Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Araplar Kandan Besleniyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:21:04
Araplar Kandan Besleniyor

Araplar kandan besleniyor…Mısır’daki darbe ve katliamlara sessiz kalan Arap dünyasının petrole dayalı servetleri katlandıBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır’daki darbeye karşı tutumunu eleştirdiği Arap dünyası, yaşanan olay iler sonrası zenginliklerine zenginlik kattı. Dünyanın en büyük petrol rezervine malik ülkeleri arasında başı çeken beş Arap ülkesi Suudi Arabistan, iran, Irak, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin toplam petrol […]

Araplar-Kandan-BesleniyorAraplar kandan besleniyor…
Mısır’daki darbe ve katliamlara sessiz kalan Arap dünyasının petrole dayalı servetleri katlandı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır’daki darbeye karşı tutumunu eleştirdiği Arap dünyası, yaşanan olay iler sonrası zenginliklerine zenginlik kattı. Dünyanın en büyük petrol rezervine malik ülkeleri arasında başı çeken beş Arap ülkesi Suudi Arabistan, iran, Irak, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin toplam petrol rezerv değeri Mısır olay [r] ilerı sonrası 7.5 trilyon dolar artarak 84 trilyon dolara ulaştı. Star’ın haberine göre, beş Arap ülkesinin Mısır olay ilerı nedeni ile petrol servetlerindeki artış tahmini 10 Türkiye ediyor. Haziran ayının sonlarında başlayan ve 3 Temmuz’da darbeyle devam eden Mısır olay ilerı sonrasında uluslararası piyasalarda petrol fiyatları 10 dolara yakın tırmanarak 111 doları geçtikten sonra dün 110.69 dolardan işlem gördü. Bu zaman içerisinde Mısır’da darbecilerin kanlı katliamlarına sessiz kalan Arap ülkelerinin petrol servetleri de arttı.

Suudiler 2.6 trilyon kazandı

Venezuela’dan sonra 265 milyar varille dünyanın en büyük petrol rezervine malik Suudi Arabistan’ın petrol rezervinin değeri Mısır olay ilerı ile birlik-te 2.6 trilyon dolar artarak 29.4 trilyon dolara ulaştı. Dünya petrol rezervi liginde 4. sırada yer alan iran’ın petrol rezerv değeri 1.5 trilyon dolar, 5. sıradaki Irak’ın 1.4 trilyon dolar, 6. sıradaki Kuveyt’in 1 trilyon dolar arttı.

Geçtiğimiz günlerde Facebook’ta Mısır olay ilerı ile alaka-lı olarak, “Özür dilerim baba ama akan kanın sebeb i bizim paralarımız” diye yazan Dubai Emiri’nin kızı Mehra Muhammet Bin Raşid El Maktum’un ülkesi Birleşik Arap Emirlikleri’nin petrol rezerv değeri de 973 milyar dolar artarak 10.8 trilyon dolara ulaştı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz