Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ameliyata Giderken Canından Oldu
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 12:29:46
Ameliyata Giderken Canından Oldu

Ameliyata Giderken Canından Oldu…Zonguldak-Filyos arasında yolcu taşımacılığı yapan ve freni patladığı ileri sürülen Özel toplum Otobüsleri Kooperatifi’ne ait midibüsün şarampole uçması netice-si 1 şa-hıs öldü, 2’si ağır 38 şa-hıs yaralandı. Kazada midibüsün altında kalarak yaşamını yitiren kişinin, ameliyat randevusu için eşi Hayriye Uçar ile hastaneye gitmiş olan ޞerafettin Uçar (63) olduğu bildiril-di. ayrıca, 23 kişilik […]

Ameliyata-Giderken-Canindan-OlduAmeliyata Giderken Canından Oldu…
Zonguldak-Filyos arasında yolcu taşımacılığı yapan ve freni patladığı ileri sürülen Özel toplum Otobüsleri Kooperatifi’ne ait midibüsün şarampole uçması netice-si 1 şa-hıs öldü, 2’si ağır 38 şa-hıs yaralandı.
Kazada midibüsün altında kalarak yaşamını yitiren kişinin, ameliyat randevusu için eşi Hayriye Uçar ile hastaneye gitmiş olan ޞerafettin Uçar (63) olduğu bildiril-di. ayrıca, 23 kişilik eski bir midibüse 39 şahsıın bindirilmesi, kazadaki yaralı sayısını daha da artırdı.

Ramazan Ünlütürk idaresindeki 67 ES 417 plakalı [r] midibüs, freninin patlaması netice-si Filyos-Zonguldak ili arasındaki Muslu beldesi girişinde bir evin duvarına çarparak, evin yakınındaki boş araziye devrildi. hadi se yerine, oldukça çok sayıda ambulans ve il Afet Acil Durum Müdürlüğü ekipleri gönderil-di. Yaralılar, hadi se yerinde yapılan ilk müdahalenin arkasından Atatürk Devlet Hastanesi ve Bülent Ecevit incele-me Hastanesi’ne kaldırıldı.

Vinç ile midibüsü kaldırma çalışması esnasında midibüsün altında kalan bir yaralı, kurtarma ekipleri ve sağlık ekipleri tarafından yola çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan kişinin, Derecikören nüfusuna kayıtlı ޞerafettin Uçar olduğu anlaşıldı. Uçar’ın, kolundan ameliyat olmak üzere eşi Hayriye Uçar’la birlik-te hastaneye gitmek için midibüse bindiği bildiril-di.

ÖLENiN YAKINLARINDAN TEPKi

Derecikören köyünden Uçar çifti, saba h saatlerin de kooperatif midibüsüne bindi. Kolundan ameliyat olmak için eşi Hayriye Uçar ile birlik-te Filyos’tan midibüse binen ޞerafettin Uçar (63), kazadan sonra kaldırıldığı hastanede öl-dü.

Kazada ölen amcaoğlu ve ötek i yakınlarını, Filyos yolunu kullanmamaları konusunda sürekli uyardığını ifade eden Zonguldak ili il Milli Eğitim ޞube Müdürü Zülfikar Uçar, “Demiryolu çalışması nedeni ile Filyos-Zonguldak ili hattında yolcu çeken tren seferleri durduruldu. Yük trenlerinin çalıştığı demiryolunda, saba h saatlerin de akşam günde 2 sefer yolcu treni çalışsa bu yol, en azından bu kadar yoğun şeklinde kullanılmaz. Sahil yolu oldukça çok tehlikeli ve dar olduğu için kendim bu yolu kullanmadığım gibi yakınlarımı da sürekli ikaz ediyordum. Sahil yolu yerine yol uzasa da Çaycuma ilçe merkezi üzerinden Zonguldak’a ulaşıyordum. Ama bu defa olanlar oldu. görevlileri o kadar uyardık. Sorumluluğu bulunanlara hakkımızı helal etmiyoruz” diye konuş-tu.

VALiLiKTEN AÇIKLAMA

Zonguldak ili Valiliği, Zonguldak-Filyos yolunda olan trafik kazası ile alaka-lı yazılı bir izah yaptı. Açıklamada, “ilimiz Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinden Zonguldak ili il merkezine seyretmekte olan 67 ES 417 plakalı özel toplum otobüsü, saat 07.30 sularında Muslu beldesine giriş esnasında şarampole yuvarlanmıştır. Toplam 39 vatandaşımız yaralanmış olup, yaralılar ambulanslar ile hastanelere sevk edilmiş, tedavileri devam etmektedir. hali ağır olan 3 vatandaşımızdan birisi kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetmiştir.” denildi.

“VATANDAޞ, iޞE YETiޞMEK iÇiN dahi DOLU MiNiBÜSLERE BiNiYOR”

Muslu Beldesi Merkez Mahallesi Muhtarı Özgür Erdoğan, köy minibüsünün freninin patlaması netice-si eve çarptığını ve boşluğa düştüğünü belirt ti. Mahalle sakinlerinden Ali Poyraz ise Karabük ili Zonguldak ili tren hattının kapanması netice-si işe gitmiş olan işçilerin dolmuşlara akın ettiğini belirt ti. Poyraz, “Tren hattı çalışmaları şimdi-lik Karabük ili Yenice’de iken Filyos-Zonguldak ili demir yolu ulaşım hattının kapanması, bu tür kazaları artırdı. Çünkü insanlar Zonguldak’taki işe yetişmek için otobüsler ile ayakta gidiyor. Filyos ile Zonguldak ili tren yolu çalışsa bu kazalar meydana gelmeyecek. Vatandaş işe yetişmek için dolu arabaya tehlikeli olmasına rağmen biniyor. Burada her gün kaza oluyor. Ölüm yolu şeklinde biliniyor. bundan sonra görevli kişiler buna bir çare bulsun. Onların da çocuğu bu kazalarda ölebilir.” diye konuş-tu.

Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal da ölüm yolu şeklinde ifade edilen Filyos-Zonguldak ili sahil yolu ile alaka-lı Karayolları görevlilerine çAğrı ilinde bulunmuştu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz