Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ankaradan Salih Müslime 3 Net Mesaj
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:34:47
Ankaradan Salih Müslime 3 Net Mesaj

PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD’nin Lideri Salih Müslim, dün Türkiye’ye geldi. Müslim ile Kürt konferansı ve PKK meselesi görüşüldü. Esed’le ilişkilerini tamamen kesmesi istendi.Ankara, ehemmiyetli mesajlar verdiği Müslim’den PKK ile arasına mesafe koymasını, Suriye Lideri Beşar Esed’le diyaloğu tamamen koparmasınıve Suriye Ulusal Koalisyonu’ ile barışmasın rica etti. Suriyeli Kürt Lider iseTürkiye’ye Suriye’de yaşanan son gelişmeler ile […]

Ankaradan-Salih-Muslime-3-Net-MesajPKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD’nin Lideri Salih Müslim, dün Türkiye’ye geldi. Müslim ile Kürt konferansı ve PKK meselesi görüşüldü. Esed’le ilişkilerini tamamen kesmesi istendi.
Ankara, ehemmiyetli mesajlar verdiği Müslim’den PKK ile arasına mesafe koymasını, Suriye Lideri Beşar Esed’le diyaloğu tamamen koparmasınıve Suriye Ulusal Koalisyonu’ ile barışmasın rica etti. Suriyeli Kürt Lider iseTürkiye’ye Suriye’de yaşanan son gelişmeler ile alaka-lı bilgi verdi Akşam gazetesinin edindiği bilgilere göre, Dört günlük Erbil temaslarının arkasından [r] dün öğleden sonra Erbil üzerinden Ankara’ya gelen PYD Lideri’nin Türkiye temaslarını cumartesi günü tamamlaması bekleniyor.MiT BAޞKANI FiDAN’LA GÖRÜŞžTÜHavaalanında MiT görevlileri tarafından karşılanan Müslim’in MiT Müsteşarı Hakan Fidan ve Türkiye’nin eski Suriye Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ömer Önhon ile görüştüğü söyleniyor. Ziyarette Müslim’in 26 Temmuz’daki ziyareti sonrasında yaşanan gelişmeler ışığında Suriye’deki durum ele alındı.Resulayn’da El Nusra ile PYD arasında hâlâ devam eden çatışmalar, Esed’in başta tanklar olmak üzere birtakım ağır silahlarının PYD’nin eline geçmesi ve PYD’nin olası “özerklik” talepleri de masaya yatırıldı.Ankara ili ÜÇ NET MESAJ VERDiMüslim’e dün MiT’te yaptığı görüşmelerde üç ehemmiyetli mesaj verildi:1-Bir süredir Suriye Ulusal Koalisyonu ve Özgür Suriye Ordusu’ndan bağımsız hareket etmeyi seçen PYD’nin muhalefetle barışması ve bu doğrultuda koordineli hareket etmesi. Bu doğrultuda Müslim’den muhalefet ile tam şeklinde barışması gerekirse Türkiye’nin bunun için aracı olabileceği anlatıldı.2- Müslim’in Esed yönetimi ile ilişkisini tamamen kesmesi. PYD, muhalefet safında görünse de, birtakım bazı PYD’nin birtakım kollarının Esad güçleri ile işbirliğine gittiği biliniyor. Bu nede n le Özgür Suriye Ordusu ile PYD güçleri arasında çok büyük güvensizlik ortamı bulunuyor.3- Müslim’in PYD ile PKK arasına mesafe koyması ve PYD’nin elde ettiği silahların hiçbir biçimde PKK’nın eline geçmemesi. Kürt konferansı konusunda ise Müslim’den “özerklik konusundaki yaklaşımına dikkat etmesi” istendi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz