Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Alkol Kullanımında Yeni Dönem
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:18:13
Alkol Kullanımında Yeni Dönem

Sigaradan sonra içki ambalajında da yazılı uyarı mesajları ve grafikler yer alacak. 18 yaş, araç kullanımı ve hamilelere dairuyarılar yapılacak, ‘Alkol dostunuz değildir’ yazısı bulunacak. Alkollü içki ambalajları üzerine konulabilir uyarı mesajları saptan-dı. Söz konusu içkilerin ambalajları üzerinde bundan sonra 18 yaş, otomo-bil kullanımı ve hamilelere dairişaretli uyarılar ile “Alkol dostunuz değildir” yazılı uyarı mesajı […]

Alkol-Kullaniminda-Yeni-Donem Sigaradan sonra içki ambalajında da yazılı uyarı mesajları ve grafikler yer alacak. 18 yaş, araç kullanımı ve hamilelere dairuyarılar yapılacak, ‘Alkol dostunuz değildir’ yazısı bulunacak.
Alkollü içki ambalajları üzerine konulabilir uyarı mesajları saptan-dı. Söz konusu içkilerin ambalajları üzerinde bundan sonra 18 yaş, otomo-bil kullanımı ve hamilelere dairişaretli uyarılar ile “Alkol dostunuz değildir” yazılı uyarı mesajı yer alacak. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun, alkollü içki ambalajları üzerine konulabilir uyarı mesajları ile [r] alaka-lı tebliği, Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, piyasaya arzına izin verilen alkollü içkilerin tabanı hariç iç ve dış ambalajlarında, saptanan 3 adet grafik uyarı mesajı ve bir adet yazılı uyarı mesajı birlik-te kullanılacak.Uyarı mesajı taşımayan alkollü içkiler, iç piyasaya arz edilemeyecek ve satılamayacak. Bandrol, pul ve benzeri ilaveler üzerine yazılamayacak. Uyarılar, sabit ve silinemez şeklinde basılmayacak.Rakam metni koyu, ötek i kısımlar ilk harf büyük devamı küçük harfler ile ve normal cümle şeklinde yazılacak. Bandrol, pul ve benzeri ilaveler üzerine yazılamayacak. Uyarılar, sabit ve silinemez şeklinde basılmayacak. Rakam metni koyu, ötek i kısımlar ilk harf büyük, devamı küçük harfler ile ve normal yazılacak.10 AY SÜRE TANINDIMesajlar doğrudan ambalaj üzerine, doğrudan ambalaj üzerine uygulanan çıkartmaların üzerine ya daetiket üzerine uygulanacak, ambalaj üzerinde kolayca görülebilecek bir yere, açıkça okunabilecek ve beyaz üzerine siyah yazı olabilir şekilde yerleştirilecek.Alkollü içki ambalajları dünden itibaren 10 ay içinde tebliğ hükümlerine uygun hale getirilecek. Tebliğ hükümlerine uygun olmayanlar, bu tarihten itibaren piyasaya arz edilemeyecek.70’LİK RAKIYA 18 CM2Yazı kişiliki ve uyarı mesajlarının büyüklüğü de saptan-dı. Uyarı mesajlarının yazı kişiliki ‘Helvetica’ olacak. Alkollü içkilerin üzerinde yer alabilir uyarı mesajlarının büyüklüğü şöyle saptan-dı:- Dış ambalaj için, toplam alan 30,0 santimetrekare- 100 cl’den daha büyük ambalaj hacmine malik ürünler için toplam alan 26,0 santimetrekare- 70 (dahil) – 100 cl (dahil) arası ambalaj hacmine malik ürünler için toplam alan 18 santimetrekare- 50 (dahil) – 70 cl arası ambalaj hacmine malik ürünler için toplam alan 14 santimetrekare- 35 (dahil) – 50 cl arası ambalaj hacmine malik ürünler için toplam alan 11 santimetrekare- 20 (dahil) – 35 cl arası ambalaj hacmine malik ürünler için toplam alan 9,5 santimetrekare- 10 (dahil) – 20 cl arası ambalaj hacmine malik ürünler için toplam alan 9 santimetrekare- 10 cl’den küçük ambalaja malik ürünler için toplam alan 7,0 santimetrekareden küçük olmayacak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz