Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Altın Fiyatlarında İyimserlik Sürüyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 12:06:23
Altın Fiyatlarında İyimserlik Sürüyor

Altın fiyatlarındaki iyimserlik sürerken, ekonomistlerin fiyatlara yönelik yukarı yönlü tahminleri artıyor.Altın fiyatlarının son zamanlarda yükselişe geçmesinin arkasından Araştırmacılar altın fiyatlarına dair tahminlerini yenide n dan artırmaya başladı.Altının se-ne sonuna kadar 1600 dolara çıkabileceği tahminler arasında.Finansal danışmanlık firması Fat Pprophets’tan David Lennox, altının Aralık ayına kadar yüzde 20 artabileceğini belirt ti. Lennox, altının rekor düzeylere yükselmesine […]

Altin-Fiyatlarinda-iyimserlik-SuruyorAltın fiyatlarındaki iyimserlik sürerken, ekonomistlerin fiyatlara yönelik yukarı yönlü tahminleri artıyor.
Altın fiyatlarının son zamanlarda yükselişe geçmesinin arkasından Araştırmacılar altın fiyatlarına dair tahminlerini yenide n dan artırmaya başladı.Altının se-ne sonuna kadar 1600 dolara çıkabileceği tahminler arasında.Finansal danışmanlık firması Fat Pprophets’tan David Lennox, altının Aralık ayına kadar yüzde 20 artabileceğini belirt ti.

Lennox, altının rekor düzeylere yükselmesine [r] yol açan etkenlerin hala geçerli olduğuna dikkat çekerek, bunların başında ABD ekonomisinin oldukça çok parlak olmayan bir görünüm sergilemesini saydı.Büyümenin bir zaman daha oldukça çok güçlü olmayacağını ifade eden Lennox, bu durumda Fed’in varlık alımlarını azaltmasını beklemediklerini belirt ti.Lennox, niceliksel gevşemenin sürmesinin de altına değer kazandıracağına dikkat çekti.FED ETKiSi VARYatırım danışmanlığı firması ABD’li Merk Invesment’ın analistlerinden Axel Merk ise, ABD Merkez Bankası Fed’in Başkanı Ben Bernanke’nin niceliksel gevşemenin geri çekilmesine dair ifadelerini yumuşatmasının da altın fiyatlarını yükselteceğini tahmin etti.Merk, altın fiyatlarında son zamanda yaşanan yükselişi ise iki faktöre bağladı. Merk, bu etkenleri yatırımcıların ABD konut seköründeki toparlanmanın sürdürülebilir olduğuna inanmaması ve Japonya’nın radikal parasal gevşeme programı şeklinde sıraladı. Haziran sonunda 1,180 dolar ile tahmini 3 yılın en düşük düzeyine gerileyen altın, o zamandan bu yana tahmini yüzde 14 değer kazandı.Emtia yatırımcıları tarafından yakından takip edilen The Gartman Letter blogunun kurucusu ve emtia işlemcisi David Gartman, bu hafta içerisinde CNBC’ye yaptığı izahatlarında, altının yükseliş seyrine girdiğini söyle mişti.BiRKAÇ YÜZ DOLAR DEÄ�ERLENECEKGartman, “Üç hafta öncesine kadar altın fiyatlarında düşüş yaşanacağına inanıyordum. Daha sonra kritik eşik diye konuş-tuğim bir yazı yazdım ve şimdi altının onsunun yüzlerce dolar değerleneceğine inanıyorum” diye konuş-tu.Gartman, “Altın fiyatlarının yükseleceğini söylemeye devam edeceğim. Bence şimdiki seviyelerden oldukça çok daha yükseklere çıkacak. Altın bağımlısı bir yatırımcı değilim. Altının ötek i kurlardan bir farkı yok. Ş�u anda şartların altının daha da yükselmesini sağlayabilir durumda olduğunu düşünüyorum” diye devam etti.Altın bugünkü işlemlerde yüzde 1’e yakın yükselişler, 1339 dolar seviyesinde.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz