Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ağrıda Inişi Olmayan üstgeçit
  • Ana Sayfa » Haber
  • 29 Ocak 2013 - 15:01:04
Ağrıda Inişi Olmayan üstgeçit

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde yol genişletme çalışması esnasında bir bölümü sökülen üst geçidin iniş merdivenlerinin bulunmaması vatandaşı zor durumda bıraktı.Erzurum-Ağrı ili karayolunun Esentepe Mahallesi mevkisinde tahmini 2 yı l evve l yapımı tamamlanan üst geçit, vatandaşın hizmetine sunuldu. faka t yolun dar olması ve ulaşımda aksamalar meydana geldiği için 2.5 ay evve l karayolları ekiplerince, üst […]

A287r305da-Ini351i-Olmayan-ustgecitAğrı’nın Eleşkirt ilçesinde yol genişletme çalışması esnasında bir bölümü sökülen üst geçidin iniş merdivenlerinin bulunmaması vatandaşı zor durumda bıraktı.
Erzurum-Ağrı ili karayolunun Esentepe Mahallesi mevkisinde tahmini 2 yı l evve l yapımı tamamlanan üst geçit, vatandaşın hizmetine sunuldu. faka t yolun dar olması ve ulaşımda aksamalar meydana geldiği için 2.5 ay evve l karayolları ekiplerince, üst geçidin bir bölümü sökülerek yolda genişletme çalışması yapıldı. Bölgede [r] bulunan TEDAޞ’a ait elektrik direği de engel teşkil ettiği için üst geçidin sökülen kısmı, karayolları ekiplerince yapılamadı. Mahallede yaşayan misafirin yolun karşına Erzurum-Ağrı ili karayolunu kullanarak geçmeye çalışması birtakım bazı kazalara sebe p oluyor. Özellikle öğrenciler, yolun karşında bulunan okullarına gitmekte sıkın tı çektiklerini belirterek, görevlilerin meseleye çözüm bulmasını rica etti. Öğrencilerden Ömer Dinç, AA muhabirine verdiği demeçte, okul döneminde yolun karşına geçmekte zorlandıklerini belirterek, “Üst geçidin çıkış bölümü var, ama iniş bölümü yok. tahmini 2,5 aydır böyle. oldukça çok sıkın tı çekiyoruz. Bu meseleye bir çözüm bulunmalı” diye konuş tu. Fatma Nur Dinç ise üst geçit olmadığı için yolun karşısına geçmeye çalışan bir arkadaşının kaza netices i yaşamını yitirdiğini belirterek, yoldan geçmekten korktuklarını belirt ti. Karayolları 123 ޞube ޞefi Fuat Öztürk de yolda yapılan genişletme çalışması nedeni ile üst geçidin bir bölümünün söküldüğünü anımsatarak, şunları söyledi: “Ancak yol çalışmamız bittikten sonra TEDAޞ’a ait elektrik direği engel oluşturduğu için iniş merdivenlerini yapamadık. TEDAޞ Ağrı ili Müdürlüğü’ne dilekçe vermemize rağmen birtakım gün evve l elektrik tellerinin yeri değiştirilebildi. Malum mevsim de kış olduğu için çalışma yapamıyoruz. HaVan ilinin ısınması ile üst geçidin iniş kısmını da yapacağız.” Eleşkirt Belediye Başkanı Mehmet Nuri Çelik de bölgenin belediye sınırları içerisinde bulundu ğunı, faka t çalışmayı karayolları ekiplerinin yapacağını ifade etti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz