Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Altın Fiyatları 2013de Nasıl Değişecek
Altın Fiyatları 2013de Nasıl Değişecek

Altın fiyatlarında düşüş yaşanıyor. 25 Aralık 2012 Altın fiyatları düşer mi yükselir mi? Altın fiyatlarında son durum ne? Çeyrek altında son durum ne, çeyrek altın ne kadar? Yarım ve tam altın fiyatları ne kadar? Dolar ve Euro’da son durum ne, Euro ve Dolar fiyatları ne kadar? İşte bütün soruların cevapları Altın normalde enfalsyona karşı bir […]

-Altin-fiyatlarinin-yeni-yilda-zirve-beklentisiAltın fiyatlarında düşüş yaşanıyor. 25 Aralık 2012 Altın fiyatları düşer mi yükselir mi? Altın fiyatlarında son durum ne? Çeyrek altında son durum ne, çeyrek altın ne kadar? Yarım ve tam altın fiyatları ne kadar? Dolar ve Euro’da son durum ne, Euro ve Dolar fiyatları ne kadar? İşte bütün soruların cevapları

Altın normalde enfalsyona karşı bir koruma aracı olarak tercih edilirdi. Fakat son 10 yılda ilk kez altının bir başka fonksiyonu ortaya çıktı. Altın tarihinde ilk kez hem enflasyona hem de deflasyona karşı bir koruma aracı olarak kullanıldı. İşte altın fiyatlarını son 12 yıldır düşürmeyen sebep de Friedman’a göre bu. Bu trend 2013’te de sürecek ve altının onsu 2000 dolara, dolayısıyla gram fiyatı da 115 TL’ye çıkacak. Ve Friedman’a göre 2200 dolarlık bir fiyat da sürpriz değil. Bu da TL olarak 127 TL’ye denk geliyor. Mevcut fiyattan yüzde yüzde 32 daha yüksek bir altın fiyatına.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs ise altın fiyatlarının 2013’ün ilk yarısında FED’in parasal genişlemesinin yaratacağı etkiyle ralli yapacağını iddia ediyor. Bu ralli atlın fiyatlarının 2000 dolara ulaşmasıyla zirve noktasına ulaşacak.

RBC Capital’den George Gero, merkez bankalarının FED’in parasal genişleme kararının ardından para basmasıyla dolar, Euro ve Sterlin gibi büyük para birimlerinin değerlerinde aşınmanın süreceğini, bunun da altın fiyatlarını yükselteceğini savunuyor.

Fiziksel altının global ekonomideki rolü hızla artıyor ve merkez bankaları son 20 yıldır aslında altın satarken ilk defa 2010’dan itibaren altın satın almaya başladı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz