atmayı planladığımız adımlardır” diye konuş-tu.

‘AFFI DÜŞžÜNMÜYORUZ’

Genel af olup olmayacağına yönelik bir soru sonucu ise Arınç şöyle söyledi:

“Hiçbirimiz, hükümet üyesi olarak, Başbakanımız şeklinde affı düşünmüyoruz. Gündemimizde af yok. Rahatlıkla ve samimiyetle söyleyebilirim. ikincisi bu sürecin başından itibaren ne Öcalan ne de Öcalan ile bağlantı kuranlar da affı söylememişlerdir. daha önce söylemişlerdir. Ama af bundan sonra bu süreç içerisinde hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde gündeme gelmemektedir.”

‘AĞLAMA iNSANi BiR VASIFTIR’

Başbakan Erdoğan’ın bir TVkanalında ağlaması ile alaka-lı soruya da yanıt verdi. Arınç, “Ağlama, merhametle, şefkatle alaka-lı insani bir vasıf. Benimle alaka-lı şeklinde belirtil diği için ben bu işin mağduruyum. Ben duygusal bir insanım, bundan şikayetçiyim. Başbakanımız daha cesur, daha katı belki ağlamamak için kendini tutan bir insan. Ben bazen yerli yersiz ağlıyorum. insan kendini tutabilir ama yapay şeklinde ağlamak zordur.” diye konuş-tu.

Demokratikleşme paketinde Ruhban Okulu’na yönelik birtakım hazırlıkların da olduğunu anımsatan Arınç, hükümet şeklinde pozitif yaklaşım içerinde olduklarını dile getirdi.

‘KÜRT KONFERANSI’NA CHP’DEN KATILIM OLACAĞI SÖYLENiYOR’

Erbil’de yapılabilir olan Kürt Konferansı’nı değerlendiren Arınç, “Bu konferans, Öcalan’ın da istekleri arasında. Zannediyorum 4 tane konferans toplanması talimatını vermişti. Biz, bu konferansa ne parti olarak, ne hükümet şeklinde katılmayacağız. Cumhuriyet toplum Partisi’nden katılım olacağı söyleniyor. Ona bir şey diyemem. Konferansa, oldukça çok renkli, fikir ve politika olsun demenin dışında başka unsurların da katılacağı bir toplantı halinde geldi. Biz üşüdük. Üşüdüğümüz için biz AKP şeklinde bu meselede hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde kimsenin katılacağını düşünmüyoruz. Katılmasını da arzu etmiyoruz ” ifadelerine yer verdi.

‘KERKÜK â€˜Ü ZiYARET EDEMEDiLER’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Irak ziyaretine de değinen Arınç, “Gitmesi bakımındanpozitif bakabiliriz. Gidiyor da ne yapıyor? Niçin gidiyor? Kimler ile görüşüyor? Bunları görmemiz lazım. Irak güvenli olmayan bir ülke. Dışişleri Bakanlığımız istihbarat şeklinde gidilmemesi gerektiğini güvenliğin olmadığını belirt ti. Ama onlar kahramanlık tasladılar. Gittiler ama yeşil bölgenin dışına çıkamadılar. Kerkük’ü ziyaret edemediler” diye konuş-tu.

Kılıçdaroğlu’nun Malik’i ile görüştüğünü ifade eden Arınç, Maliki ile Türkiye ilişkilerini iyileştirmeye yönelik görüşmeleri halinde bunun takdir edileceğini faka t Irak ile alaka-lı ortada somut bir neti-ce görmediğini dile getirdi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz