Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

AppStore Ve Google Play
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:29:21
AppStore Ve Google Play

AppStore ve Google Play …iOS ve Android mobil işletim sistemlerinin uygulama platformlarında yer alan yüzbinlerce yazılımın, bir kere dahi güncellenmediği görül-dü.Mobil kullanıcıların kullanımına sunulan ve çoğunluğu sadece ticari bir girişimin ötesine gitmeyen uygulamalar, can çekişiyor. Yapılan bir incelemeye göre, Apple iOS, Google Android ve Windows Phone işletim sistemleri için sunulan uygulamaların yarısından fazlası sunulmalarının arkasından […]

AppStore-Ve-Google-Play-AppStore ve Google Play …
iOS ve Android mobil işletim sistemlerinin uygulama platformlarında yer alan yüzbinlerce yazılımın, bir kere dahi güncellenmediği görül-dü.
Mobil kullanıcıların kullanımına sunulan ve çoğunluğu sadece ticari bir girişimin ötesine gitmeyen uygulamalar, can çekişiyor.

Yapılan bir incelemeye göre, Apple iOS, Google Android ve Windows Phone işletim sistemleri için sunulan uygulamaların yarısından fazlası sunulmalarının arkasından 1 kez dahi güncellenmemiş.

800 binin üzerinde [r] uygulamanın yer aldı ğı AppStore’da, 617 bin 436 uygulamanın platforma konduğu gibi bırakıldığı ve daha fazla 10 kez gözden geçirildikleri anlaşıldı.

Aynı tablo, Google Play için de geçerli. Uygulamaların yüzde 41’i, yani 484 bin 271 tanesi bir kez dahi güncellenmiş değil.

En kötü istatistik ise Windows Phone’a ait. Mobil işletim sistemi piyasasındaki payını yüzde 3’ün sonucu çıkaramayan Windows Phone uygulamalarının yüzde 69’u sessiz sedasız bekliyor. Milyonlara uygulama,  yenilenip yenide n sunulmadıkları gibi, kimsenin dikkatini de çekmiyor.

HER GÜN 2 BiN YENi UYGULAMA

Mobil test hizmetleri sunan StarDust’ın yaptığı çalışma, uygulama dünyasının bilinmeyen istatistiklerini gün ışığına çıkardı.

Toplamda, hangi platformda olursa olsun uygulamaların yarısı güncellenmezken, gözden geçirilmiyor ve kullanılmıyorlar. Doğal şeklinde yatırımları da kesiliyor.

Uygulamalar en popüler oldukları dönemi, yayımlandıkları tarihten itibaren geçen 2 haftada yaşıyor. iOS uygulamaları hakkında yapılan toplam değerlendirmelerin yüzde 80’i, ilk 18 gün içerisinde gerçekleşiyor. Android ve Windows Phone için aynı süre, sırası ile 16 ve 13 gün.

VentureBeat sitesinin haberine göre, Google Play uygulamalarının yüzde 68’i, daha fazla 5 bin şa-hıs tarafından indiriliyor. Bu da söz konusu uygulamaların az zaman içerisinde zombiye dönüştükleri anlamına geliyor.

Her gün mobil platformlara eklenen uygulama sayısı ise 2 bin 371 civarında. Bu uygulamalardan yüzde 47’si Android, yüzde 41’i iOS, yüzde 12’si ise Windows Phone’da sunuluyor.

Geliştiriciler bakımındanise iOS daha güçlü. Her gün iOS için 90 geliştirici bir uygulama sunarken, Google Play’de 75 geliştirici çalışmalarını sergiliyor. Gelişticilerin güncelleme oranlarında ise Android önde olan taraf. Her gün 806 iOS uygulaması güncellenirken, Android’de bu sayı 2 bin 341.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz