Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Amansız Hastalığa Yakalanan Baba Yardım Bekliyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 08:55:59
Amansız Hastalığa Yakalanan Baba Yardım Bekliyor

Amansız hastalığa yakalanan baba yardım bekliyor…Bir tür damar hastalığı olan Burger hastalığına yakalandığını öğrendikten sonra bir bacağını kaybeden Abdullah n, ötek i bacağının kesilm…Bir tür damar hastalığı olan Burger hastalığına yakalandığını öğrendikten sonra bir bacağını kaybeden Abdullah n, ötek i bacağının kesilmemesi için yardım bekliyor. Yaşam mücadelesi veren acılı baba n, yaşadıklarından dolayı psikolojisinin bozulduğunu, […]

Amansiz-Hastaliga-Yakalanan-Baba-Yardim-BekliyorAmansız hastalığa yakalanan baba yardım bekliyor…
Bir tür damar hastalığı olan Burger hastalığına yakalandığını öğrendikten sonra bir bacağını kaybeden Abdullah n, ötek i bacağının kesilm…
Bir tür damar hastalığı olan Burger hastalığına yakalandığını öğrendikten sonra bir bacağını kaybeden Abdullah n, ötek i bacağının kesilmemesi için yardım bekliyor. Yaşam mücadelesi veren acılı baba n, yaşadıklarından dolayı psikolojisinin bozulduğunu, bu yüzden de çocuklarının ve eşinin kendisinden korktuğunu belirt ti.

Bağcılar’da ikamet [r] eden Abdullah n (34), 8 yıl ev-vel bacağında çıkan sivilcenin Burger hastalığına dönüşmesi sonucu sağ bacağını yitirdi. O günden sonra ailesini geçindirebilmek için hayat mücadelesi veren 5 çocuk babası n, 2 yıl ev-vel yenide n vücudunda uyuşmalar hissetti ve yatakta oturarak uyur hale geldi. yenide n hastanelere gitmiş olan baba n, ağrıların yok olması için doktorlardan sol bacağının da kesilebileceğini duydu. Bunun sonucu neye uğradığını şaşıran baba n, hem yaşam mücadelesi veriyor, hem de uzanabilir bir yardım eli bekliyor.

Yaşadıklarını anlatan acılı baba Abdullah n, her şeyin askerden geldikten sonra başladığını belirte-rek ” Bir gün sağ bacağımda sivilce çıktı. Hastaneye gittiğimde doktorlar Burger hastalığına yakalandığımı, sağ bacağımın kesilmesi gerektiğini belirt ti. Acılarımın dinmesi için bacağımı yitirdim. Bacağım kesildikten sonra 2 defa mide ve bağırsaklarımdan ameliyat oldum, sırtıma pil takıldı ama onlarda bir fayda etmedi ve yine acılarıma döndüm. 95 kilodan 55 kiloya düştüm. 8 senedir de çekiyorum ben bu derdi. ޞimdi acılarım biraz olsun dinsin diye ağrıları giderici bant kullanıyorum. Ama acılarım dinmiyor. Tek bacağım kalmıştı şimdi o bacağımda ağrıyor ve bacağımdan yaralar çıkıyor. Doktorlar her an onu da kesebiliriz diyor” diye konuş-tu.

Acılarının gün geçtikçe çoğaldığını, tahmini 2 senedir de yatakta uzanarak yatamadığını ifade eden n, “Sabahlaları acılar içerisinde uyanıyorum. Bu halindan dolayı komşularımız üzülüyor ama onlarında ellerinden fazla bir şey gelmiyor. Yardım bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Komşularının ve belediyenin yardımları ile geçimini sağladıklarını çekinerek anımsatan Abdullah n, ” Ayağım kesildiğinde 2 kızımı okutamadım. Aç kaldığımız günler oldu. ޞimdi 5 kızımdan 2 tanesini okuyamıyor. Neyse ki ötek i kızım da küçük, okula gitmiyor” diye konuş-tu.

Bu halindan dolayı da psikolojisinin bozulduğunu anımsatan n, çocuklarının ve eşinin kendisinden korktuğunu akli dengesinin de bir gidip bir geldiğini söyled i.

“Birçok hastaneye varım faka t hiçbir neti-ce alamadım” diyen Baba Abdullah n, “Gitmediğim hastane kalmadı. Ama o hastanelerde paramın olmadığını biliyordu. Psikolojim o kadar bozu ki ön yargılarım çoğaldı. Ameliyatıma profesörün gireceğini söylemişlerdi girmedi. Hastanelerin paramın olmadığını bildiği için acaba bu yüzden mi ilgilenmemişlerdi onu da bilmiyorum. Türkiye’de ya da Dünya’da benim bu derdime çare olabilecek bir doktor var mı? onu da bilmiyorum” diye konuş-tu.

BURGER HASTALIĞI NEDiR?

Burger hastalığı, çoğunlukla yetişkin ve orta yaştaki erkeklerde görülen ve tedavi edilmediği takdirde yenide n edilebilen bir tür damar hastalığıdır. Hatta tedavi edilmediği ve tedbirleri alınmadığı takdirde bacağın kesilme riski söz konusu olabilir.

(iHA)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz