Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ali Babacanın Kırdığı Pot
Ali Babacanın Kırdığı Pot

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Macaristan Büyükelçisi’nin yer aldı ğı bir toplantıda Macaristan’ı eleştirince…Başbakan Yardımcısı Ali Babacan SETA Vakfı tarafından düzenleyen “Ak Parti Dönemi Türkiye Ekonomisi” toplantısında zor anlar yaşadı. Babacan, güçlü iktidar, kötü ekonomi politikası konusunda Macaristan’ı örnek gösterdi. Babacan, “Güçlü siyasi iradenin bununnla birlikte doğru bir program da uygulaması lazım. Bunun bir örneğini de […]

Ali-Babacanin-Kirdigi-PotBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, Macaristan Büyükelçisi’nin yer aldı ğı bir toplantıda Macaristan’ı eleştirince…
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan SETA Vakfı tarafından düzenleyen “Ak Parti Dönemi Türkiye Ekonomisi” toplantısında zor anlar yaşadı.

Babacan, güçlü iktidar, kötü ekonomi politikası konusunda Macaristan’ı örnek gösterdi.

Babacan, “Güçlü siyasi iradenin bununnla birlikte doğru bir program da uygulaması lazım. Bunun bir örneğini de Macaristan’da [r] yaşadık, yaşıyoruz. Yüzde 65 o ile seçilen bir tek parti hükümeti. ama korkunç bir popülizim. Seçim dönemindeki gerçek dışı söylemler şimdi hükümeti esir almış durumda. Son aylarda daha normale gelmeye başlayan bir çizgi görüyoruz ama o güçlü irade ülkeyi yanlış bir programla yanlış bir yere götürürse risk priminin nasıl yükseldiğinin bir örneği maalesef şimdi Macaristan” diye konuş tu.

Toplantının soru-cevap bölümünde ilk sözü alan ise Macaristan’ın Ankara ili Büyükelçisi Janos Hovari oldu.

Babacan, bunun sonucu “pot kırdık” diye konuş tu.

Büyükelçi Janos ise hükümetinin ekonomi uygulamalarını şu sözler ile savundu:

“Siz Macaristan’da yeni iktidar o kadar iyi değil diye konuş tuniz. Macaristan hükümetine oldukça çok zor bir durum miras bırakıldı. Macaristan 2009 ve 2010’da Yunanistan’a yakın bir durumdaydı. Yeni hükümet geldi yeni çözümler tavsiye etti. yeni kararlar icra etti. Bundan dolayı Macaristan ekonomik şeklinde oldukça çok iyi durumda. ihracatımız geçen yı l 100 milyar dolar oldu. Avrupa Birliği’nde 7 milyar euro ile dış ticaret fazlası veren 4 ülkeden biri olduk.”

Büyükelçi’den sonra yenide n söz alan Babacan, 2009’dan bu yana G-20’de oluşan kültürün etkisiyle başka bir ülkeyi eleştşrirken açık konuştuğunu belirt ti, Macaristan-Türkiye ilişkilerinin her alanda oldukça çok iyi durumda olduğunu söyled i. Babacan, “Aman alınma gücenme olmasın” diye konuş tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz