Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ankaradaki İstihbaratçı ABD Askeri Sayısı Artırıldı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:53:27
Ankaradaki İstihbaratçı ABD Askeri Sayısı Artırıldı

Ankaradaki istihbaratçı ABD askeri sayısı artırıldı…Savunma işbirliği Ofisi Başkanlığı’nda görev yapan Amerikalı asker sayısının artırıldığı söylendiAnkara’daki “ABD karargâhı” diye bilinen ABD Savunma işbirliği Ofisi’nde görev yapan asker sayısı 40’tan 52’ye çıkarıldı. ABD, Ankara’ya “istihbarat” ayarı yaptı. Ankara’daki ABD Karargâhı şeklinde bilinen ve Irak’ın kuzeyinden insansız hava araçlarından alınan görüntülerin de aktığı Savunma işbirliği Ofisi (ODC) […]

Ankaradaki-istihbaratci-ABD-Askeri-Sayisi-ArtirildiAnkaradaki istihbaratçı ABD askeri sayısı artırıldı…
Savunma işbirliği Ofisi Başkanlığı’nda görev yapan Amerikalı asker sayısının artırıldığı söylendi
Ankara’daki “ABD karargâhı” diye bilinen ABD Savunma işbirliği Ofisi’nde görev yapan asker sayısı 40’tan 52’ye çıkarıldı.

ABD, Ankara’ya “istihbarat” ayarı yaptı.

Ankara’daki ABD Karargâhı şeklinde bilinen ve Irak’ın kuzeyinden insansız hava araçlarından alınan görüntülerin de aktığı Savunma işbirliği Ofisi (ODC) Başkanlığı’nda görev yapan Amerikalı [r] asker sayısının artırıldığı görül-dü.

Vatan gazetesinden Levent içgen’in haberine göre, 26 ޞubat tarihine kadar 40 ABD’li istihbaratçı askerin görevliy-diğı ofiste, bundan sonra 52 istihbaratçı Amerikalı asker görev yapıyor.

En köklü karargâh

ABD Savunma işbirliği Ofisi’nde Türk subaylar da bulunuyor. TSK, istihbaratın paylaşımı amacı ile ODC’de subay görevlendirmesi yapıyor. Türk subaylar ABD’li istihbaratçı subaylarla, başta terörle mücadele olmak üzere iki ülke savunmasını ilgilendiren pek çok meselede istihbarat paylaşımı yürütüyor.

Ofis, ABD’nin Ankara ili Büyükelçiliği nezdinde faaliyet gösteriyor ve Türkiye’de üslenmiş en köklü Amerikan karargahı olduğu söyleniyor. 1947 yılından beri Türkiye’de kurulu olan ofisin, TSK’nın yakınında ABD’li istihbarat örgütleri ile de organik bağı yer aldı ğı iddia ediliyor. ayrıyetten birtakım kesimler tarafından ofisin TSK’nın hızlı modernizasyonu ve Türkiye’de, ABD politikalarını geçerli kılmak için çalışmakta olduğu da önplanasürülmüştü.

Gezi ve Suriye etkisi mi?

ABD’nin başta Ortadoğu olmak üzere bölge ve Türkiye’deki gözü kulağı olan Savunma işbirliği Ofisi Başkanlığı’ndaki ޞubat sonu itibariyle 40 olan ABD’li asker sayısının 52’ye çıkarılmış olması, merak konusu oldu. Gezi olay ilerı, Suriye’deki gelişmeler, Irak ve son şeklinde Mısır’da yaşananların, ABD’nin bu konudaki kararında etkili bir şekilde olduğu iddia ediliyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz